Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szeretnék egy évet halasztani...

Szeretnék egy évet halasztani egyetem elött és addig az usa-ban dolgozni valamit (nem nagy karrierre gondolok) van erre lehetőseg?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy nem mennék rögtön egyetemre hanem elötte dolgoznék és élnék egy évet Amerikàban(dolgozàs alatt pincérkedésre meg ilyenekre gondolok meg au pair szokott még gyakori lenni de én fiú vagyok)nyelvet tanulnék megismerném az orszàgot mert nagyon érdekel stb nem meggazdagodni szeretnék csak annyi hogy a kintlétemet ki tudjam fizetni.Van erre lehetőség?Valami ilyen cég ami megbizható?

2012. nov. 20. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs esélyed így. Munkavállalási engedély nélkül nem dolgozhatsz, ahhoz pedig hogy ezt megkapd, nagyon nagyon kicsi az esélye. Pláne pincérként.Olvasgass néhány kérdést itt a fórumon a témában, a bevándorlási rendszer jelenleg nagyon torz, így munka útján kijutni gyakorlatilag nem lehet. (ha csak nem kutató vagy magasan képzett ember vagy.)


Az egész EU nyitva van, mindenféle engedély nélkül dolgozhatsz, egyszerűbb, pláne ha csak 1 évet akarsz dolgozni.

2012. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is az EU-ban kéne gondolkodnod, Amerika sajnos szinte lehetetlen. :(
2012. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
legálisan nem tudsz dolgozni, feketén igen, viszont ha haza jössz utána nem mehetsz vissza sokáig. Ja éd ha lebuksz melo közben életed végéig nyögheted a büntid részleteit.
2012. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ritkábban fiúkat is szoktak au-pairként alkalmazni. Más munkára viszont tényleg nem nagyon tudsz kimenni. Nyári munkára még lenne esélyed több mindenre, pár hónapra, de 1 évre nem nagyon.
2012. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pàr honap is jó lenne!!arra van lehetőség?
2012. nov. 21. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Pár hónapra (nyáron) mehetsz nyári táborba felügyelőnek (pl. Camp Leaders), vagy medencékhez "úszómesternek" (pl. Aqua Safe Pools) de több ilyen cég is van, akik hasonlókat szerveznek, keress rá a honlapjaikra. Ez a legegyszerűbb módja kijutni pár hónapra az USA-ba. Viszonylag sok a munka, de elég jól fizetnek, szállás biztosítva van.
2012. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem tudnál pár ilyen megbízható céget írni persze én is rákeresek de azért jó lenne ha valami olyannal megszervezni amiről már van tapasztalata ismerőősnek...:)
2012. nov. 21. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam ezt a kettőt, mert ezeket ismerem (ezeket sem személyesen, csak ismerősök révén).
2012. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár írtad, hogy fiú vagy, azért szerintem megpróbálhatod az au pairkedést, ez egy évre szólna: [link]

(Én is nagyon gondolkodom, hogy egy évre kimennék így, ezzel a smaller earth programmal, szerintem egész elfogadhatónak tűnik)

A Camp Leaders pedig nyári munkákat kínál egyetemistáknak, ahol feltétel, hogy legyen egy aktív éved az egyetemen kiutazás előtt: [link]

(Voltam már kint a CL-el én is gyerektáborban a nyáron. Ha ezzel van vmi kérdésed, akkor nyugodtan írj, segítek)

2013. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi, most láttam, h egyetem előttre keresel. Megérné lehúzni egy évet a suliban, és esetleg utána halasztani, akkor biztosan ki tudnál menni.
2013. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!