Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Azt szeretnem kerdezni, h...

Simike11 kérdése:

Azt szeretnem kerdezni, h van-e valaki aki mostansag szerezte meg a zold kartyat amerikai allampolgarral kotott hazassag utjan? Minden erdekelne, es nagyon megkoszonnem ha valaki egy kicsit reszletesen leirna a folyamatot az elejetol a vegeig

Figyelt kérdés
Hol kototte meg a hazassagot, mi kellett hozza? Hazassag utan mennyi ido mulva kervenyezhette a zold kartyat? Oda milyen papirok szuksegesek? Tenyleg annyira ellenorzik, hogy esetleg a bevandorlasi hivataltol valaki meglatogathat? Mennyit tart kb az interju? Kulon kulon kerdezik a parokat vagy egyutt vannak es ugy? Milyen bizonyitekokat kell vinni az interjura?
2013. ápr. 7. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én végig mentem a procedúrán, válaszolok, amire tudok.


"Hol kototte meg a hazassagot, mi kellett hozza?"


New Yorkban történt a házasság és mi magunk és az útlevél kellett hozzá.


"Hazassag utan mennyi ido mulva kervenyezhette a zold kartyat?"


Házasság után 3 nap múlva kaptuk meg a házassági anyakönyvi kivonatot, majd kitöltöttünk egy rakat bevándorlási papírt, befizettük az eljárás díját, csatoltuk a kért dolgokat(fényképek, orvosi papírok, születési kivonat) és postára adtuk a csomagot. 4 nap után megjött a bevándorlási hivatal első levele, hogy megkapták a papírjainkat és egy adott iktatószámon nyilvántartásba vették a kérelmünket és megadták a mi ügyünkért felelős bevándorlási tiszt nevét, elérhetőségét.


"Oda milyen papirok szuksegesek?"


Rengeteg féle papírt kell kitölteni, minden formanyomtatvány fenn van itt: [link]


"Tenyleg annyira ellenorzik, hogy esetleg a bevandorlasi hivataltol valaki meglatogathat? "


Személyes látogatásra nincs emberük, az ügyvédünk szerint, csak a kifejezetten gyanús párokhoz mennek ki. És igen, mindent szigorúan ellenőriznek. Komolyan kell venni a dolgokat.


"Mennyit tart kb az interju?"


Nagyon változó, nekünk 30 perc volt, de hallottam akinek 50 perc volt, de volt, akinek csak 15 perc. Ügyintézőtől is függ.


"Kulon kulon kerdezik a parokat vagy egyutt vannak es ugy?"


Normál esetben együtt van a meghallgatás, viszont figyelik hogy tartod-e a szemkontaktust, milyen gyorsan válaszolsz a kérdésekre, illetve be kell mutatni közös fényképeket, közös papírokat, minél többet. Ha valami nincs rendben, akkor van "fraud interview", amikor külön hallgatják meg a pár tagjait.


"Milyen bizonyitekokat kell vinni az interjura?"


Minél több, annál jobb. Közös fényképek, közös tulajdon, mint autó pl. aztán közös bankszámla, nagyjából ezek, illetve ha van még más, az annál jobb.

2013. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod!!1
2013. ápr. 7. 21:25
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvosi vizsgalatokat ott kell elvegezni, vagy jo az ha innen viszunk oltasi dokumentumot?
2013. ápr. 7. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az orvosi vizsgalatokat ott kell elvegezni, vagy jo az ha innen viszunk oltasi dokumentumot?"


Itt végzi el a vizsgálatokat a bevándorlási hivatal által kijelölt orvos! Otthoni papírokkal nem foglalkoznak.

2013. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kernek e olyan papirt amelyikkel igazolnom kell, h nem voltam buntett eloeletu? ezt magyarorszagrol kell kivenni es hitelesiteni?
2013. ápr. 7. 22:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell. A kerdoiven van olyan kerdes, hogy voltal-e buntetett eloeletu. Ha nem, akkor termeszetesen odairod.


Kesobb (papirok beadasa utan par honappal) behivnak ujjlenyomat vetelre. Az ujjlenyomat alapjan lekerdezik az FBI, Interpol stb szerveket, es ha van eloeleted, akkor az itt ki fog derulni.

2013. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csak egy background declaration-t kell kitölteni, erkölcsi bizonyítványt kell hozzá csatolni csak.
2013. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

En is atmentem amin a fenti valaszolo.

En egy itteni orvoshoz mentem vizsgalatra. Mivel nem hiszek a felnottkori oltasokban, igy azt hazudtam, hogy minden szukseges oltast meg otthon beadattam es ha kell szerzek rola papirt. Az orvos azt mondta nem kell, elhiszi nekem.

Egyedul tudoszurest irt elo, mert az utoljara akkor volt mikor Mo-n voltam (jo par eve) igy atsetaltam a szemkozti klinikara es 20 percen belul megvolt a mellkasrontgen.

Vettek vert, (aszem hepatitiszt vizsgaltak talan vagy valami hasonlo fertozest). Egy het mulva megkaptam az orvosi papirt, amit csatoltam a nagy koteg papirhoz.

A vizsgalat anno $65 kerult.


Ismerek olyat aki magyar orvosnal volt. Ok 10 percet dumaltak politikarol, csajokrol, aztan mondta az orvos, hogy mehetsz, egy het mulva kuldom a papirt. (se vervetel, se semmi, de ez ketszer annyiba kerult, mint az amerikai orvos ;)

2013. ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a hasznos informaciokat!!! Mikor kerelmezik a Fiance (K-1) vizumot,akkor is van interju es ha van oda csak egeydul megy az akinek kell a vizum?vagy csak egyetlen interju van,amikor a felesegedd/ferjeddel kell menj interjura? Ha valaki le tudna irni ezt az egesz folyamatot idorendi sorrendben az eskuvotol a vegeig??
2013. ápr. 7. 23:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha K1 vízummal jössz, ha egy hosszabb folyamat, arról csak ennyit tudok, én ESTA-val jöttem, majd utána házasodtam meg. A K1-es vízumosoknak 12-14 hónapot is kell várniuk a zöldkártyára, míg aki az USA-n belül adja be, annak, ha nem jön semmi közbe, akkor 6-8 hónap.
2013. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!