Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy 10 napos kaliforniai...

Egy 10 napos kaliforniai körutazáshoz kb mennyi pénz kellene?

Figyelt kérdés
Repülőjeggyel, autóbérléssel együtt, érintve a fontosabb városokat. 500 ezerből fejenként szerintetek ki lehetne hozni?
2013. jan. 14. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:

200.000ert tudsz mar venni oda vissza jegyet mondjuk LA be.

300.000bol pedig boven kijossz ha nem a Hiltonban akarsz megszallni. En pont 10 napot voltam Californiaban+Nevadaban a nyaron :)

2013. jan. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Necces... legyen 2oo a repjegy, marad 3oo. Az kb 15oo dolcsi. A kis autók bérlése sem túl olcsó, 1o napra szerintem simán benne lesz 5oo-ba, biztosítással együtt, de inkább több. Ha ketten mentek, akkor a szállást meg lehet osztani, mivel a legtöbb motel min. kétszemélyes szobákat ad ki, kb. 6o-7o dolcsitól kezdve. Egy emberrel számolva tiz napra 7oo dolcsi. Marad 2oo dolcsi.... elég cinkes. A benzin, habár olcsóbb, azzal is kell számolni: legyen olyan 16oo mérföld az út, fogyasztás kb. 3o mile/gallon. akkor kb. 5o gallon üzemagyag, ami kereken 2oo dolcsi (4 USD/Gal). :-D Városokban egy valag pénz elmegy tömegközlekedésre, parkolásra, és akkor még nem ettetek semmit, nem fizettetek belépőt sehová. Szerintem még spóroljál....
2013. jan. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

500 $ az autóbérlés?:?? Xddd Hát te nagyon nem vagy képben!

Itt egy cikk autóbérlésről.

[link]

2013. jan. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem a 10 nap nagyon kevés, főleg hogy az út oda vissza 1-1 nap. M iszeptemberben voltunk autót 3 hétre 500$-ért béreltünk az alamonál de itthon foglaltuk az economy car rental oldalon. Nem tudjuk mért volt ilyen olcsó a többi helyen mind 1000$ lett volna. Szerintem 500e kevés fejenként, ha szállást is kell fizetni és kaját is. Nagyon sokat elautózik az ember és hiába olcsobba benzin az autó mondjuk többet fogyaszt és rengeteget mész. Mi a 3 hét alatt mentünk több mint 400km-t és nem mentünk el egy csomó helyre. Las Vegas és San Francisco volt ami távolabbi volt, amugy csak ott Los angeles countyban jöttünk mentünk.
2013. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" M iszeptemberben voltunk autót 3 hétre 500$-ért béreltünk az alamonál de itthon foglaltuk az economy car rental oldalon. Nem tudjuk mért volt ilyen olcsó a többi helyen mind 1000$ lett volna."

Köszi a megerősítést. Egyébként nagyban függ az ár attól, hogy hol béreltek kocsit. Repülőtéren mindig sokkal drágább. Béreltünk kocsit Palms Springs-ben 4 napra 3ooért, Berkeley-ben 1o napra 4oo-ért és Hawaiin 3 napra 3oo ért, de az egy Ford Mustang cabrio volt. Szóval nem mondanám, hogy nem tudok semmit az autóbérlésről. Persze mindenhol casco-val, ami napi sok dollár. De aki nem fél a balesetektől az a maga dolga.

2013. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor lehet, hogy még gyűjtök hozzá és 600 ezerrel vágok neki. 10 nap tényleg nem sok, de most lenne lehetőségem elutazni májusban, utána már nem nagyon. Amúgy LA-ben 3 napot akarunk tölteni, aztán elindulni onnan autóval.
2013. jan. 14. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:

180ből is kijön a repjegy néha ;)

szállások, utazások busszal/autóval +100-200 ft lehet ennyi napra kb.

[link]


és


[link]


oldalakat ajánlom. utóbbin autóbusz és vonat jegyet tudsz foglalni

2013. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenkepp nezd meg az Expedia.com -ot.

Lehet repjegyet, szallast es berautot foglalni, es ha egyben csinalod, akkor sokat sporolsz.


Lehet ugy is, hgoy csak szallas + kocsi, vagy repjegy + szallas stb.


Ami fontos, hogy az auto kolcsonzok az araknal sosem tuntetik fel a biztositas osszeget, ami autotol fuggoen lehet kb. 9 - 18 dollar per nap. Nektek ezt illik kerni, ugyanis ha nem keritek es balesetet okoztok, vagy szenvedtek, akkor a kolcsonzo ratok veri a koltsegeket.


Megeri megnezni a kolcsonzoket az expedian, plusz meg kulon a kolcsonzo sajat oldalan, mert ki lehet fogni nagyon jokat. En egyik varosban bereltem egy SUV-t es egy masik varosban adtam le, es 200 valamennyit fizettem ugy, hogy minden masik kolcsonzo 400 - 500-nal kezdodott!! Ez a Hertz-nel volt, pedig a Hertz, tapasztalataim alapjan mindig a legdragabb kolcsonzok egyike. En helyi vagyok igy van sajat biztositasom, szoval erre nem kellett koltenem, de nektek illik.


Itt egy eszkoz, ami segit kiszamolni az uzemanyag koltsegeket. Nagyon keves fizetos utszakasz van Caliban, szoval ilyen autopalya matrica izekkel nem kell szamolni :)

[link]

2013. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ez a Hertz-nel volt, pedig a Hertz, tapasztalataim alapjan mindig a legdragabb kolcsonzok egyike."

Bakker, akkor ezért fizettünk olyan sokat. :-D Mi szinte mindig tőlük kölcsönzünk, először mert náluk volt Palms Spirings-i reptéren autoklubbos kedvezmény, utána meg azért, mert elégedettek voltunk a szolgáltatással. :-D


Ja, mielőtt szállást vagy autókölcsönzőt választotok érdemes lecsekkolni az adott helyet a yelp.com-on, ahol minden szolgáltatóról, és vendéglátóipari egységről, de még fogorvosról is rengeteg felhasználói véleményt lehet olvasni. Vannak túlzásaik, de többnyire megbízhatóak.

2013. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

érdemes lecsekkolni az adott helyet a yelp.com-on - jo otlet, viszont az expedia-n ezt is megtalalod.


En is mindig elolvasom masok velemenyet, mert az nem erdekel, hogy foltos a szonyeg, vagy szakadt a zuhanyfuggony, ugyis csak aludni megyek, de ha valaki irja, hogy a szomszedban vasutallomas es a tehervonatok felorankent futyulnek, vagy tele van a hely poloskakkal/pokokkal, akkor masik hely utan nezek!


(amugy erdemes emeleti szobat kerni ahol lehet, igy nincs hangos szomszed feletettek :)

2013. jan. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!