Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi kell ahhoz hogy kiköltözhes...

Mi kell ahhoz hogy kiköltözhessek Amerikába?

Figyelt kérdés
Szóval még csak gondolkodok rajta de nagyon szeretném.Bár még csak 17 vagyok érettségi után vagy 1-2 évre rá akár ösztöndíjjal(vagy dolgozni) csak már most szeretnék elő készülni rá. ti hogyan mentetek ki? mi volt az első lépésetek?és milyen kint lenni? megérte?előre is köszi a válaszokat:)
2009. aug. 19. 02:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyan még én is tervezgetem a kiköltözést, de egy pár dologban tudok segíteni: A legtöbb felvilágosítást az Amerikai Nagykövetségen tudnak adni, úgyhogy kezdő lépésként szerint oda látogass el. Ha dolgozni vagy tanulni akarsz vízumra lesz szükséged, amit úgy tudok nem kis idő beszerezni.

És ami még kell: pénz, szerencse, kitartás, akarat...

2009. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi:D
2009. aug. 19. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is 17 vagyok és én is tervezem, csak én fősuli után.

Jövő nyáron megyek ki rokonaimhoz.


Ha vannak rokonaid, akkor könnyebb lesz. Ha nincsenek, akkor nehezebb.

Vízum nem kell.

Kell zöld kártya és ESTA.

Természetesen sok pénz.


Ha akarsz amerikai állampolgárságot:

Ha megvagy az előbbiekkel és kinnt vagy. Akkor be kell menned a bevándorlási hivatalba. Ott bizonyítanod kell, hogy jól beszéled az angol nyelvet és jól ismered az amerikai történelmet (legfontosabbak az elnökök). Ezek után minden bizonnyal felvesznek a listára.

Ilyenkor a lista legaljára kerülsz.

Ha jól tudom, akkor 2007-ben az 1996-os kérvényeket inztézték. Szóval nem sietnek.

Ha összeházasodsz egy amerikai emberrel, akkor a sor elejére kerülsz.


Ha nem akarsz amerikai állampolgár lenni:

Akkor a zöld-kártya a személyazonosítód. Nyugodtan vehetsz házat/lakást. Bármit vehetsz. Ha bajba kerülsz (rendőrségi), akkor valószínűleg hazaküldenek Magyarországra. Ha nem vagy állampolgár, akkor nem szavazhatsz. És jogsid ugyan úgy lehet.


Ajánlom figyelmedbe a következő oldalakat:

[link]

[link]

[link]

2009. aug. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:D
2009. aug. 26. 07:22
 5/9 anonim válasza:
Tehát tegyük fel, hogy 2011-ben kiutazok, akkor 2022-ben van esélyem az állampolgárságra? :-S Barátnőmmel mennék ki, és szeretnék állampolgárságot. Én olyat hallottam, hogy a zöld kártya csak 1,5 évig érvényes, utána újítani kell, és ha egymás után azt hiszem 5X újítod, akkor megvan az állampolgárság. Ebből mennyi lehet igaz?
2009. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeket nem tudom.

De a linkeket, amiket küldtem, szerintem van kapcsolat címke. Írj nekik egy mail-t, hátha tudnak rendes választ adni.

De lehet, hogy a bevándorlási hivatalban össze szedték magukat az emberek és gyorsabban dolgoznak.

Sok sikert!

2009. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

eloszor is jol megtanulnek angolul. aztan torekednek ra, hogy amikor eloszor megyek, akkor "rendezett" legyen mar az utam es odakint a helyem. gondolok itt osztondijra, vagy melora. persze az osztondij jobb. aztan amig odakint tanulok, kozben keresnem a munka lehetoseget. huzos dolgozni is meg tanulni is egyszerre, de hosszutavon a legeslegkifizetodobb. aztan par ev mulva rajonnek hogy tetszik/nem tetszik, es dontesem menten cselekednek.

megjegyzem azert, hogy ott sem kolbaszbol van a kerites. valamint belulrol nem olyan, mint amilyennek kivulrol latszik. de persze jobb ezt sajat boron tapasztalni!

sok sikert!

2010. márc. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2010. márc. 19. 14:46
 9/9 anonim válasza:
Legtöbb ismerősöm egyetemistaként ment ki, lediplomázott majd kint doktorált. Főleg fizikusok, matematikusok, szociológusok akiket ismerek.Bátyám először Floridában volt majd Indianába ment át.Kint van vagy 7 éve.
2010. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!