Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában egy külföldi magyarn...

Angliában egy külföldi magyarnak aki minimálbéres lehetnek reális céljai valami jobbra?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egy ismerősöm azt mondta jó eséllyel tud nekem állást szerezni Angliában, persze minimálbérest. Nekem csak egy érettségim van semmi több. Milyen reális céljaim lehetnek? úgy értem, hogy biztos nem akarok egész életembe minimálbérért dolgozni... milyen lehetőségek nyílnak egy külföldinek Angliában vagy bármely angol nyelvterületen? Például tudom hogy a szakmunkát(pl asztalos, kőműves...) jól megfüzetik, nekem ott lehetőségem van ilyen szakmunkás vizsga letételére vagy valami tanulményra hogy utána el tudjak helyezkedni jobb fizetésért? Vagy bármi lehetőségk...
2012. ápr. 20. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz egész életedben minimálbért keresni, akkor szerezz szakmát vagy valami piacképes végzettséget. Mert ha nem, akkor csak minimálbéres meló jut külföldön is. Egyébként, ha 1 éven belül nem lépsz ki a minimálbéres melóból, akkor nagy esély van rá, hogy belefásulsz, megunod, és hazajössz.
2012. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De a szakma szerzésre gondolok pont... kint lehet szakmát tanulni egy külföldinek?
2012. ápr. 20. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet, ha fizeted a a tanulást. de minimálbérből kétlem,hogy menne.
2012. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"De a szakma szerzésre gondolok pont... kint lehet szakmát tanulni egy külföldinek?"


Lehet tanulni, de minimálbérből örülsz, ha megélsz, nemhogy több ezer fontos tandíjakat fizess. Tanulni még otthon kell, mert jóval olcsóbb.

2012. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet kint tanulni, de sokkal egyszerűbb, ha már szakmával együtt mész ki. Viszont, mivel ajánlottak neked állást, azt szerintem érdemes elfogadni, ha rövid távra is, mert nyelvtanulás szempontjából nagyon hasznos tud lenni. Aztán ki tudja, lehet, hogy lesz lehetőséged félre rakni valamennyit, mert azért minimábérből is lehet, ha nagyon összehúzod a nadrágszíjat, megvonsz magadtól minden élvezeti cikket, és párfontos mirelitkajákon élsz. Mondjuk fogalmam sincs, mennyibe kerül egy tanfolyam.
2012. ápr. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bármi lehetséges. A saját példámból kiindulva, használhatatlan diplomával jöttem ki, gyenge közép nyelvtudással... 4 hónapig dolgoztam minimálbéren. 8 hónap alatt megdupláztam a fizetésem.

Ingyen tanfolyamot kaptam a cégtől, ami felvett... bizonyítványt is adtak. Az időt, amíg tanultam fizették.


Nem volt se protekcióm, sem kiemelkedő képességem... szóval szerintem lehetséges gyorsan feljebb lépni.


Persze sok tényezős a dolog, nem mindenkinek sikerül.


A tanfolyamokról: egy vízvezetékszerelő tanfolyam kb 2000 fontba kerül. Tehát minimálbérből, 100 fontos megtakarítással kb 2 év alatt lehet rá összegyűjteni a pénzt. Szóval ez nem a legjobb megoldás... valóban jobb otthon elvégezni valamit, de azt is jó tudnod, hogy nagyon ritkán fogadnak el külföldi végzettséget... inkább a tudás a lényeg és az ügyesség.

2012. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet ha jol beszélsz angolul és elég törtetö vagy. én közép angollal jöttem ki 1.5 éve ma már 2000 font körül keresek havonta. sok sikert
2012. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem menj ki, majd 1 év múlva haza. Ott kint az alatt gyűjthetsz egy nagyon minimális pénzmagot, ha tényleg spórolsz, plusz a nyelvtudás. Hazajössz, és leteszel egy, vagy akár két OKJ-s szakmát. Aztán ha tetszett kint a környék, akkor visszamész, immár szakmával a zsebedben, jobb kilátásokkal. A kint összeszedett pénz itthon tovább kitart, ha ügyes vagy. Egy OKJ-s papírt meg 3hónap-2 év közti időtartam alatt le lehet tenni, a befektetett pénzt mennyiségétől, és szakmától függ. (A mérnöki diploma nekem 4 év volt, egy Ruházati kereskedő és egy boltvezető tanfolyam együtt volt 3 hónap. És az 2 OKJ-s papír egyszerre.)


Aztán majd meglátod, hátha megjön a kedved komolyabban tanulni. Pl egy vendéglátósnál, egy kereskedőnél, vagy akár egy mérnöknél a hazai cégek verekednek érted, ha dolgoztál külföldön, és így jól beszéled a nyelvet. Az meg, hogy mosogattál kint, vagy a szakmát gyakoroltad pont nem érdekel senkit, csak az, hogy anyanyelvi környezetben gyakoroltad az idegen nyelvet.

2012. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!