Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak-Amerikában megyek...

Észak-Amerikában megyek tanulni. Tapasztalatok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A Nagy-tavak vidékén fogok tanulni. Michigan, Minnesota, Wisconsin, Illinois, Indiana államokat érinti. Volt már valaki ezen a területen? Milyenek az emberek, a környék? Gimis leszek a korombeli (16-17-18 éves) diákok mennyire nyitottak. Azt tudom, hogy nincs tömegközlekedés, egyéb hátrányok vannak? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 17. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

BA es nem BAN!


Az amerikaiak nagyon nyitottak, amikor en kint voltam nekem tetszett a kozvetlenseguk, ott nincs ez az altalanos szarba harapott fej mindenhol mint itt megszokott. Persze nekik tobb okuk van vidamsagra.


Niagarahoz mindenkeppen menj el, nagyon szep.

2013. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy ba csak elírtam. köszi a választ!!
2013. febr. 17. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Amíg csak a főkérdést olvastam azt hittem, hogy egyetemre mész oda.

Egyébként nekem egy ismerősöm AMerikában egyetemista volt de nem járta ki mert pár mormonnal össze barátkozott és a végén ő is az lett...


Amúgy nem lesz gáz szerintem. Unokatesómék mondjuk ázsiában éltek évekig. /fiatalabbak mint te/ Nagyon hamar/könnyen beilleszkedtek. Pedig ott sokkal rossza a helyzet.


Eltudsz járni pl:. sportklubokba vagy tanulhatsz hangszeren ugyan úgy mint Mo.-n így könnyebben megy a beilleszkedés.

2013. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! valószínűleg egyetemre is maradnék, majd meglátom milyen lesz.
2013. febr. 17. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerencsés vagy, hogy ki tutsz jutni egy ilyen gazdag országba. Ha jól csinálod, akkor meg tudod vetni a lábad, sokkal jobbban jársz, mintha itthon maradnál.


Amcsikra elmondható, hogy elég lazák, ez igaz a diákokra és az oktatási rendszerükre is.


Kívánom, hogy legyen szorgalmad kitűnni a többiek közül és megtaláld a számításod!

2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

A szüleid megengedték hogy kimenj???

Én biztos nem engednélek ki nem azért mert nem akarom hogy világot láss csak mostanában az USA-ban elég gyakorivá váltak az iskolai lövöldőzések és még így is hogy nem ismerek féltelek:(

2013. febr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

A hangszeren meg egyéb hülyeségeken tanulsz, azt ott is kinézik nem csak itt.


Sportolni érdemes, mert egyrészt barátokat-haverokat szerzel,másrészt nagyon jó ismerkedési lehetőség csajokkal/pasikkal.


A leírt államok elég nagy területet fednek le, mindegyikben van pár nagyobb város ahol jól szervezett tömegközlekedés van. A nagyobb oktatási városokban nagyon sok diákoknak szóló bérlet és jegy van a buszokra/gyorsvasútra.


Tömegközékedésnél figyelni kell a zónákra,ugyanis a nagyobb városok zónákra vannak osztva, jegyet bérletet így tudsz venni. Éjszaka vannak zónázó buszok, amelyek a fél város bejárják gyakorlatilag.


Semmivel sem egyszerűbb a beilleszkedős ott, mint itthon.

Az iskolai lövöldözések miatt, a legtöbb iskola olyan mintha itthon egy bíróságra "lépnél" be

2013. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. igen a nagyon komoly biztonsági rendszerről a sulikban már én is hallottam. kíváncsi vagyok milyen lesz, nagyon izgulok :) itthon kosarazom, nem tudom hogy az én korcsoportom milyen szinten van az ottaniakhoz képest. :D
2013. febr. 19. 20:42
 9/9 anonim válasza:
100%
Istenem de jó neked :D Lennék a helyedben :D
2013. febr. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!