Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha kimegyek USA-ba és 3hónapon...

Ha kimegyek USA-ba és 3hónapon bellül férjhez megyek de elválok tőle egy idő után akkor kinmaradhatok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 19:49
1 2
 1/20 anonim válasza:
0%
Igen mert ha férjhez mész autómatikusan kérheted az állampolgárságot és ha azt megkaptad már elválhatsz az állampolgárságod megmarad!
2009. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem,mert az új törvényeknek megfelelően el kell telnie egy bizonyos időnek a házasság alatt.Ha jól tudom min.3 év,de inkább 5 évről hallottam!...Amit te csinálnál az nem más,mint amit itthon jó pár éve a Románk csináltak.Az állampolgárságért házasodtak...Amerikában elég komolyan veszik ezt,és hamar rájönnek ha csak erre ment ki a játék...
2009. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen házasságokat ellenőrzik is,hogy valódi-e? Együttlaknak-e,együtt élnek-e stb.Ha rájönnek,hogy csak kamu házasság,azonnal kitoloncolnak.
2009. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem maradhatsz kint. Turistakén kint lehetsz 3 hónapot, de az nem jogosít fel téged semmire. Egyébként mocskos egy nőszemély vagy remélem ha sikerül is rájönnek és kitoloncolnak a francba. Nem vagy különb a cigányoknál!
2009. okt. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Miért akarsz annyira Amerikába menni?Ott sincs kolbászból a kerítés!Ha nincsenek ismerőseid, nincs aki segítsen gyökereket verni, akkor nehéz ám!Arról nem is beszélve, hogy ha nem tudsz olyan helyen elhelyezkedni, ahol fizetik a biztosításod, akkor nagyon megszívod!

Turista vízummal nem gondolnám, hogy örülnének ha házasodnál(főleg 3 hónap alatt, ez elég gyanús lenne nekik)munkavállalóit meg nem olyan könnyű szerezni.

És ha még meg is házasodsz, min.5 év mire KÉRVÉNYEZHETED az állampolgárságot!Szóval nem valami egyszerű, és hidd el sok-sok "sötét" oldala is van amerikának, nem a "paradicsom" ahogy azt sokan gondolják!

2009. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Én amerikai állampolgár felesége vagyok, szóval tudok releváns választ adni...nagyon rossz ötlet ez. Úgy van, hogyha hozzámész egy állampolgárhoz és beadjátok a papírokat, akkor még kb. 1 év míg megkapod a zöldkártyát. Ezt esetedben csak így lehetne, mert ha az USA-ban házasodsz és oda van bejelentve a házastárs, akkor ott kell intézni és az ilyen sokáig szokott tartani...külföldön intézve rövidebb. Aztán ha már megkaptad a zöldkártyát, 3 évet kell arra várni, hogy beadd az állampolgársági kérelmet. Kb. 1 év míg azt is elbírálják. Közben végig vannak ellenőrzések, hogy valós-e a házasság: pl. 2 év után van interjú a legtöbbeknek, ha nincs, akkor is papírokat kell benyújtani közös számlákról, képekkel stb. meg vannak még más kritériumok is. Pl. hogy a férjednek x ezer dollárt kell keresnie, hogy bizonyítsa, el tud tartani. Ha valahonnan nincs meg ez a fedezet, akkor nem is kaphatsz zöldkártyát. Így az sem mindegy, hogy kihez mész hozzá arról nem beszélve, hogy úgy lebuksz, hogy na, hacsaknem legalább 3-4 évig élsz vele. De szerinted ez megéri?? Mert szerintem nagyon nem.
2009. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Áhhhh de most akárhogy is hogy lehet valaki ilyen gusztustalan ember? Szóval rendben van, mert senki nem tökéletes, de azért mindennek van határa. De gondoljon bele mindenki, beleszeretsz valakibe és kiderül hogy csak azért ment hozzád mert kell neki az állampolgárság és ha megvan lapát. Szóval azért kicsit gondolkodj el kedves kérdező, mert én a helyedben még a tükörbe se mernék belenézni, nehogy a belsőm a külsőmre üssön...
2009. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
76%
Szerintem mielőtt bármit is csinálsz, tanulj meg írni, mert abban az 1 mondatban, amit leírtál több helyesírási hiba is van. 15-nél többre nem tippelem a korod...
2009. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
21%

Hülye lotyó.... Hogy tehet ilyet valaki? Én is remélem, h rájönnek és kitoloncolnak onnan a fracnba. A szégyent hozod a hazádra. Szánalom. Miért nem lehet a saját hazádban élni?... Az a baja a hazánknak, h senki nem tesz érte semmit...



PC

2009. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
a-a
2009. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!