Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyire veszélyes New York...

Mennyire veszélyes New York City-ben élni?

Figyelt kérdés
Már laktam New Yorkban 2,5 hónapon át, miközben diákmunkán voltam nyáron. Illetve előtte való 2 évben is dolgoztam Pennsylvaniaban nyári táborban diákként. Soha semmiféle atrocitás nem ért az USA-ban! Most szeretnék egy 1-1,5 éves szakmai gyakorlatra kimenni, de ahogy olvasom a fórumokat egyre jobban félek eltölteni ilyen sok időt NYC-ben. Nem tudom, hogy tudok-e újra olyan jó lakást szerezni, mint ami eddig volt Astoria Ditmarts legnyugodtabb részén pár száz méterre a metrótól és magyarok között laktam! Éjszaka is sétáltam arra felé és még hajnali 2-kor is találkoztam egyedül kocogó lányokkal a lakhelyem mellett parkban. Mindig mindenki barátságos volt. Sűrűn jártam éjszaka haza, de a többi magyar megnyugtatott hogy ők már évtizedek óta élnek ott és semmi veszély nincs. De mostanában újra olvasgatom a netet és mindenhol azt látom, hogy örüljön aki élve marad, ha queens-ben éjszaka kilép az utcára. Most akkor mi az igazság? Nekem csak mázlim volt, hogy sose támadtak meg? Illetve milyen egyéb környékeket tanácsoltok lakhatás szempontjából? Gondoltam egy magyar fórumon is megkérdezem ezeket :)

2013. ápr. 14. 12:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah, azt még hozzátenném hogy 24 éves vagyok 180 cm maga, 95 kg, és 5 éve kondizok hobbiszerűen, ami azért meglátszik eléggé látszik. Az átlag 160cm magas 50 kilós latinók ezért nem mertek kikezdeni velem? :D
2013. ápr. 14. 12:53
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Semmivel sem veszélyesebb, mint Pécsett vagy Budapesten!
2013. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó, látszik, hogy te még nem éltél New Yorkban.

Attól is függ, melyik részére gondolsz. Éjjel soha többet nem metróznék a külvárosban. Zsebelés metrón tömegével van bármikor bárhol, ennyi azért Pesten nincs, meg kést és fegyvert sem nyomnak hozzád.

2013. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem veszélyesebb, mint egy másik nagyvárosban. New York közbiztonsága ma már jónak számít. van néhány hely, ahova éjjel nem érdemes menni, de azokon kívül semmi gáz.
2013. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3/4-es


Téged konkrétan már késeltek meg a metrón? Merre felé és milyen időtájt? Éjszaka a metró nekem is félelmetes volt főleg Manhattanben, többször kellett mennem éjszaka a 6-os metróval, ahonnan átszálltam az N metróra. Ég és föld volt a két járat! A 6-oson kb rendszeresen én voltam az egyetlen fehér ember éjszaka eléggé tömve volt, mindenki fekete volt, de igazából le se szartak... :D Az N metrón meg jóval kevesebb ember volt és mindenki fehér meg egy két ázsiai. Tehát azért itt látszott, hogy a különböző városrészeknek mennyire más a népességösszetétele.

2013. ápr. 14. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os metró éjszaka valóban nem nyerő, ugyanis az megy ki Bronx-ba, és este 9 után már nagyon egyszínű a szerelvény. Én már 4 éve élek itt, semmi atrocitás nem ért eddig, pedig éjszaka is sűrűn közlekedem. Az alábbi helyeket érdemes elkerülni sötétedés után:


Washington Heights, Kelet Bronx, Hamilton Heights, Dél Bronx, Inwood egy része, Red Hook, Flushing, Dél Maspeth

2013. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Flushing annyira rossz környék én rokon látogatás céljából jártam arra és egy elég kedves kis családiházas környéknek tűnt. Gondolkoztam rajta, hogy lehet rokonéktól bérelek valamit ott :) Szóval akkor inkább ne?
2013. ápr. 14. 20:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Hopp előbb lemaradt egy kérdőjel a Flushing annyira rossz környék után!
2013. ápr. 14. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Flushing nagyon vegyes környék, a családi házas övezete jobb, de az átlagnál jóval rosszabb a közbiztonság, főleg sötétedés után.
2013. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gunzin ***** válasza:
100%

probalok valami okossaggal hozzaszolni :) !

szoval en CT allamban lakok, de minden szabadnapomon NYC-be toltom, es hat sokat nem tudok a kornyekekrol ,viszont harlem kitolodott rendesen, tehat a 125, ahol a metro north train stop-van az nagyon patent kornyek allitolag es bizntosagban is rendben van, nem ugy mint 20 evvel ezelott, mikor tenyleg "egy szinu" kornyek volt :D

uj epitesu build-ingek, ettermek hada, jo arban rent-ek, amirol sok jott hallotam az new jersey .

sok magyar lakik ott allitolag, foleg new brunswick kornyeken, nagyon szep es nyugis kornyek :)

2013. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!