Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénz kell?

Taylortimothymatthew kérdése:

Mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés

Úgy két év múlva szeretnék kimenni tanulmányaim befejezte után az USA-ba konkrét hely pedig New York City, Manhattan.

266.000HUF megtakarított pénzem van eddig. úgy két év időm van meg spórolni rá de úgy még is mennyi pénz kell ? ha 90 napra megyek maximum, ezalatt munkát keresve persze, hogy a ott is maradjak.



2012. júl. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:

90 nap alatt nem fogsz munkát találni, pláne mivel 90 napig a turisták tartózkodhatnak kint.

maximum feketén tudod intézni a dolgaid, viszont csak egyszer buksz le és vége mindennek..

ha maradsz ennél az opciónál hogy feketén keresel munkát, számolj legalább fél évre elegendő pénzel, gondolok itt a:

lakásra/házra,kajára,számlák,ruhát és egyéb dolgokra (tömegközlekedés..stb.)

az a mostani 266e. forintod maximum a repülőjegyedet fedezi...

gondold át hogy hogyan, merre is tovább, mert szerintem feketén nem éri meg..


viszont sok sikert kívánok, én jövőhéten költözöm kanadába :)

2012. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem feketén akarok munkát. vízummal akarok kimenni hosszabb időre ! több évre is akarok, 10 evés korom óta úgy terveztem az életem, hogy ott éljek, ott hazásodni,családot alapítani, így ott dolgozni és állpolgárságot is.


Te hogy hoztad össze kanadat ? ismerőssel mész ki ?vagy vagy ott ismerős ?dolgozni fogsz ? vízummal kapcsolatban és bármilyen segítséget várok ! Kanada is jó hely nem ragaszkodom New York cityhez úgy hogy csak, kicsivel kell kezdeni :) Kanada se kicsi de nem így értem most hanem úgy hogy bárhol jó egy kis alap az eltervezett éltemnek.

2012. júl. 7. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:

turistavizummal nem vallalhatsz legalis munkat.

ha keresett szakmad van, es meg a kiutazas elott tudsz allast talalni, akkor van eselyed. egyebkent lehetetlen letelepedni.. jelentkezz a vizumlottora, vagy keress egy ferjet, vagy legalabb nagynenit kint. nem vicc.

2012. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az eddig megtakaritott penzed a repjegyet fedezi kb...
2012. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok ! Faipari végzettségem van ! Amerikában ez szerintem egy jó munkát biztosító foglalkozás hisz jó sok a faház. Ha egy munkaközvetítő által megyek ki az úgy sokall jobb ?
2012. júl. 7. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól még hogy sok a faház, semmi szükségük rád Amerikában, nem fogsz vízumot kapni. Kanadába esetleg könnyebb a bejutásod, mert ha tényleg olyan keresett a szakmád és jó a nyelvtudásod, akkor megkaphatod a bevándorlási engedélyt. Viszont ennyi pénz sajnos oda se elég, kb. 5x ennyi kellene az induláshoz.
2012. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a pénz megszerzése legyen a legkevesebb egyébként is úgy terveztem hogy kb. 1.5m akar 2m HUF al induljak el
2012. júl. 8. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
biztos jó sok erdő van Manhattanben
2012. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Munkát akkor sem kaphatsz külföldiként ha jo szakmád van. Hacsak nem olyan amit egy amerikai nem tud megcsinálni. Ugyanis csak akkor kérhetnek neked munkavállalóit és a munkáltatónak rengetek utánajárás (interjuztatnia kell sok amerikait és be kell bizonyitania hogy egyik sem volt alkalmas a munkára csak Te) és ez neked pedig jó pár ezer dollárba kerül. Ha egyedül álló vagy akkor egyetlen megoldás a házasság egy amerikaival. AKkor kapsz zöldkártyát. Más lehetöség nincs csak illegálisan.
2012. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!