Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kell ESTA, ha szárazföldön át...

Kell ESTA, ha szárazföldön át megy valaki az USA-ba?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

"Vízumok

Nem-bevándorló vízumok

Vízummentességi Program

Lejárt vízum megújítása

Időpont-egyeztetés vízuminterjúra

A vízumkérelem folyamata

Vízumkérő űrlap

Vízuminterjú

Vízumkategóriák

Gyakran feltett kérdések

I-94-es és I-94W nyomtatványok

Utazás gyermekkel

Bevándorló vízumok

Konzulátusi hírek

Honlapok, melyekre érdemes ellátogatni

GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK

FORDÍTÁS: English

Gyakran feltett kérdések az ESTA-val (Utazási Engedélyt Jóváhagyó Elektronikus Rendszer) kapcsolatban


Utolsó frissítés: 2011-01-06


Kinek kell ESTA (Utazási Engedélyt Jóváhagyó Elektronikus Rendszer) engedélyt kérnie? Kell-e ESTA-t kérnem, ha....?

Elfelejtettem az ESTA számomat. Miként tudok visszajelentkezni a rendszerbe, hogy frissítsem az engedélyemet, vagy ellenőrizzem a státuszát?

Ha Kanadából vagy Mexikóból autóval lépek be az Egyesült Államokba, szükségem van-e ESTA engedélyre?

Honnan fogom tudni, hogy jóváhagyták-e az ESTA kérelmemet? Küldenek majd nekem e-mailt?

Kell-e díjat fizetni az utazási engedélyért?

Hogyan kell a díjat befizetni?

Hogyan védi a személyiségi jogokat a honlap?

Mennyi ideig érvényes az ESTA engedély?

Ha van érvényes ESTA engedélyem, kell-e újra regisztrálnom a díj bevezetése után?

Ha egy vízummentes utas egy vízumköteles országból érkezik az Egyesült Államokba, akkor is szüksége van ESTA-ra?

Kérhet-e ESTA engedélyt az, aki még csak tervezi az útját, de nincs konkrét útiterve, esetleg később vagy váratlanul kell majd csak az Egyesült Államokba utaznia?

Milyen információra van szükség ahhoz, hogy kitöltsem az ESTA kérelmet?

A vízummentes országokban működnek olyan harmadik felek, melyek kezelési díjat számolnak fel azért, hogy segítsenek az utazóknak kitölteni az ESTA kérelmet. Egy a kormány által bevezetett ESTA-díj valószínűleg további zavart fog okozni a nemzetközi utazók számára. Hogyan lehet ezt mérsékelni?

Hogyan lehet az ESTA kérelem kitöltése során vétett hibákat kijavítani?

Szükséges-e frissíteni az ESTA engedélyt, ha az lejár, mielőtt elhagyom az Egyesült Államokat?

Hogyan tudom megnézni az adatokat, amiket beírtam? Ki tudom nyomtatni az információt, amit beírtam?

Ha egy vízummentes utazó megkapta az ESTA engedélyt, ki kell-e töltenie az I-94W nyomtatványt?

Honnan tudhatja meg az utazó ESTA kérelme elutasításának okát?

Szükség van-e esetenként arra, hogy az utazók új ESTA kérelmet nyújtsanak be?

Ellátogathatok az USA-ból Kanadába, Mexikóba, vagy a közeli szigetekre a 90 napos maximális tartózkodási időn belül?

1. Kinek kell ESTA (Utazási Engedélyt Jóváhagyó Elektronikus Rendszer) engedélyt kérnie? Kell-e ESTA-t kérnem, ha....?


...van vízumom? Nem. Nincs szükségük ESTA-ra azoknak az Egyesült Államokba utazóknak, akiknek van érvényes vízumuk. Azonban ha Önnek van érvényes vízuma, és mégis a Vízummentességi Program keretében utazik, akkor ESTA engedélyért kell folyamodnia. Például ha Önnek tanuló vízuma (F-1) van, de üzleti vagy turista céllal utazik nem több, mint 90 napra (és a Vízummentességi Programban résztvevő egyik ország állampolgára), akkor vízummentesen utazik, amihez szükség van az ESTA engedélyre.

…kanadai állampolgár vagyok? Nem, kanadai állampolgároknak semmilyen körülmények között nem kell megkérniük az ESTA engedélyt.

…kanadai bevándorló vagyok? Ha Ön a Vízummentességi Programban résztvevő országok egyikének az állampolgára, és szárazföldi úton utazik, akkor nincs szüksége ESTA engedélyre. Ha az Egyesült Államokba légi vagy vízi úton érkezik, akkor ESTA engedélyért kell folyamodnia. Ha kanadai bevándorlóként vízumköteles ország állampolgára, akkor vízumra van szüksége, ezért az ESTA nem vonatkozik Önre.

…állandó letelepedési engedélyem van (“zöld kártya”) az Egyesült Államokba és a Vízummentességi Programban résztvevő egyik ország állampolgára vagyok? Nem, Önnek nem kell ESTA engedélyt kérnie.

…a Vízummentességi Programban résztvevő egyik ország állampolgára vagyok és az Egyesült Államokba Kanadából vagy Mexikóból utazom be? Ha szárazföldön érkezik, nincs szükség ESTA engedélyre. Ha repülővel vagy tengeri úton érkezik, akkor ESTA engedélyt kell kérnie.

…vízummentes ország állampolgára vagyok, és csak átszállok az Egyesült Államok egyik repülőterén? Meg kell kérnie az ESTA engedélyt, akkor is, ha csak átszáll. Az „Egyesült államokbeli tartózkodási helyének címe” rubrikába a következőt kell beírnia: „In Transit”.

…kettős állampolgárságom van, az egyik egy vízummentes, a másik egy vízumköteles országban? Ha Ön a Vízummentességi Program keretében utazik (és soha nem volt elutasított vízumkérelme a vízumköteles állampolgársága szerint), és a vízummentes ország által kiállított útlevelét használja, akkor ESTA engedélyt kell kérnie. Ha a vízumköteles ország útlevelével utazik, akkor vízumra van szüksége, tehát nem kell ESTA engedély.

…vízummentes ország állampolgára vagyok és Puerto Ricóba vagy az Amerikai Virgin Szigetekre utazom? Igen, ha ezekre a helyekre utazik, kell ESTA engedély.

…csecsemővel utazom, aki vízummentes ország állampolgára? Igen, még a csecsemőknek is rendelkezniük kell saját ESTA engedéllyel.

2. Elfelejtettem az ESTA számomat. Miként tudok visszajelentkezni a rendszerbe, hogy frissítsem az engedélyemet, vagy ellenőrizzem a státuszát?


Ha az utas elveszíti, vagy elfelejti az ESTA számát, vagy esetleg nem fér hozzá, akkor 2010. szeptember 8-val kezdődően lehetősége van arra, hogy az ESTA oldalán előhívja azt, ha beírja a nevét, a születési idejét, az útlevele számát és az útlevelet kiállító országot.


3. Ha Kanadából vagy Mexikóból autóval lépek be az Egyesült Államokba, szükségem van-e ESTA engedélyre?


Nem. Ha olyan ország állampolgára, amely részt vesz a Vízummentességi Programban, és szárazföldön lép be az Egyesült Államokba Kanadából vagy Mexikóból, akkor csak az I-94W nyomtatványt kell kitöltenie a határátlépésnél (a később csatlakozott országok – így Magyarország – esetében követelmény a biometrikus útlevél is, ez a bordó chippes útlevél, ujjlenyomattal vagy ujjlenyomat nélkül). Az ESTA jelenleg csak akkor szükséges, ha légi úton vagy szervezett hajóút keretében utazik.


Ha szervezett hajóút keretében érkezik (cruise ship), akkor szüksége van ESTA engedélyre. Nézze meg az ESTA-n, hogy a hajótársaság szerepel-e a jóváhagyott hajótársaságok listáján. A lista megtalálható az ESTA kérelem első oldalán a „Szállító társaságra vonatkozó információk” résznél, a „ A szállító társaság neve” melletti legördülő menün belül a „Hajótársaságok” címszó alatt. Ha magánhajóval érkezik, akkor érvényes amerikai vízummal kell rendelkeznie, ezért az ESTA engedélyre nincs szükség. Nem utazhatnak a Vízummentességi Program keretén belül azok, akik magánhajón lépnek be az Egyesült Államokba."


Forrás: [link]

2012. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"3. Ha Kanadából vagy Mexikóból autóval lépek be az Egyesült Államokba, szükségem van-e ESTA engedélyre?


Nem. Ha olyan ország állampolgára, amely részt vesz a Vízummentességi Programban, és szárazföldön lép be az Egyesült Államokba Kanadából vagy Mexikóból, akkor csak az I-94W nyomtatványt kell kitöltenie a határátlépésnél (a később csatlakozott országok – így Magyarország – esetében követelmény a biometrikus útlevél is, ez a bordó chippes útlevél, ujjlenyomattal vagy ujjlenyomat nélkül). Az ESTA jelenleg csak akkor szükséges, ha légi úton vagy szervezett hajóút keretében utazik.


Ha szervezett hajóút keretében érkezik (cruise ship), akkor szüksége van ESTA engedélyre. Nézze meg az ESTA-n, hogy a hajótársaság szerepel-e a jóváhagyott hajótársaságok listáján. A lista megtalálható az ESTA kérelem első oldalán a „Szállító társaságra vonatkozó információk” résznél, a „ A szállító társaság neve” melletti legördülő menün belül a „Hajótársaságok” címszó alatt. Ha magánhajóval érkezik, akkor érvényes amerikai vízummal kell rendelkeznie, ezért az ESTA engedélyre nincs szükség. Nem utazhatnak a Vízummentességi Program keretén belül azok, akik magánhajón lépnek be az Egyesült Államokba."


Forrás: [link]

2012. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. dec. 11. 08:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm :)
2012. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!