Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha amerikaihoz házasodott az...

Ha amerikaihoz házasodott az ember, akkor a zöldkártya a válás után is megmarad?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, de ha túl hamar váltok, igen kellemetlen kérdésekre számíthatsz a bevándorlásiaktól, esetleg hamar egy Európa felé tartó repülőn találod magad. Ésszel, ügyvéddel.
2013. júl. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Roviden:

Igen


Hosszabban:

Amerikaival kotott hazassag utan a kulfoldi fel (a papirok beadasa es a sikeres interju utan) kap egy ideiglenes zoldkartyat, ami ket evre szol. A ket eve lejarata elott be kell adni egy ujabb koteg papirt, ami bizonyitja, hogy a felek tovabbra is boldog hazassagban elnek (kozos fotok, szamlak, kozos adobevallas stb). Ilyenkor mar ritkan de elofordulhat egy ujabb interju.

Ha itt is minden oke, akkor a postan kuldik az allando zoldet (ami 10 evig jo). Ezutan (amint a kezben az allando zold) lehet futni a birosagra elvalni.


A zoldet az ember megtartja, es csak apro papirmunka ujra hosszabbitani. Ha akar, a zoldkartyas 5 ev utan kervenyezheti a polgarsagot. Ha nem akarja, akkor leelheti az eletet ugy, hgy tovabbra is kulfoldi allampolgar, de zoldkartyaval rendelkezo marad. (a zold es a polgarsag kozott annyi a kulonbseg, hogy zolddel nem lehet szavazni, de ismerek olyan idos embereket, akik vagy lustak voltak vagy erdektelenek es a mai napig zoldkartyasok, mert vensegukre mar nem bajlodnak a polgarsagi papirmunkaval.)


Ha van meg kerdes, irj nyugodtan :)

2013. júl. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a remek választ!
2013. júl. 16. 22:43
 4/7 anonim válasza:

Kedves valaszolo!

Hiehetlen h mennyi okorseget osszehordanak itt ezzel a temaval kapcsolatban, de azt kell mondjam ennel jobb valaszt meg nem lattam ezen az oldalon!! Vegre egy nem legbol kapott es ki google-zott maszlag, hanem egy igazi valasz. Bar annyit hozzatennek, nem tudom h pontosan mikor irodott ez a valasz, de amikor megkapja az ember az elso ideiglenes 2 evre szolo zoldet, a lejarata elott 90 nappal lehet leghamarabb kervenyezni az orokre szolo zoldet, ami nem 10 evre szol, hanem orok eletre. Gondolom csak az ido miatt volt ez az informacio csuszas talan nem reg valtoztattak meg. Es ha elvalik az ember hazassag utan zoldkartyahoz jutva, ezt a mutatvanyt nem fogjak dijazni majd az allampolgarsagi kerveny benyujtasakor. Lehet h macerasabb lessz, es semmi komoly, bar volt mar pelda az ellenkezojere is. Ez mar nem tartozik ide a lenyeg h remek valaszt adtal ment a lajk. csao

2013. okt. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves ma 6:31, orulok ha tettszett a valaszom. Megjartam a hadak utjak, ugyhogy nem a levegobe beszelek ;)


Szeretnek az irasodhoz hozza fuzni nehany dolgot:


A 'lejarat elott 90nappal mar lehet beadni a kervenyt' - teljesen igazad van, de feleslegesnek tartottam a reszletekbe belemenni, mert a kerdezo szerintem meg nem tart ott, hogy ilyen melyen tanulmanyozza a dolgokat.


Igen, a zoldkartya orok eletre szol (amig vissza nem vonjak, mert sajnos megtehetik, de tegyuk fel, hogy valaki leeli vele az eletet), de a kartyanak van egy lejarati ideje, mint ahogy a szemelyi meg a jogsi is lejar. A zoldnek 10ev a lejarati ideje, utana ujitani kell.


Amikor a vegleges zoldet az ember megkapja es elvalik, akkor addig nem adhatja be a polgarsagi kerelmet, amig a zoldkartyaja nem lesz 5 eves. Akkor, mikor beadja a kerelmet polgarsagra, a kutya nem foglalkozik vele hogy elvalt es ha igen miert, ugyanis annak a polgarsagi kerelemnek mar nem a hazassag lesz az alapja, hanem az 5 eves zoldkartyas ittlet.

2013. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Iegen ez igy van. Ugy ertettem h nem kell ujra igenyelni zold kartyat stb... hanem csak ujrafenykepeznek. De egyebkent en ugy tudom h ha nem is nagyon, de nemikepp fontos az eljaras mikepje. Peldaul ha zoldkartyat a kezebe kapja, es utanna par honap elvalik siman kidobhatjak. Mert ha megjartad, akkor tudod mekkora riziko ez az egesz ''amerika''. Nekem pl elarulta a bevandorlasi ugyved, h friss zoldkartyaval nem tanacsos hazautazni es rokont latogatni es ami TENY: akar hanyszor elhagyod az orszagot, az 5 ev zold idoszakod alatt, ez kemenyen dokumentalva van es ha feltunoen sokat utazol ugyertem ha sokszor hagyod el az orszagot, ezt szova teszik: Akkor miert akar allampolgar lenni, ha 365 napbol csak 200-at toltott itt atlagosan. Hiaba mindig bent maradtal a 6 honapos datumban ugye erted. Nekem vannak ismeroseim magyarbol akik voltak itt es nem reg egy hozzateszem nagyon tehetos uzletember baratom jott ide mert ide akart jonni a csaladjaval egy evre NEM TOVABB. elintezte a papirokat kapott minden engedelyt mar be is iratta a gyerekeket a suliba a felesegenek mar elinditotta a jogositvany papirt (cege is van itt) irasos engedelyt kapott 4 fo beutazasara es itt tartozkodasara 1 evig stb... ok hataroztak meg a repjegyet mikor jojjon vissza a csaladdal. mikor hazament eljott az indulas napja es nem engedtek be...... kitert a hitebol el sem tudta kepzelni mi tortent. raadasul kapot egy levelet az isternetes oldalon ahol erdeklodni lehet az engedelyedrol h 5-10 evig nem johet be.... Mas ismerosomet eleve nem engedtek be pedig semmi baja nem volt semmi rendorsegi ugy soha tiszta volt minden penze is volt.. Eygszeruen orosz rulett az egesz. Egy mexikoi haver meg behazasodott egy amerikai csajhoz, es egy masik nonek az autobiztositasa volt aneven (valami kolegaja munka zgyben) es megvadoltak azzal h kamu a hazassaga. Mar ki is dobtak csorot pedig legalis volt igeretes elet elott alt..... Hatalmas riziko es azt csinalnak amit akarnak. De biztos tudod nem oktatas keppen irtam, ha meg ilyet meg nem hallottal, az csak plussz info neked
2013. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy ehhez is irjak nehany kommentet, hogy lassak az eremnek van masik oldala is:


"Peldaul ha zoldkartyat a kezebe kapja, es utanna par honap elvalik siman kidobhatjak." - szerintem ez csak szobeszed. Milyen alapon veszik el a zoldjet valakinek?

A zoldet vissza lehet vonnni, de nem azert mert valalki a kezhezkapasa utan par honap mulva elvalik. Raadasul a valas a lakohely szerinti birosagon tortenik. Az egesz zoldk. procedura pedig a regionalis kozpontok iranyitasa alatt van. A ketto nem kommunikal! Ismersz szemelyesen emberket akinek a valasa miatt visszavontak a zoldjet? Mert az egyik baratnom a vegleges zold utan nemsokkal elvalt, de meg mindig itt van.


"friss zoldkartyaval nem tanacsos hazautazni es rokont latogatni" megint csak remhir. Az ideiglenes zoldkartyam par heten belul lejart volna, de mar a level a kezemben a hivataltol, hogy a vegleges zoldet megkaptam, majd jon a postan a kartya par nap mulva. En hazalatogattam 3 hetre. Persze visszafele kulon hivtak egy szobaba es a szamitogepen nagyon neztek valamit, de a hivatalos levelet el kellett fogadniuk, miszetint van vegleges zoldkartyam, ami majd erkezik a postan.


3 ev zoldkartyasag alatt 5x latogattam Magyarorszagra, es az egyetlen alkalmat, amikor felrehivtak, mas attrocitasom nem volt.


"ha meg ilyet meg nem hallottal, az csak plussz info neked" koszonom! Hidd el, 10 ev alatt hallottam olyan sok cifrat, amitol az embernek a haja egnek allhatna, de megtanultam, hogy nem kell mindent keszpenznek venni ;))

2013. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!