Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sidari-ból bárhova el lehet...

Sidari-ból bárhova el lehet jutni Korfura helyi járattal kényelmesen?

Figyelt kérdés
magyarán nem csak két busz van naponta és el lehet jutni a nevezetesebb városokba, stb-stb? esetleg menetrendet lehet valahonnan szerválni?
2012. ápr. 4. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem túl sok busz megy Sidariból más városokba, a nagy csomópont Korfu város, tehát az a valószínűbb, hogy Sidariból elmész Korfu városba, és ott át kell szállnod.

Ha kényelmesen szeretnétek végigjárni a nevezetességeket, akkor inkább béreljetek egy napra autót (40-50 euró), és azzal 1 nap alatt mindent be tudtok járni, ha busszal utazgatnátok, sem lenne olcsóbb, egy jegy min. 2-3 euró, mindenhova busszal menni, az sok átszállás, sok idő...

A görögök nem is ragaszkodnak a menetrendhez annyira, ha tele a busz, nem állnak meg, hiába integetsz, visszaintegetnek, hogy majd jön a következő, szóval nem egyszerű:D

2012. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előző válaszolóval. Sem a menetidő nem biztos a görögöknél, sem az, hogy megáll a busz.

Az biztos, hogy Korfu városban vagy át kell szállnotok, vagy kevés busz megy Sidariból a sziget déli csücskére.

Nevezetesebb városok? Az gyakorlatilag csak Korfu város.

Ha a Sissi kastélyba szeretnétek elmenni, akkor át kell szállnotok Korfu városban. De Sidariból más buszok mennek, mint a Sissi kastély felé. Szóval, hogy világos legyen, Sidariból el kell menni egy távolsági nagy zöld busszal Korfu városba. Ott át kell menni egy másik buszmegállóba, ahol a helyi számos buszok mennek, és ott a Benitses felé tartó buszok egyikére felszállni. Leszállni Benitses előtt kb. 12 km-re és szépen felsétálni a hegyre a kastélyhoz. Ez csak példa, de igaz.

Én mindenképpen autó vagy robogó bérlésre biztatnálak. Kényelmesebb, gyorsabb és élvezetesebb is. Korfu pici sziget. Autóval is belehet járni egy nap alatt. Jól ismerem.

2012. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az előző válaszoló vagyok.

Bocsánat kimaradt egy kötő jel. 1 - 2 km Benitses előtt. (a 12km nagyon sok lenne)

bocs az elírásért.

2012. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is jól ismerem, és IMÁDOM :D
2012. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor ez közös, ebben is egyet értek. :-)) Én is imádom.

Paleokastritsa gyönyörű, azt nagyon szeretem.

Sidari nem a kedvenc nyaraló helyem a szigeten, én inkább Benitses és Moraitika - Messonghi párti vagyok. De a kérdező biztosan jól fogja magát érezni Sidarin is, hiszen az is szép.

2012. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, én is inkább azt a környéket szeretem, bár Messonghiban még nem laktam, amikor Benitsesben volt a szállásunk, akkor átjártunk Moraitikára strandolni, szóval nekem az utóbbi a kedvencem. :)


ÁÁ, de jó lenne most ott lenni:D

2012. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly Sidariban nyaraltam, és semmi probléma nem volt a helyi buszközlekedéssel. Egyedül csak ez a Korfu-város központúság zavaró, ami azt jelenti, hogy közvetlenül nem tudsz eljutni Sidari-ból pl. Paleokastritsára, vagy a sziget déli részére, hanem át kell szállnod Korfuvárosba. Viszont van közvetlen Sidari-Roda-Acharavi-Kassiopi járat, és a közeli San Stefanosba is el lehet jutni közvetlenül, de amúgy ennyi. Egyébként ha jól emlékszem naponta 5-6 járatpár közlekedik Sidari és Korfu között.

Menetrendet pedig csak görögül találtam:

[link]

2012. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Egy nap gondoltuk, hogy robogót bérlünk, csak olvastam rossz tapasztalatokat, plusz hát odamész egy szép parthoz és mit csinálsz a robogóval, hova kötöd, hogy ne vigyék el?

A terv eddig az, hogy 1. Korfu város (az akkor busszal könnyedén, ahogy olvasom), 2. Kalami (Durrell miatt meg környéken gyalogos caflatás), 3. valami kolostorszerűség alatta barlanggal, nem emlékszem most a nevére 4. Angelo Castro vagy micsoda szépszáll erőd. 5. faklutatívba az Albániás hajókázás. Igazából amit nagyon nem szeretnék, hogy fekszek a parton és sütettem a hasam, ilyenre nem lesz precedens. Fürdésre is úgy kb. fél órát szánok. Inkább séta, túra dombra fel, hegyre le, ilyen part, olyan part, jó fotókat csinálni, levegőn lenni, túrázgatni. Ha van konkrét ajánlatotok meghallgatom. Sidari-ról meg jó képeket láttam, mint a parton lévő sziklaképződmények, ezért lett ez Messonghi helyett

2012. ápr. 5. 07:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát pedig sztem Korfu pont a strandolásról szól, persze nem mintha nem lenne amúgy látnivaló, de ha látsz egy eldugott kis gyönyörű öblöt, tiszta, kék vízzel nem fogod tudni megállni, hogy ne csobbanj egyet! Sidari pedig tényleg a bulikról és a strandolásról szól, ha ennyire az aktív pihenésre és a kultúrára szeretnéd helyezni a hangsúlyt, akkor ne oda menj. Azok a sziklafalak is inkább csak képen mutatnak jól élőben nem olyan nagy szám.
2012. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

jó, hát ha találok ilyen öblöt, akkor persze nálam lesz a fürdőgatyesz, meg ha kva meleg lesz csak lehüssölök egy pár perces csobbanásra, de nem ezen lesz a hangsúly.

A szállás meg már le van foglalva, ez lesz, de szerintem mindegy a kezdőpont, ha az egész szigetet körbe akarom menni úgyis

2012. ápr. 5. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!