Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen papírokat vigyek ki az...

Milyen papírokat vigyek ki az USA-ba, ha két hétre kimegyek (személyi, jogsi), és érdemes kiváltani a nemzetközi jogsit?

Figyelt kérdés

Szóval, kimegyek USA-ba, Colorado Springsbe két hétre, és azt szeretném megkérdezni, hogy milyen papírokat vigyek magammal, ami kelhet, mit vigyek? (személyi, lakcím, jogsi, taj, adó,diákigazolvány, stb, ezek közül mik kellhetnek, esetleg még mi)

Illetve másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e kiváltani a nemzetközi jogosítványt, vagy elég lenne a magyar?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2012. aug. 14. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Útlevél?
2012. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
a legtöbb államban elég a magyar jogsi, sőt pl kaliforniában el sem fogadják a nemzetközit. taj kártya személyi stb tök fölösleges.Az ÚTLEVÉL fontos. A magyar irataiddal nem tudnak semmit kezdeni és nincs is rá szükségük. Ha bele gondolsz taj kártyáddal vagy adószámoddal mi a fenét kezdenének???? De ez minden külföldi országra igaz... Eu-n belül a személyid kell Eu-n kívűl útlevél.
2012. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Két hétre minek e nemzetközi jogsi?
2012. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, az útlevelet elfelejtettem, természetes az már megvan.

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2012. aug. 14. 23:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemzetkozi jogsi inkabb legyen nalad es ne kelljen, mint ne legyen nalad es kelljen!

Agi tevesen tudja a nemzetkozi jogsi dolgot Caliban, ugyanis az en ismeroseim pl. pont Losziban bereltek es toluk bizony elkertek a nemzetkozik.

Ha nem tervezel autot berelni, akkor valszeg nem szukseges a nemzetkozi, ugyanis rendor csak akkor allit meg igazoltatni ha valami marhasagot csinalsz, csak ugy rutinszeruen - mint Mo-n - nem igazoltatnak.

Ha autot akarsz berelni, akkor viszont inkabb valtsd ki, minthogy kellemetlen meglepetesben legyen reszed.


Az osszes egyeb magyar okmanyodat hagyd otthon (az utlevelen kivul).

2012. aug. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jól tudom a california törvényt néztük meg mivel 2 hét múlva megyünk, ott írták hogy a rendőrök nem fogadják el a nemzetközi jogosítványt. de persze ki lehet váltani csak oda felesleges.
2012. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja és persze legyen ESTA-d.
2012. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
En mikor ket eve voltam L.A.-ben akkor kellett a nemzetkozi jogositvany. Ott bereltem kocsit es mikor a jogsit adtam meg az utlevelet megszolalt a csaj, hogy kene neki az int. driver license.. De ha ez nem lenne eleg, amikor kiegett a hatso feklampa es a rendor megallitott, akkor is kertek.
2012. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"kaliforniában el sem fogadják a nemzetközit"

Elfogadják. A kocsit is úgy vettük, hogy nem csak nemzetközi jogsink. DMV-ben, meg mindenhol elfogadták. Jól megnéztek, hümmögtek, de nem szóltak semmit. A szabály azt mondja, hogyha kaliforniába költözöl, akkor harminc napon belül kell csináltatnod kaliforniai jogsit. :D A magyar jogsit szerintem nem fogadják el, bár azt nem használtam (illetve a nemzetközi csak azzal együtt érvényes).

2012. aug. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most értünk haza két napja Los Angelesből. Nem kellett a nemzetközi jogsi sehol. A rendőr is elfogadta a magyart meg a kölcsönzésnél is elfogadták. A kint élő rokon is mondta hogy a jogsiból az eredeti kell kint, na meg ugye megnéztük a törvényt ott is ezt írták. Nem is volt vele problémánk.
2012. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!