Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Aki felvette az amerikai...

Aki felvette az amerikai állampolgárságot azt kitiltják az országból ha valamilyen bűnt követ el vagy "teljes jogú" amerikaiként kezelik?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy aki vízummal van kint azt kitiltják és nem is engedik vissza de mi van ha valaki már állampolgár azt visszavonhatják vagy örökre az maradhat akármit is csinál?
2013. júl. 25. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megkaptad az amerikai állampolgárságot, akkor azt csak valami nagyon komoly, általában államellenes bűncselekmény útján vehetik el. Aki mondjuk egy másik országnak kémkedik, miközben már amerikai állampolgár. (az orosz kémnő, aki amerikai volt, megvonták tőle az állampolgárságért kémkedés miatt). De egy normál szabálysértés és/vagy bűncselekmény esetén nem vonják meg. És igen, teljes jogúnak kezelnek. Már zöldkártyásként is amúgy, csak épp nem szavazhatsz.
2013. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ

ez a kém dolog eszembe se jutott nem vagyok az a bűnöző alkat de pl gyorshajtás vagy ilyesmi szinte elkerülhetetlen hogy egyszet az életben nem forduljon ejő

2013. júl. 25. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Zoldkartyasokat es allampolgarokat is egyenjogukent kezelnek, amikor a rosszasag miatti buntetesre kerul sor.


Elozo jol irta, allamellenes (terrorista) cselekmenyek miatt visszavonhatjak a szerzett polgarsagot, illetve a zoldkartyat es a buntetes letoltese utan kitoloncolnak. De gyilkossag, gyorshajtas rablas stb, ugyanugy buntetnek, stauszra valo tekintet nelkul. Sot, a bortonok tele vannak illegalis bevandorlokkal (foleg rosszarcu mekakkal).

2013. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Mi a bajotok??? Hiába van zöldkártyád, úgy vágnak ki mint macskát szarni, ha súlyos bűncselekményt ("Crimes of moral turpitude") követsz el. [link]


Az állampolgár az más. Aki állampolgár attól nem vehetik el az állampolgárságát, ilyen állat nincs. Még Snowdennek is csak az útlevelét vonták vissza, az állampolgárságát nem, olyan egész egyszerúen nem létezik (kivéve akire rábizonyítják hogy csalással szerezte az állampolgárságát, Kanadában van egy pár ilyen ügy most).

2013. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs bajunk, csak mi mashonnan szerezzuk az infonkat, mint te...


Snowden-t ne hozd peldanak, o szuletett amerikai, a kerdezo a felvett allampolgarsagrol beszelt, nem ugyanaz!


A person is subject to revocation of naturalization if the person becomes a member of, or affiliated with, the Communist party, other totalitarian party, or terrorist organization within five years of his or her naturalization. Vagyis visszavonhatjak! (forras: USCIS)


De ha valakirol kiderul, h pl. a nazi part tagja volt, vagy szimpatizal az "alkaedaval", akkor nem szamit az 5 ev, siman megfosztjak a polgarsagtol (denaturalization eljaras). (forras: USDOJ)

2013. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

és ismétlem nem ilyenre gondoltam hiszen ha fel akarom venni egy ország állampolgárságát minek akarnám utána lerombolni?

2013. júl. 26. 09:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Wow #5 hat tanultam valamit, elkepeszto hogy az USA meg mindig ennyire fel a kommunistaktol :)
2013. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha valaki már állampolgár azt visszavonhatják vagy örökre az maradhat akármit is csinál?


Leirtuk a kerdesedre a valaszt, te pedig "és ismétlem nem ilyenre gondoltam..." Akkor mi a jofenere gondoltal?


Leirtuk, hogy milyen buncselekmenyek miatt vonjak vissza a polgarsagot: terror, komcsi, allampolgarsag csalassal megszerzese stb.


Ebbol kovetkeztesd ki, (bar szerintem ezt is leirtuk) hogy minden mas (pl. gyorshajtas, gyilkossag, rablas) nem ok arra, hogy elvegyek a polgarsagot, vagyis ittasan vezetsz es elutsz valakit es az meghal, akkor DUI vehicular manslaughter-el lecsuknak, de amerikai maradsz :)


Meg van, ami ezen kivul nem vilagos?

2013. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem vagyok hülye rájöttem magamtól is csak gondoltam leírom mielőtt még valaki kilogikázza h terrorista vagyok :D
2013. aug. 5. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!