Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA zöldkártyalottón mi...

USA zöldkártyalottón mi történik, ha az adott személynek nem áll szándékában kiköltözni, azonban a vízumra igényt tart?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a szüleim megnyerik a zöldkártyát az Egyesült Államokba. Ha nekik nincs pénzük az egész családdal kiköltözni, hanem csak azért lottóznak, hogy a gyerekeik amerikai államplogárságot kapjanak és később kint éljenek, akkor nem adják meg a vízumot? Én középiskolába járok és minden vágyam, hogy Amerikában éljek, de még távol állok attól, hogy részt vegyek a sorsoláson. Ezért szeretném, hogy a szüleim lottózzanak helyetem, ezzel növelve a győzelem esélyét. Lehetséges?

2013. márc. 13. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Oke, egy ket fogalomzavart tisztazzunk.


A zoldkartya letelepedesi engedely. Akinek van zoldkartyaja (mert pl. nyeri a lotton, vagy amcsival kotott hazassag utjan kapja) az elhet/dolgozhat az USAban, johet mehet, de egy evben max 6 honapot az orszagban kell elnie. Ha valaki zoldkartyas es elhagyja az orszagot masfel evre, akkor kockaztatja, hogy elvesziti a zoldkartyajat.


Allampolgarsagot azok a zoldkartyasok kapnak, akik mar legalabb 3 vagy 5 evig elnek az USAban. (3 vagy 5 ez attol fugg milyen modon szereztek a zoldkartyat. Ha hazassag utjan akkor 3 ev, ha munka vagy pl. lotto altal akkor 5 ev.)


Akinek van zoldkartyaja az meg messze van az allampolgarsagtol. Persze ha a szuleid megnyernek es ugy hataroznanak, hgy az USAban akarnak elni, akkor neked (ha meg kiskoru gyermekuk vagy) akkor megkerik a zoldkartyat de ez hosszu folyamat.


Maga a zoldkartya lotto is ugy van, hogy valakit kihuznak meg egy rakat vizsgalaton/papirmunkan kell atesnie, mire tenylegesen felul a repcsire. Ha pedig az egyik ilyen interjun benyogi, hogy haaat en nem is akarok ott elni, csak gondoltam hatha nyerek, akkor abban a pillanatban megfosztjak a zoldkartya nyeremenyetol!

2013. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánatot kérek a tájékozatlanságomért, majd legfeljebb elkezdem a pályázást két év múlva. Mindenesetre köszönöm szépen a választ :)
2013. márc. 13. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"johet mehet, de egy evben max 6 honapot az orszagban kell elnie"


Gondolom csak elírás, feltételezem minimum 6 hó akart az lenni a szövegkörnyezet alapján, de nem értek hozzá amúgy, úgyhogy elnézést, hogy szóltam.

2013. márc. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Koszi a javitast; igen, minimum 6 honap tartozkodas a kotelezo :)
2013. márc. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!