Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valóban jellemző az Egyesült...

Valóban jellemző az Egyesült Államokban az érzelmi felszínesség?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva alapszokásom, hogy mindenkire rámosolygok, amennyire tudom ez az "amerikaiaknak" is a kultúrájuk része. (Egyik tervezett célállomásom is ez.) Viszont azt olvastam ill egyszer tapasztaltam, hogy nem feltétlen őszintén csinálják. Mármint a szemek hidegek, a jókedv meg fél perc alatt odébbáll. Tudom, talán kicsit furcsa kérdés, de ez igen zavaró lehet a mindennapokban. Szóval csak én futottam össze egy ilyen emberrel, helytelenek a megállapítások, vagy tényleg így van?

2012. aug. 27. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mástól is hallottam már ezt, úgyhogy lehet, hogy így van.
2012. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Mármint a szemek hidegek, a jókedv meg fél perc alatt odébbáll."

Ez nagyon szubjektív dolog... hideg szem... mi az? Ez hülyeség.


Én inkább úgy interpretálnám a dolgot, hogy a kultúrájuk része, és némileg elvárt magatartásfroma, a boldogság sugárzása, mint nálunk a panaszkodás. Még akkor is, ha nincs okuk vigyorogni, mint nálunk nincs okounk panaszkodni. (Amikor otthon megkérdezik, hogy mi van, kicsit furán érzem magam, ha elmondhatom, hogy megy a meló, asszonnyal jól megvagyunk, és úgy általában jól érzem magam a bőrömben) Ezen nem érdemes rágódni, ezt csak érdemes észben tartani. Aztán meg el lehet dönteni, hogy felszínesség ide vagy oda, mi a jobb: felszínesen mosolygó, vagy felszínesen panaszkodó emberekkel körülvéve lenni.

2012. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetertek doncikevel.

Azt tapasztalom, hogy uton utfelen az emberek altalaban pozitivak, kedvesek, mosolygosak. Lehet hogy ez felszines, de kit erdekel ???


Szivesebben megyek be itt egy boltba ugy, hogy a zoldseges megkerdezi, hogy vagy, a penztaros megkerdezi milyen volt a hetveged, a piros lampanal keregeto hontalan pedig beszol hogy vagany a kocsid stb, mint mikor Magyarorszagra latogatok (amit egyebkent imadok) de a hideg raz, hogy az emberek panaszkodnak, negativak es ugy altalaban hidegek es mogorvak es ha valakire ramosolygok, akkor megkerdezi, hogy mi a f.szt vigyorogsz?


Persze tisztelet a kivetelnek es johetnek a valaszok, hogy minek oruljenek, az aremelesnek? De hiszem, hogy a hozzaallas mar fel siker. Mert itt is nehez, hiszen a koszos ruhaban keregeto kocos hontalan minek oruljon, megis mosolyog az autosokra es ha nem adunk neki penzt nem azt mondjak hogy fordulj fel, hanem tovabbi szep napot, meg Isten aldjon stb.


Az ilyen apro dolgok sokat szamitanak meg akkor is ha ez felszines.

2012. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek, nagyra értékelem az udvariasságot, a pesszimizmustól meg őszintén ráz a hideg. Egyszerűen ellenérzésem van azzal, ha mosolyog, de ordít róla, hogy a halálba kíván. Viszont ha ez nem jellemző, és általánosságban tényleg ennyire kedvesek, akkor köszönök minden választ, megnyugtattatok.
2012. aug. 27. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!