Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan lehet az hogyha valaki...

Hogyan lehet az hogyha valaki évekig illegálisan tartózkodott az USA-ban majd hazament, pár hónap múlva simán visszaengedték? És hallott-e valaki hasonló dologról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen nem lehetséges! Kizárt dolog! Aki évekig illegális, annak 10 év a kitiktás, sem Esta-t, sem vízumot nem kap, azaz ha eljut az Usa-ig, automatikusan vissza lesz fordítva!
2012. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kivéve ha nem kapják el :)


Ha illegálisan jutsz be, és ki, anélkül, hogy elkapnának, akkor könnyedén igényelhetsz vízumot, hiszen seholsincs egy árva bejegyzés sem erről.

2012. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18:08! Nagyon ritka az olyan, aki ezt meg tudja csinálni.
2012. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

En csak masokon keresztul hallottam ilyenrol, hogy elvileg a holgyike evek ota illegalis, hazament es most jott vissza. Lattam a csajt de nem volt alkalmam megkerdezni tole, hgy pontosan hogyan csinalta mert ez nekem is nagyon gyanus.

Biztos van valami bug a rendszerben amit ki lehet jatszani, de ez egy a 100ezerbol akinek ilyen sikerul, hogy valamiert nem kerul bele a rendszerbe, mint illegalis.

2012. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ilyen nem lehetséges és kizárt dolog?????!!!!A saját szobatársam jott vissza egy másik városba 6 évnyi itt tartózkodás után úgy hogy tele lett a répája mindennel hazament mert azt hitte jobb lesz(de nem lett) és a nagynénje unszolására visszajott Pittsburghbe,úgy hogy a Kennedy-n csak annyit kérdeztek tole hogy utazásának célja???Még csak új útlevelet sem csináltatott,szóval arra gondolok hogy valami gixxer lehetett az Amcsi rendszerben hogy nem lett regisztrálva illegálisként amikor ez év januárban hazament.
2012. szept. 6. 23:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy valakinek a túltartózkodását nem viszik be a rendszerbe az nagyon ritkán fordulhat elő! 1 millióból esetleg 1 ilyen van. Az ilyenre nem lehet építeni? Nekem 3 olyan ismerösöm van, aki ki van tiltva az USA-ból, pedig ők csak napokat, heteket tartózkodtak túl.
2012. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor megegyezhetunk, hogy van ilyen, mert a kerdezo Pitts-ben en pedig LA-ben ismerek ilyet, es azt hiszem megegyezhetunk abban is, hogy fogalmunk sincs hogy az ilyesmi hogy jon letre, a lenyeg, hogy van valami hiba a rendszerben, ami miatt ezek az emberek nem kerulnek fel a kitiltottak listajara, es abban is egyetertunk, hogy bar van ilyen eset, ez nagyon ritka, es erre alapozni doreseg.
2012. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Eszter858585 ***** válasza:

Ugy pl. elvileg siman, ha az illeto eleve pl. Mexikoba repul, atszokik a zoldhataron az USA-ba, visszaszokik Mexikoba evek mulva, es onnan repul haza.

De ugy tunik, a fenti peldakban nem igy van, szoval nem tudom, egyebkent hogy lehetseges...

2012. szept. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

illeto eleve pl. Mexikoba repul, atszokik a zoldhataron az USA-ba, visszaszokik Mexikoba evek mulva, es onnan repul haza

Nagyon felre vagy informalva kedves Eszter!


Ha ez igy mukodne, akkor minden Amerikaba vagyo magyar elrepulne Mexicoba es csak atsetalna a hataron.


Ugyanolyan torvenyek vonatkoznak mindenkire, ha Mexicobol akar az USAba lepni, mintha egy Frankfurtbol indulo es New Yorkba erkezo repulogeprol szallna le. Vagyis bordo utlevel es esta, vagy regi utlevel es vizum. Ez nem egy olyan hatar mint Magyarorszag es Ausztria kozott, hogy van ket bode meg valami tabla ami jelzi, hogy itt a hatar, hanem szigoru ellenorzesek ki es belepesnel! Sot, US allampolgaroknak is utlevel vagy utlevel karyta szukseges, hogy Mexicoba atmenjenek. Sima jogositvannyal/szemelyivel - mint regen - mar nem lehet elhagyni az orszgot.

2012. szept. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ez igy nem teljesen igaz! Ha szarazfoldon lepsz be az usa teruletere nem kell az esta csak akkor ha repulovel illetve hajoval utazol tovabb!!

En szemely szerint eveket voltam kint az usaba , amikor kimentem akkor meg vizum kellett , eveket voltam kint persze lejart tartozkodasi engedelyel , haza jottem de persze megbantam megkertem az estat es siman vissza mentem!!! Mar most itthon vagyok ujra! De persze hogy megint megbantam hogy haza jottem! :))) Mar most vissza menni felek mert az estaval is tultartozkodtam akkor ugye mar vettek ujjlenyomatot es igy szerintem mar tudnak kovetni, felek hogy vissza forditanak! Nem tudtok esetleg arrol valamit hogy Mexikon keresztul ha kocsival vagy busszal megyek ott is nezik az ujjlenyomatot?? Mondom ott ESTAT nem kernek ez szaz szazalek meglehet nezni a nagykovetseg oldalan!!!! Viszont nem tudom mia helyzet az ujjlenyomattal!!!?????????? Valaki errol valamit??

2012. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!