Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában csak akkor kell...

Amerikában csak akkor kell fizetni az orvosi ellátásért ha gyógyítatni akarod magad? Tehát nem vonnak le pénzt akaratod ellenére minden hónapban a fizetésedből fölöslegesen mint itthon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet úgy is, amit írtál, de azt nagyon kevesen tudnák megfizetni. Amúgy biztosítási rendszer működik ott is, mint a legtöbb helyen.
2012. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos emlékszel, a Jóbarátok sorozatban egyszer Joey-nak sérve volt, de épp nem volt munkája, és érvényes biztosítása sem. Emiatt nem tudott dokihoz menni, pontosabban mehetett volna, de egy kisebb vagyonba került volna. Akkor tudott csak elmenni, amikor megint volt állása és fizette a biztosítást. :)


Enélkül senki nem volna képes kifizetni a kezelések nagy részét.

2012. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó tehát ha valakinek nincs odakint biztosítása és véletlen van valami baj akkor nagyon rá lehet b@szni. De a lényeg akkor ,hogy nem vonnak le havonta a fizetésedből az egészségügyre hivatkozva?
2012. aug. 27. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy vonnak. Ott mindenkinek van biztosítási száma, és az emberek meg is lennének lőve, ha nem vonnák.


Biztosítás nélkül meg úgy néz ki az ellátás, hogy ha nem tudsz fizetni, akkor összevarnak, hogy ne hallj meg, aztán aviszonlátásra. :)

2012. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosítás nélkül sokszor még az életmentő műtéteket sem hajtották végre...Obama alatt hoztak egy új eü-i törvényt,az kicsit segített a helyzeten, de nem radikálisan.
2012. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztazzuk a dolgokat :)


Ha van hivatalos munkahelyed, ahol be vagy jelentve, akkor levonnak egy ugynevezett "medicare"-t, ami egy olyan egeszsegugyi biztositas, ami majd 65 eves korod utan fog teged fedezni. Vagyis elmulsz 65 es kapsz orvosi ellatast. A medicare-t ha akarod, ha nem, levonjak. (de pl egy veszelyeztetett terhesseget is fedez a medicare, ha jogosult vagy ra (vagyis ha te, vagy a hazastarsad fizette)


A masik egeszsegugyi biztositas viszont szabadon valaszthato. (egyelore! Bar be akarjak vezetni h mindenki kotelezoen fizessen vmilyen eu biztit, meg az is aki soha nem jar orvoshoz).


Vagyis ha nem akarsz, akkor nem vonnak le semmit.

Ha nem vagy beteges, akkor igy hosszu evek alatt tobbezer dollart sporolsz. Pl nekem sosem volt biztositasom, de nem is volt orvosra szuksegem, igy havi akar 80-200 dolcsit is sporoltam.

Mikor viszont egyszer leestem a lorol es masnap a nyakam nem tudtam mozgatni, akkor az orvos (biztositas nelkul) elkert kb. 300 dolcsit (csak ma csak nekem, mert ismeros volt...), a rontgen amire beutalt kb. 250 volt, plusz meg egyeb ilyen-olyan koltsegek.


Egy keztores akar $2500ba is belekerulhet, ha nincs biztositasod.


Ha nincs biztositasod akkor ne akarj beteg lenni vagy gyereket szulni mert egy ilyen korhazi beutalas tobb tizezer dollarra is rughat es ha nem tudod fizetni, akkor orok eletre adossagba vered magad, es hidd el, leverik rajtad igy vagy ugy.


Ha akarsz biztositast kotni, akkor a munkaltatod annak egy bizonyos reszet fizetni fogja.

2012. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na most akkor vonnak vagy nem?


Mert az a helyzet,hogy ott élő rokonok által könnyen ki tudnék jutni, csak pont ez az egyik tényező ami visszatart mert úgy tudom ,hogyha nem a legjobban fizető munkát találod meg akkor az abból levont biztosítás olyan sok ,hogy akkor szinte már nem is igazán éri meg kimenni.


Ha viszont tényleg nem vonnak le semmit az nekem azért lenne jó mert olyan fizikumú vagyok ,hogy csak akkor lenne bajom ,hogyha pl. tiszta erőből felybevernének vascsővel vagy áthajtanak rajtam autóval. Tehát nem csak spórolnék így hanem nincs is rá semmi szükségem.

2012. aug. 28. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem ha van lehetőséged kimenni az USAba dolgozni, ne ez alapján döntsd el, hogy kimész-e vagy sem. ez hülyeség...nem hiszem, h annyit levonnának, h egyáltalán nem érné meg kinn dolgozni. vagy annyira sz@r melóra mennél ki????
2012. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hivatalos (bejelentett) munkahelyen levonjak a medicare-t de ez minimalis. Ezt a masik kotelezoen levonando social security-vel egyutt vonjak le. Ha nem vagy bejelentve, akkor ezt nem kell fizetned.

Ha be vagy jelentve akkor pedig fogsz annyit keresni, hogy ez ne hianyozzon. Ezt mindenkinek fizetnie kell, nehogy ez miatt ne utazz!


A szabadon valaszthato biztositas az, amit akkor fizetsz amikor akarsz, vagyis te valasztod meg, hogy kell eu bizti vagy sem. Ha nem kell es atmegy rajtad egy auto, akkor annak az illetonek a biztositasa fogja fizetni a korhazi ellatasodat, aki teged elutott. De ha cserbenhagyasos a gazolas, akkor a korhaz rajtad fogja leverni a koltsegeket.


De ha pl nincs biztositasod es ne adj Ist' cukorbetegseged vagy egyeb korsagod alakul ki, akkor nagyon megszivod, mert meglevo betegsegre mar nem kothetsz eu biztit (vagy csak nagyon dragan) es az inzulinra meg egyeb orvosi kezelesre a gatyad ramegy.


De ezt majd a rokonod ugyis elmagyarazza ha mar itt leszel.


En ilyen marhasagot meg nem hallottam, hogy valaki az eu biztositas dragasaga miatt ne jonne ha van lehetosege. Mas a karjat odaadna egy ilyen lehetoseg miatt, ugyhogy jobban teszed ha felrakod a segged a gepre es jossz ;)

2012. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!