Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miután leszálltam a repülőről,...

Miután leszálltam a repülőről, mit kell csinálnom az amerikai repülőtereken? Milyen emberek, milyen kérdéseket fognak feltenni?

Figyelt kérdés

van a customs, az ugye megnézi, hogy hoztam-e vmi zöldséget,kaját,növényt meg ilyesmi.


aztán egy sima police officer aki alap kérdéseket tesz fel: pl. do you intend to work in the us? meg what's the purpose of your visit?


és ennyi? néha van olyan is, hogy félrehívnak embereket, nem? a national geographicba volt, az nekem olyan félelmetes:S



2013. máj. 9. 22:14
 1/9 A kérdező kommentje:
pénzem van, repülőjegy oda-vissza van. a szállás egy barátnál lesz. a meghívólevelet átszokták olvasni? szoktak kérdezgetni róla? ez minden esetben így van? vagy csak akkor, ha félrehívnak?
2013. máj. 9. 22:15
 2/9 anonim ***** válasza:

először az immigration officer-hez kell menni, minden más csak utána jön.


amikor kiemelnek a sorból, azaz hivatalos néven másodlagos átvizsgálásra visznek, annak oka van, ok nélkül senkit nem nyaggatnak. ha rendben vannak a dolgaid, akkor nem lesz gond. felteszik az alap kérdéseket, mint: miért jöttél? meddig maradsz? hol fogsz lakni? van-e anyagi fedezeted?


nem kell parázni, ha nincs mitől tartanod, akkor oké lesz minden.

2013. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja értem, az immigration officer az akkor "mindenki előtt" történi, ugye? meg azon mindenki átmegy, ugye?
2013. máj. 9. 22:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugi nem harapják le a fejed. Összeszeded a bőröndödet és mész a kijárat felé, nyilván a többiek után. A custom nem biztos, hogy belenéz a bőröndbe. Majd az immigration officer-nek leadod az útleveled, ha van kérdése kérdez, ha nem érted akkor ez van. Akár oda is adhatsz előre minden papírt, így kevesebb oka lesz kérdezni.
2013. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nosco ***** válasza:
Közvetlenül mész vagy átszállással? Én átszállással mentem ki. Amszterdamban is alaposan kikérdeztek mielőtt felengedtek az Amerikába induló gépre. A repülőgépen adnak majd kettő papírt azt értelemszerűen ki kell tölteni. Leszállás után átnézik a vízumod és a papírokat. Majd eldöntik megkapod e az ott tartózkodási engedélyt. Ha először utazol ki és fiatal vagy valószínűleg félre hívnak és leültetnek amíg felhívják a személyt aki a meghívót küldte. Ha minden rendben van beengednek. Ha gond lenne a következő induló géppel jössz haza. Nem egyszerű bejutni oda.
2013. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A repülőgépen adnak majd kettő papírt azt értelemszerűen ki kell tölteni"


Már nem kell kitölteni annak, aki ESTA-val utazik!


"A Vízummentességi Program keretében utazók számára megszűnik az I-94W formanyomtatvány


2010 nyarán az Amerikai Egyesült Államok Vám- és Határőrsége (CBP) a Vízummentességi Program keretében utazók részére az összes repülőtéren új eljárással helyettesíti és egyúttal megszünteti a papír alapú I-94W nyomtatvány használatát. 2010. nyár végére a Vízummentességi Program keretében utazók útlevelébe már nem tűzik bele az I-94W nyomtatványt, ehelyett az útlevélbe kerülő pecsétbe írják majd be az engedélyezett tartózkodási időtartamot."


Aki vízummal utazik, annak kell csak kitöltenie az I94 nevű nyomtatványt!


[link]

2013. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nosco ***** válasza:
Én vízummal mentem mert 5 hónapig voltam kint.
2013. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tőlem például sosem kérdeztek semmit a New York-i reptéren, csak simán pecsételtek, aztán mehettem. Persze legelőször vettek ujjlenyomatot meg volt valami fényképkészítés is a szemről, de egy kérdést se tettek fel.
2013. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"másodlagos átvizsgálásra visznek, annak oka van, ok nélkül senkit nem nyaggatnak."

Ez nem így van. Most mentünk vissza az államokba egy külföldi konferenciáról, és az összes J-s, H-s és F-es vízumos kutatót elküldték másodlagos ellenőrzésre. Senki nem csinált semmit, mindenki az USAban él már évek óta. És mindent megkérdeztek: hol dolgozok, mivel foglalkozik az egyetemen, ki fizet, honnan van a pénz, hol lakok, mióta, kivel, hol voltam, kivel, találkoztam-e valakivel. A bostoni robbantás óta most megint, úgy tűnik, szigorítottak, mert arra explicite rákérdeztek, hogy jártam-e Bostonban.


"Már nem kell kitölteni annak, aki ESTA-val utazik! "

A 6o59B formot mindenkinek ki kell tölteni, még az USA állampolgárai számára is kötelező. [link]

Ha valaki nem ESTAval megy, hanem vízummal, akkor az I94et is ki kell töletni.


"Összeszeded a bőröndödet és mész a kijárat felé, nyilván a többiek után. A custom nem biztos, hogy belenéz a bőröndbe. Majd az immigration officer-nek leadod az útleveled"

Nem. Leszállsz a gépről. Keresztül haladsz az immigration check up-on. Itt megmutatod az útleveled, odadod a 6o59B formot, meg az összes papírt, amit magaddal hoztál. Ujjlenyomatot vesznek, lefényképeznek. Esetleg kérdéseket tehetnek fel az úttal kapcsolatban. Ha minden okés, akkor lepecsételik a 6o59B-t, az útleveled és visszaadják. Ezután mehetsz felvenni a csomagodat. Amikor a csomagoddal együtt mész kifelé, akkor egy officer elkéri a 6o59B-t, és eldönti, hogy elküld-e tételes csomag átvizsgálásra vagy a kijárat felé terel-e.


Összeségében azt mondom, hogyha minden okés. akkor nem kell izgulni, nem lesz baj. Nekem a legutóbbi félrehíváson kívül minden simán ment, de ott se volt különösebb probléma, csak az időmet húzták.

2013. máj. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!