Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az amerikai munkaközvetítő cégről?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni az USA-ba dolgozni. Egy apróhirdetési újságban találtam ezt a lehetőséget még tavaly ősszel. most szedtem össze annyi pénzt, hogy bele tudnék vágni. Átolvastam az egész weboldalukat és nem tűnik csalásnak. Pénzt nem kérnek előre és bejelentenek állandó munkaerőnek. Az utazást magamnak kell állnom saját költségből. Sokat töprengtem rajta, hogy lehet-e benne valami átverés, - mert ugye a mai világban roppant körültekintőnk kell lenni - de nem találtam semmi buktatót. A közvetítői díj 1000$ amit 3 hónapon keresztül 3 részletben arányosan vonnak le a fizetésemből.

(Nyilván ingyen senki nem visz ki embereket dolgozni.)

Szóval szerintetek lehetséges, hogy van benne valami buktató vagy átverés? Esetleg valaki volt már kapcsolatban ezzel a közvetítő céggel?

Minél több ember véleménye érdekelne.

A weblapjuk:

[link]



2013. máj. 5. 11:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

USÁba nem lehet már munkavállalással kijutni, hacsak nem vagy pótolhatatlan, nemzetközileg elismert tudós - ez esetben nem lenne szükséges munkaközvetítőre...


Minden más átverés. Ez is, amit néztél.

2013. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ezt már hallottam mástól is, hogy esetleg így van ahogy írtad...

De ebben az esetben milyen érdeke fűződik ennek a közvetítőnek ahhoz, hogy átverjen embereket. Előre nem kérnek semmi pénzt. Kizárólag munkavállalás után vonják le a közvetítői díjat.

2013. máj. 5. 12:29
 3/28 A kérdező kommentje:

Utánanéztem és az állításon nem teljesen igaz.

Több féle munkavállalói vízumkategória van. Nem csak "kivételes képességű" emberek mehetnek dolgozni az USA-ba.

[link]

2013. máj. 5. 12:58
 4/28 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező! Van sok minden az interneten, de jelenleg a helyzet az, hogy munkavállaláson keresztül kijutni tényleg csak a nagyon magasan képzett, elismert szakembereknek van. Az hogy van más kategória is, az mind szép és jó, csakhogy 2004 óta akadozik a munkavállalási alapon történő kijutás, és a várolista jelenleg 12 év. Ennyit pedig senki nem vár egy külföldi munkásra. A cég akit kérdezel, pedig egyértelműen fekete munkát hirdet, ugyanis nem intéz neked munkavállalásit, azaz te kiutazol 3 hónapra, utána pedig illegális munkás vagy, és soha a büdös életben nem jöhetsz vissza. Kijutási esély a házasság, rokon, zöldkártyalottó. Jelenleg más esély nincsen, értsétek már meg.
2013. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
40%
Persze, hogy van ilyen kategória... Csak próbáld meg megszerezni... Majd meglátjuk, mit gondolsz utána!
2013. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
60%

jaj draga kerdezo. Persze, hogy van millioegy fele vizum, de nem adjak meg boldog boldogtalannak. Az elso jol irta, ha kutatoorvos vagy vagy hasonloan magasan kepzett szakember, ami raadasul hianyszakma az USA ban akkor lehetseges.


A weboldal a legnagyobb kamu a javabol!

EGY MAGARA VALAMIT IS ADO CEG NEM INGYENES WEBLAPOT MUKODTET, hanem vesz rendes .hu vagy .com-os domaint.


Munkavallalassal kijutni, vegzettseg nelkul egyedul a campleaders vagy a ccusa program keretein belul van lehetoseg, de ez csak egyetemistaknak szolo program.

En igy voltam kint, es nagyon bejott. Persze meggazdagodni nem lehet belole, de vilagot latni igen.

2013. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Apám barátjának a veje 2 éve ment ki pincérnek szakmunkás bizonyítvánnyal és forintban számolva 450ezret keres. Akkor elméletileg Ő is feketemunkás? Személyesen apukám barátjától nem kérdeztem meg.. de ezek szerint akkor feketén dolgozik? Mivel a pincér szakma nem ér fel egy nélkülözhetetlen szakmával.

Tegyük fel, hogy ez az általam talált közvetítő kivisz dolgozni. (Gondolom ezt sima látogatói vízummal teszi ami 3 hónapra érvényes.) Ezek után feltételezhető az is, hogy nem jelent be. 3 hónap után mi a veszteni valóm?

2013. máj. 5. 15:13
 8/28 anonim ***** válasza:

3 honap utan illegalisan leszel Amerikaban, ha valami miatt haza kell jonni nem engednek vissza jodarabig esetleg soha tobbet.


A 3 honap elott pedig akarmilyen szerzodest irsz ala tulajdonkeppen csak a veletlen muve, ha az a valosagban is ugy lesz fizetve mint a leirtakban. Mivel te turizmus celjabol vagy kint igy nem is tehetsz semmit ellene, vagy elfogadod amit kapsz a munkaert vagy hazajossz. (amennyiben van ra penzed)

2013. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Gondolom, az már megint más kérdés, ha 3 hónap alatt házasságot kötök. :) Úgy már változik a státuszom.
2013. máj. 5. 16:13
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

A házassági vízumot itthonról kell beadni.

És nagyon szigorúan ellenőrzik hogy valódi-e a házasság.

(Ez sok-sok időbe és pénzbe fog kerülni...)

Egyébként miért akarsz egy olyan országba kimenni ahol lassan több ember hal meg lövöldözésben mint autóbalesetben?

Amúgy pedig az USA is elég nagy lejtőn csúszik lefelé.

2013. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!