Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha a szüleim magyar állampolgá...

Ha a szüleim magyar állampolgárok és amerikában nyaralnak és mondjuk ott születek meg akkor én milyen állampolgár leszek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 17:26
1 2
 1/19 Makoscsiga ***** válasza:
73%
Igen. Születéskor a baba automatikusan megkapja az állampolgárságot. Ripsz-ropsz megkapja.
2013. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Amerikai.
2013. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy tudom hogy ez már nincs így. Születhetsz ott de nem leszel amerikai. A szüleid állampolgárságát kapod.
2013. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Makoscsiga ***** válasza:
50%

"Én úgy tudom hogy ez már nincs így. Születhetsz ott de nem leszel amerikai. A szüleid állampolgárságát kapod."

Ez egy rendkívül meredek kijelntés. Tudnál ezt alátámasztó dokumentumot bemutatni? Én ugyanis semmi ilyesmit nem találtam a neten. Köszi.

2013. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem is kicsit meredek kijelentés, az alkotmány 14. kiegészítésének első mondata:


All persons born or naturalized in the United States, and subject to the jurisdiction thereof, are citizens of the United States and of the State wherein they reside.


Igen, vannak viták hogy ezt szűkíteni kéne de ez nem a magyar alkotmány hogy öt perc átírja akinek eszébe jut.

2013. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
Régebben valahol olvastam, vagy legalábbis úgy emlékeztem hogy ezt olvastam. Ezért is írtam hogy az én tudásom szerint és nem azt hogy ez így is van. Jelen esetben rosszul, ezek szerint rosszul emlékeztem.
2013. júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen rosszul, de nem baj, mostmar tudod :)


Barki szuletik az USAban, USA allampolgar lesz.


Aztan ha megszulettel es a szuleid vissza visznek Magyarorszagra, akkor a hivatalban elintezhetik, hogy a magyart is megkapd!


Az mar mas kerdes, hogy anyukadat nagy pocakkal nem biztos hogy felengedik a gepre, pont az ilyen elkerulese vegett:(

2013. júl. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
értem köszönöm de akkor ha ott születek akkor a szüleim is kapnak állampolgárságot? még ha csak nyaralni jöttek akkor is?
2013. júl. 20. 11:41
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem, a szüleid utánad nem kapnak állampolgárságot. Bejelentett azt hiszem 10 éves tartózkodás kell, plusz legális munkahely, fizetett adókkal. Annyival egyszerűbb lenne a dolguk, hogy amerikai állampolgár gyerekük miatt valamivel 'kevéssé' kötözködnek.
2013. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ja értem köszi
2013. júl. 20. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!