Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A nyáron kiutaznék az usába...

A nyáron kiutaznék az usába egy New York melletti kisvárosban kaptam egy állás lehetőséget?

Figyelt kérdés

Milyen Vízumot kell kiváltanom? (ha igen hol kell kiváltani?)

Milyen papírok kellenek még a vízumon kívül?

Mennyi ideig maradhatok kint?(ez lenne az 1. kiutazásom)

Munkáltatótól kell kérnem meghívót?

A bevándorlási-tisztek nagyobb valószínűséggel visszafordíthatnak, hogy ha munkavállalói vízummal utazok ki?



2013. jan. 16. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:

"A bevándorlási-tisztek nagyobb valószínűséggel visszafordíthatnak, hogy ha munkavállalói vízummal utazok ki?"


Ha engedéllyel utazol ki, akkor nem fordítanak vissza.


"Milyen Vízumot kell kiváltanom? " - A munkavállalási engedély kérelmet a munkáltatód nyújtja be, majd elküldi neked, mellyel kiutazhatsz.


"Milyen papírok kellenek még a vízumon kívül?" - SSN kártya. (Mint nálunk a TB kártya.)


"Mennyi ideig maradhatok kint?" Ameddig a munkavállalási engedélyed szól!


Most komolyan! Ennyire hogy lehetsz tájékozatlan? Ha valós állásajánlatot kaptál volna, akkor a munkáltatód intézne neked mindent, és minden információt elmondana. Így előre megmondom neked, hogy amire kimész 99 %-k eséllyel feketemunka lesz, amivel egy életre elvágod magad. Aki az USA-ban keres állást, annak ilyen, mint a te kérdéseid nincsenek, mert a cég, ahova megy, mindenről tájékoztatja hivatalosan.

2013. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem fekete munkáról van szó, csak az a helyzet hogy nagyon sok ismerőst kérdeztem a papírokkal kapcsolatban mielőtt elkezdenének komolyan intézkedni ezzel kapcsolatban gondoltam érdeklődők itt is!

Mégegyszer is köszönöm! :)

2013. jan. 16. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen állás ez, de ez az egész nem így megy... Gyanús...
2013. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy ismerős ajánlott egy olyan lehetőséget hogy dolgozhatnék nála teljesen LEGÁLISAN és mielőtt felvenném vele újra kapcsolatot hogy lefixáljuk a szerződést gondoltam körbe érdeklődők.

Szerintem ez nem gyanús hanem előreinformálodás!

2013. jan. 16. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem fekete munkáról van szó, csak az a helyzet hogy nagyon sok ismerőst kérdeztem a papírokkal kapcsolatban mielőtt elkezdenének komolyan intézkedni ezzel kapcsolatban gondoltam érdeklődők itt is! "


De nem érted hogy nem ismerősöket kell kérdezni, hanem a céget, ahova mész! A munkavállalási papírjaidat, minden egyebet első körben a cég intézi, majd a bevándorlási hivatal elküldi a helyileg illetékes nagykövetségre, amely hivatalosan kiértesít, hogy mikor veheted át!(A munkavállalási engedély átvétele előtt még orvosi alkalmassági vizsgálat is van, melynek eredményét magaddal kell vinned a követségre.) Ezután utazhatsz csak ki és vállalhatsz munkát! Ez egy ilyen folyamat.

2013. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó rendben!

Köszönöm a tanácsokat!!! :)

2013. jan. 16. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!