Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit gondoltok erről? Mennyi...

Mit gondoltok erről? Mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Az USA-ban mennyi esélyem van?

Szeretnék egy jó pár évig az USA-ban élni. A testvéremmel akinek jó esélyekkel nem sokára ott lesz a férje ő azért szeretne kimenni. És én a barátommal akinek a szakmája autó villamossági technikus. Nekem fodrász kozmetikus. Mennyi eséllyel indulunk úgy hogy a húgom oda megy férjhez ő segíthet nekünk? Illetve mennyire keresett ott az én és a barátom szakmája. Washington államban szeretnénk élni Marysville vagy Forksban (környékén)

Mennyire biztonságos az a környék?



2013. febr. 7. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs esélyed, csak ha amerikai állampolgárral házasodsz vagy megnyered a zöldkártya lottót. Esetleg ha valahol csak te kellesz egy cégnek, és akkor kapsz vízumot.
2013. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most nem nagyképűségből mondom de a környezetem szerint is nagyon jó fodrász vagyok a kozmetikus szakmát még tanulgatom. Van ismerősöm Marysvillebe és annak környékén Monroeben (ott közelebbi) Így se nagyon? Komoly kapcsolatom van(elvagyok jegyezve) szóval házasság kizárva. De én szeretném ott megszülni a leendő gyermekemet az úgy költséges lenne? Vagy megvalósítható ez a terv?
2013. febr. 7. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Latom meg uj vagy itt, mert fogalmad sincs egy ket dologrol. Semmi baj, nem lab.szni akarlak, hisz azert jossz ide hogy kerdezz olyanrol, amirol nem tudsz. Mi meg valaszolunk szivesen.


A fodrasz/kozmetikus szakmaval Dunat lehet rekeszteni. Raadasul senkit nem erdekel hol vegeztel, vagy hogy jo vagy-e, oket az fogja erdekelni, hogy helyi kepesitesed legyen, vagyis itt kell elvegezned a fodrasz/kozmetikus tanfolyamot. Ami vegulis nem gaz, hiszen ugyanazt fogod tanulni mint otthon, csak mindent angolul, de a kepzes nincs ingyen, es csak akkor fogadnak be az iskolaba ha vannak paprijaid. Vagyis ha kijossz mint turista, akkor elzavarnak. Van tanulo vizum, de azt egyetemi kepzesnel szoktak kervenyezni, vagy valami nagyon extrem specko kepzesre (maghasito fizikus;) nem pedig "atlagos" szakmakra. Vagyis turistakent semmi eselyed tanulni, tanulovizumot szerezni szinten nem sok.


Ha nincs itteni vegzettseged, akkor nem tudsz a szakmaban dolgozni, mert szigoruan ellenorzik az ilyet. Ismerek egy magyar fodrasz lanyt. Miutan megszerezte a papirjait (ferjhez ment es kapott zoldkartyat) tudta csak elvegezni a sulit (marha nehez volt allitasa szerint mert a kemia meg magyarul sem ment nem hogy angolul), majd elhelyezkedett egy szalonban, ahol minden heten legalabb egy ellenorzes van, amikor a hivatal jon es megnezi mindenkinek a papirjait. Vagyis feketen ezt nem lehet uzni.


Ami a parodat illeti ugyanez. Helyi papirok nelkul egy muhely sem all vele szoba. Helyi papirokat pedig turistakent nem fog tudni szerezni. Ha az ismerosotoknek van egy autoszerelo muhelye, akkor ott esetleg el tud helyezkedni feketen, de az megint rizikos. Letezik munkavallaloi vizum. Amikor teszem azt egy magyar cukraszda megkervenyezi a munkavallaloit egy magyar cukrasznak, mondvan, hogy egy amerikai cukrasz nem tudja mi az a somloi galuska, de ez a procedura hosszadalmas (evek) es irto sokba kerul, amit a munkaltatonak kell fizetni.


De miert nem nezel utana itt a gyikon? Mar 100ezer ilyen es hasonlo kerdes volt.


Hazassag vagy zoldkartya lotto, kb. ennyi.


A tesod annyit fog tudni segiteni, hogy lakhattok nala, meg ad enni, de munkat, papirokat nem fog tudni neked intezni :(

2013. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mivel rengetegen települnek ki, sokkal nehezebben lehet kijutni. Ha pl. diplomata lennél, és ott kapnál munkát, akkor nyilván... De hidd el, ott is van sok jó fodrász... :)
2013. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat sokat segített. Aki "ma 20:41"

Szeretnék pár dolgot kérdezni gondolom te kint élsz Amerikában. Segítenél nekem Privátban?

Az utolsónak is köszönöm Gondolom,hogy sok a fodrász ott is de a kozmetikusokkal mi a helyzet? Meg most menni fogok "pedikűr manikűr" vagy akkor ezt is ott kell elvégezni nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal azért szeretnék segítséget kérni.

2013. febr. 7. 20:55
 6/6 anonim válasza:
A fodrász-kozmetikus szerintem ugyanaz a kategória, de az előttem írott ezt nagyon professzionálisan leírta. :)
2013. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!