Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Jó hely az USA, jó kint élni?

Jó hely az USA, jó kint élni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Más világ, de fontos tudni hogy itt kint sincs kolbászból a kerítés. Sokat kell dolgozni.Itt kint is vannak szegények, látni segélyekért sorban álló munkanélkülieket. Az egészségügy sokkal rosszabb mint Magyarországon, mert bizony itt csakis a pénzről szól ez is.

Tapasztalatból beszélek. New Orleansban élek.

2013. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az USA egy hatalmas ország, vannak jó és kevésbé jó részei. Konkrétan melyik rész érdekel? Az meg hogy jó-t itt élni, az nagyon relatív, mert van aki rajong érte, van akinek nem jön be. Embere válogatja. Általában akit jó benyomások érnek, annak tetszik itt.
2013. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

"Az egészségügy sokkal rosszabb mint Magyarországon"


Pont hogy sokkal jobb itt, az USA-ban az egészségügy, mint otthon. Elsőosztályú felszerelések, felkészült orvosok, az meg hogy fizetős, igen az, de legalább arra neveli az embereket, hogy felelősen döntsenek. Ha fizetsz, nincs gondod.

2013. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 19:24

Kedvesem. A legtöbb beteg az alap biztosítás köti meg, mert a nagyobb biztosítást sokan nem tudják fizetni. Az ilyen beteg nem egy jól felszerelt kórházba vagy elsőosztályú orvoshoz kerül. Ők bemennek az állami (sürgősségire) kőrházba és az ott dolgozó sokszor 48 órán át talpon maradó gyakorló orvosok, fiatal rezidensek kezébe kerül. Nincs velük semmi baj, mert kedvesek, de nagyon gyorsan kész a diagnózis. Ha nem tudják i a bajod, akkor felírják a szokásos gyógyszert, majd hazaküldenek hogyha rosszabbul vagy akkor gyere vissza..

Van olyan kollégám akinek az anyja rákos, de mivel a legalacsonyabb biztosítása van, így csak a kemora jár be..Vagy megmarad vagy sem. Én egy picit szerencsés vagyok mert többet tudok a biztosításra befizetni. De figyelek arra hogy ne legyek otthon táppénzre, mert mi van ha egyszer nagy bajban leszek?? Az elmúlt 6 év alatt eddig 3 napot voltam otthon (fizetetlenre mentem inkább) mert 40 fokos lázam volt.. Emlékszem otthon már 38 fokos lázzal, és taknyosan kiírattam magam 1 hétre.. Kint ezt kevesen csinálják meg.. Nem is igazán tolerálják ha valaki rendszeresen táppénzen van..

2013. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Emlékszem otthon már 38 fokos lázzal, és taknyosan kiírattam magam 1 hétre.. Kint ezt kevesen csinálják meg.. Nem is igazán tolerálják ha valaki rendszeresen táppénzen van.."


Véleményem szerint ez jól van így. Minden hülyeséggel az emberek Magyarországon otthon maradnak, gyógyszer után kapkodnak. Magam is magasabb összegű biztosítás fizetem, nem gondolnám, hogy egy átlag körüli bérből ne lehetne kigazdálkodni. Csak tudni kell bánni a pénzzel. Csipszre, rossz minőségű kajára van, de egészségre bezzeg nincsen. Itt a gond. Magyarországon sem kapsz kiemelkedő ellátást, kár is úgy oda lenni a magyar egészségügyért.

2013. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Makoscsiga ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi ez a baromság, hogy az ember járjon betegen dolgozni. Ahol én dolgozok, ott nagyon ferde szemmel néznek, ha köhögsz, meg tüsszögsz a munkahelyeden. Azt mondják, és ez a normális hozzáállás, hogy ha beteg vagy, maradj otthon, így nem fertőzöd meg a többieket, és hamarabb is gyógyusz meg. Ja, és ez amarikára vontakozik.


És szerintem is az a helyzet, hogy a legtöbben nem akarnak semennyit se egészségpénztárra költeni. Nekem szerencsém van, mert az egyetemi health-plan alá tartozom, de nem hinném, hogy az átlagos munkavállalónak is kifizethetetlen lenne. Nyilván vannak sokan, akiknek igen, de közel sem annyian, akik valójában biztosítás nélkül élnek.

2013. máj. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Regen jottem, a papirjaim mar mind megvannak, nincsenek illegalisokat sanyargato gondjaim.

Nem fizetek eu biztositast, mert egeszsegesen elek/etkezek. Az elmult 8 evben nem voltam beteg. Egyedul fogorvosra koltok, arra viszont jo sokat (biztositas nelkul:(, de nem banom, mert elso osztalyu a dokim.


Itt is (mint barhol mashol) kell egyfajta tokosseg, hogy az ember megallja a helyet, de itt a kemeny munkat talan jobban megfizetik, mint Mo-n igy akinek van munkahelye annak tobb lehetosege van az elobbre jutasra. Azt latom az itteni fiatal-felnottek kozott, hogy a legtobben megtehetik, hogy uj autot elhoznak hitelre, evente legalabb egyszer haza latogatnak (vagy elmennek nyaralni valahova) es mindenkinek van valami "draga" hobbija: motorok, fegyverek, utazas...


Olyannal is talalkoztam mar, aki h.lye draga orat vett maganak, elsosorban azert mert mindig is olyat szeretett volna, plusz azert mert megteheti (kb 4-5ezer dollar korulit). Magyarorszagon egy ismerosom volt aki ilyen draga orat hordott es sajnos mar akkor is ritkasagszamba ment az olyan kereset, amibol egy kozel egymillio forintos orat ki tudott valaki csengetni.


A kezdeti nehezsegek ellenere szerintem nagyon jo hely az USA. En legalabbis nagyon szeretek itt elni.

2013. máj. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én haza jöttem,szerintem jobb itt.
2013. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
I think so!
2013. máj. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KovA1963 válasza:

Mindenütt jó, de legjobb otthon.

Az otthon meg olyan mint mi.

A mi-ben pedig ott vagy te.


A mi tőlünk olyan amilyen.

Ez egyrészt ciki, másrészt jó hir.

Ciki mert szégyen,

jó hír, mert a mi szabadságunk tenni érte.

Ehhez azonban változnunk kell és változtatnunk.

Mert a szabadság nem az ami felment, hogy önzéseinknek hódolhassunk, hanem ami felelőssé számonkérhetővé tesz a következményekért, mulasztásokért.

A valóság nem liberális.

Aki önmagával szemben liberális,

az összetűzésbe kerül a valósággal,

- hogy ki marad alul nem kétséges.

A szabadság - nem más mint a lehetőség jól dönteni - de a jó döntés nem tetszőleges. A dolgoknak következményei vannak.

Ahogy az értékrendetlenségcsinálásnak is : az értékrendtelenség.

Tévelygés, bolyongás, káosz nyomorgás.

Nem a Duna - nem a Tisza tehet a sorsunkról - hanem mi - ugyanúgy, ahogy a sorsunkért is mi tehetünk.

Nem marad ez az ország üres - ha nekünk nem volt elég jó - majd jó lesz másnak.

Beteljesül, hogy gyáva népnek nincs hazája...

se szorgalmatlan se önző se buta népnek.

Se önmagával szemben túl engedékeny túl liberális értékrendetlen tartás nélküli gerinctelen népnek.

(M)értékrendet kell tenni - köz(m)értékrendet.

Aminek nem az "önmegvalósítósdi"-t csodálják és áhítják hanem az értékteremtő munka (az egyik legfőbb) mérték.

A másik annak eredményének a védelme a liberalizált garázdálkodás ellenében.

És a sorsközösség érdekeinek a védeleme a nagyvilágpolgáriaskodás illúziójával szemben.

Mi vagyunk itt - a mi problémánk a mi problémánk hiába európaiaskodunk - elsősorban minket sújt elsősorban mi tudjuk megoldani elsősorban minket érdekel - nem azt aki 4x annyiból él helyzeti előnyből a mi (éh)bérmunkánk gyümölcséből is - valahol Európában.

20 év rendszerváltás után, hogy a "tisztes szegénység" elérése a cél - szegénységi bizonyítványa a rendszarnak.

Szegénynek lenni sokba kerül.

Mert szegénynek lenni kiszolgáltatottság.

A kiszolgáltatottságot megvámolják.

A létező liberalizmus pedig az ilyen kiszolgáltatottságok kiaknázásának (gazdasági elnyomás) erkölcsi igazolása akar lenni. Ezzel a saját farkába harap - a szabadságeszme mint az elnyomás szabadságának eszméje...

2013. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!