Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy lehet zöldkártyát szerezn...

Hogy lehet zöldkártyát szerezni (Amerikába)?

Figyelt kérdés
Az van hogy kiszeretnék menni Amerikába (egyetemre). Most még csak 15 éves vagyok, elég jó tanuló szóval szerintem szerintem felvennének több helyre is DE: ahhoz mikell hogy ki tudjak menni? Az egyetem befejezése után ott is szeretnék maradni, ígyhát elég jó lenne zöldkártya már mielőbb. De ahhoz hogy kint tanulhassak csak tanulóvízum kell? És az mire jogosít fel? Zöldkártyát hogyan tudnék szerezni (vagy állampolgárságot)? Ja és a tanulóvízumot csak úgy adják vagy ahhoz is kell valamit csinálni?

2012. okt. 31. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha olyan ügyes vagy, akkor tanulj meg kicsit utána nézni a dolgoknak magad is, mielőtt kérdezel!

Kb. mindent itt is ezerszer kitárgyaltunk már.


Zöldkártyát NEM kapsz, arra csak házassággal vagy zöldkártyalottóval van lehetőséged.

Munkavállalással kijutni ritka, mint a fehér holló... Ahhoz legalábbis valami nemzetközileg elismert kutatónak kell lenni, vagy ilyesmi.

A tanuláshoz elég a tanulóvízum, de az csak egy bizonyos időre szól, mondjuk egy szemeszterre, vagy egy évre. Emellett piszok drága is, kinn ugyanis kemény tandíjak vannak.

Az, hogy hogy lehet ilyen helyet szerezni, nyilván ezerféle lehet, nézz utána a lehetőségeknek, ha érdekel.


Az állampolgárság megint egy más dolog, arra konkrétan esélyed sincs, hiszen először is zöldkártya kéne, aztán jó sok év után lehet állampolgárságot szerezni, de erről most még nagyon korai beszélni.

"Csak úgy adják" - egy frászt!!!

2012. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint arra gondoltam, hogy ha fölvesznek egyetemre amerikában akkor adnak-e hozzá tanulóvízumot is, vagy azt külön kell megszerezni? Egyébként nemértem miért kell egyből leszúrni, csak kérdeztem valamit?
2012. okt. 31. 21:39
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem szúrtalak le, csak elmondtam, hogy nem olyan egyszerű ez, mint ahogy - a leírásod alapján - ezt elképzeled.

Amerika nagyon szigorú, még a sima turistákat is agyon szekálják kérdésekkel, vizsgálatokkal...

Nem úgy van az, hogy te eldöntöd, hogy ott akarsz tanulni, és kész.

Azért mondom, hogy járj utána, mert vannak ugyan lehetőségek, de ahhoz nagyon oda kell tenned magadat, tényleg nem elég akarni.

Csak egy konkrét nyelvvizsgát fogadnak el, annak külön pontozási rendszere van - ott nagyon jónak kell lenni. Ezen kívül rengeteg pénz, kell valami támogató szervezet, vagy valaki, aki ezt intézi... A vízum is olyan, hogy vagy megkapod vagy nem. Azt kérelmezni kell, a Követségen te intézed (de, ha van valami szervezet, aki támogat, az gondolom, hogy segít...). A felvételihez szerintem már mindennek adottnak kell lennie, de még akkor is kérdés, hogyan ismerik el az itteni végzettségeidet alapnak.


És még egyszer mondom, alapvetően olyan programról hallottam, hogy egy évig kinn tanul valaki, de, hogy végig, olyanról nem tudok... (Más kérdés az, akinek rokona volt kinn, annak összejött, de az más...)

2012. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ket linket szeretnek veled megosztani, mindketto fontos, de neked egyelore eleg az elsot tanulmanyozni, ha kicsit idosebb leszel, akkor raersz a masodikat is:


1. [link]


2. [link]

2012. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem milliomos családból szármaol nehézkes lesz. Rettentő drága az egyetem kint még az amerikaiaknak is nemhogy külföldinek. sok amerikai család a gyerek születésétől gyűjt az egyetemre. egyik ismerősöm gyerekének 22000$ az éves tandij, ez majdnem az éves fizetésének a fele, és ők Amerikaiak....
2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Most komolyan azt gondolod, hogy az amerikai állam, vagy bárki befektet abba, hogy egy tizenéves srác iszonyatosan drága iskoláját fizesse, hogy aztán a srác zöldkártyát, meg állampolgárságot igényelhessen? :-D Ne haragudj, de ez még tündérmesének is elég gyenge.
2012. nov. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Zöldkártyát szerezni Amerikába úgy lehet, hogy veszel egy pakli színes kártyát és kidobálod belőle a kéket, sárgát, pirosat, feketét, fehéret, lilát és minden más színt és csak a zöldet tartod meg, majd a határnál felmutatod.
2012. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
58%
NE írd bele a tanulóvízumkérelmedbe, hogy kinnmaradnál!!!!! Akkor elutasítják. Azt kell hazudni, hogy szoros családi izé, magyarországot szeretnéd fejleszteni kooperativan USA barátunkkal, stb stb stb
2015. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!