Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy nagyobb örökséghez jutotta...

Egy nagyobb örökséghez jutottam, szeretnék kimenni LA-be elvégeznie gy filmes kurzust, na de melyiket?

Figyelt kérdés
Találtam 8 milliósat, nekem van 4 millióm erre a célra és a megélhetésre. Mit tegyek? Már elmúltam 18, mielőtt még belekötnétek a tervembe.
2013. jan. 10. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát először is ugyebár oda nem tudsz csak úgy kimenni, mint egy EU-s országba, tehát az első dolog, hogy legális papírokat (értsd: tanulóvízumot) kellene szerezned, ami nem olyan egyszerű.

A pénzed itt mit sem ér.

A pontos részletekről érdeklődj a követségen.

Ha pedig már tudod, hogy kaphatsz vízumot, akkor jön az, hogy felvételizned kell az iskolába. A kiváló angol tudás gondolom sejted, hogy alap, de nyilván emellett kell majd valami előképzettséget igazolnod, amire vagy elfogadják az itthoni bizonyítványaidat, vagy nem.

Kint más a rendszer a jelentkezésnél, elég nehéz a mi papírjainkat meg helyzetünket konvertálni úgy, hogy oda megfeleljen. Esetleg valami ösztöndíjas cuccra tudnál jobban pályázni, ahol kifejezetten külföldieket keresnek, már, ha van ott ilyen.

Egyébként pl. ajánló levelek kellenek, meg sokszor ilyen közmunka igazolása, meg a fene tudja még mi... Gondolom, a honlapon részletesen le van írva, és telefonon/e-mailben is tudsz érdeklődni.

2013. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindneképp a követséggel kelll tényleg ebszélned, a tanuló vízumot elég jól megadják egyébként. Én több embert ismerek aki megkapta mint aki nem.
2013. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod igazoli, hogy tanulni fogsz, fel tudod mutatni a fedezetet a kinntartozkodasra, akkor szerintem siman megadjak a vizumot. Suli ugyben sajnos nem tudok mit mondani.
2013. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt mindenki beszélössze vissza.

A nagykövetségek kakilnak mindenkire. Ök az ország ügyeit intézik az állampolgárok ügyes bajos dolgaival nem foglalkoznak. Az A konzulátus aki ezzel foglalkozik, aki vízumot ad ki.


Szóval bizony keresgélj a neten iskolákat, kurzusokat. DE mi a végzetséged? Mi akarsz lenni? Ezlöször a helyedben utánna járnék mi is van magyarországon. Milyen iskolai lehetöségek. Itthon végezném el azt amit szeretnék csinálni, vagy hasonlót, majd ezek után már igen nagy tapasztalat, sok információm lenne és ekkor mennék a félretett pénzemböl amerikába tanulni.


A vízumot megadják ha már meg van az iskola meg be van fizetve, az tuti nem lesz gond. De elöször azt kell elndötneni mit is akarsz csinalni.

2013. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!