Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha valaki 1 napot tartózkodik...

Ha valaki 1 napot tartózkodik túl repülőgép miatt, annak jár kitiltás? És ha igen, mennyi?

Figyelt kérdés

Szóval ugye tegyük fel, hogy az illető ESTA-val jött ki. A 89. napon jönne haza, re a reptér bejelenti, hogy időjárási okok miatt csak 2 nap múlva indul oda a gép, ahova az illető menne. Ilyenkor mi történik, ezen okok miatt?

És ha nincs semmi ilyen repcsis ok, csak 1 napot tartózkodik túl?



2012. aug. 9. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor is jár a kitiltás, mivel előre gondolkodva kimehettél volna az országból pár nappal a határidő előtt is. Esetleg, ha egy határ közeli városból repülnél el az utolsó napon és akkor derül ki, hogy nem megy a gép, akkor még van időd átmenni a határon Mexikóba vagy Kanadába, hogy kijuss az USÁ-ból.
2012. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, akkor is jár kitiltás, de mivel önhibádon kívül történt, így csak 1 év a kitiltás időtartama.
2012. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, azt szeretném megtudni, hogy ha valaki 8 évig illegálisan ottmaradt az USA-ban, akkor azzal mi lesz, ha észreveszik?

Kitoloncolják? Megbüntetitik adócsalás miatt? Bebörtönzik?

2012. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kitoloncolják és 10 évre kitiltják.
2012. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nem tudom, csak gondolom, hogy kell erre az esetre lennie megoldásnak (a repülőgépesre értem, nem a sima túltartózkodásra).


Csak sajnos lehet, hogy a megoldás nem kényelmes.

Pl. ha benn maradsz a tranzitban, akkor jogilag már kiléptél az ország területéről, épp a "senki földjén" vagy, tehát az USÁban akkor nincs túltartózkodásod. Hátrány: ott valószínűleg csak kemény ülések, és max. egy büfé van...


Másik lehetőség (ezt főleg nem tudom, működik-e): a reptéren odamész valami "írástudó" emberhez, elmondod a problémádat, és TALÁN ki tudnak állítani valami igazolás-félét arra, hogy igen, a gép miatt így jártál, csak és kizárólag mondjuk a reptér által biztosított szálláson töltöd ezt az időt (mert ugye elvileg ilyen esetben szállást kell biztosítani), és akkor TALÁN ez az igazolás jó lehet nekik.


Számomra ez logikus lenne, hiszen itt tényleg nincs önhiba.

De, hogy az amerikaiak logikusak-e ennyire, azt nem tudom.

2012. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!