Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi időnek kell eltelnie...

Bibi888 kérdése:

Mennyi időnek kell eltelnie két amerikai utazás között estával?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs konkrét idővallum meghatározva, engem a tapasztalataitok érdekelnének vagy olyan valaki élménye, aki szintén viszonylag hamar visszatért Amerikába. Én november közepén jöttem haza és január második hetében utaznék és megint 90 napra.Tehát kb. 50 nap telne el a két utazás között. Tartok attól, nehogy probléma legyen ez a belépésnél. Előre is köszönöm, ha megosztjátok velem tapasztalataitokat.

2012. nov. 20. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez teljes egészében a bevándorlási tisztviselőre van bízva. Legyen sok-sok papírod arról hogy miért mész kilecven napra megint, hol szállsz meg, miből tartod el magad és mikor mész el megint. Van még két hónapod, én bizony vízumot kérnék -- jobb előre elintézni minthogy visszafordítanak és akkor már muszáj vízumot ügyintézni.
2012. nov. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, és az ESTA oldalán is szerepel, hogy annyi ideig kell az USA-n kívül tartózkodnod, amennyit ott tartózkodtál. Esetedben 90 napig voltál ott, így újabb 90 nap elteltével mehetsz vissza. 100%-ra mondom, de azért nézz utána az ESTA oldalán. Szerintem visszafordítanak.
2012. nov. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legalább annyinak, amennyit kinn tartózkodtál, illetve a tartózkodás 90 napot nem haladhatja meg.

(Kiv. ha előbb jár le az útleveled, mert akkor az ESTA is csak addig érvényes.)


Egy kérdés: ilyenkor a 90 nap is újra kezdődik, vagy az ESTA érvényessége alatt összesen 90 nap lehet csak? Én az előbbire tippelnék, de a helyedben utána néznék ennek is!


Egy tuti, és 1000%: neked legalább 90 napot itthon kell tartózkodnod, mire mehetsz vele újra!

Vagy kérj vízumot.

2012. nov. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit kell itthon töltened, mint amennyit kinn töltöttél! Ha 90 napig kinn voltál, akkor utána 90 napig itthon kell lenned, mire újra mehetsz! Azonban ha 90 nap után még 90 napra akarsz menni, ahhoz nagyon jó indok kell, mert ilyen hosszú dátumok nem éppen tipikus turista időintervallumok, így jó sok kérdésre számíthatsz a belépésnél.
2012. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez a "legalább annyi időt kell itthon lenni, mint kint töltöttünk", ez NEM állja meg a helyét! Egyetlen ilyen korlátozás, az, hogy maximum 180 napot lehet kint tölteni egy évben! (Amerikai nagykövetségtől kapott információ)
2013. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!