Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyivel másabb, akár egyszer...

Mennyivel másabb, akár egyszerűbb vagy éppen nehezebb kijutni Kanadába, mint az egyesült államokba? Lent folytatom.

Figyelt kérdés
Minden álmom az, hogy ha másképp nem is, de azt a 3 hónapot kint tölthessem LAben amit vízum nélkül enged az usa. Viszont annyi "rémtörténetet" hallottam már, hogy megvolt minden vízum szállás stb és még így is visszafordítják az embert a határon. Ahogy ismerem magam 1, 99%-ban biztos h pont engem fordítanak vissza 2, ha ez megtörténne beleroppanna a szívem. Ezért jutott az a fura ötlet az eszembe, hogy mi lenne, ha kimennék Kanadába és onnan illegálisan átlépném valahol a határt az Usába. Persze nem ilyen "egyszerű" a tervem, de ehhez előbb tudnom kéne Kanadáról dolgokat, hogy pl egyszerűbb bejutni, vagy ott is mennek ilyen visszafordítások? Avagy ha ez aterv befuccsol, akkor a B kérdésem az lenne, hogy mi mindent kövessek el annak érdekében, hogy semmiképp se fordítsanak vissza az usa határánál? Mire számítsak?(kérdések) Mire készüljek?(szállás,pénz,stb) Előre is köszönöm!
2013. aug. 20. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A visszafordításos történetek nagy részében elhallgatnak infókat. Ugyanis, ha nem vagy elítélt bűnöző, nem követtél el semmit az amerikai hatóságok ellen, van megfelelő anyagi fedezeted, szállásigazolásod, utiterved, normálisan viselkedsz a tiszttel, akkor nem fordítanak vissza! Kanadába is hasonlók a dolgok, ott is ugyanazokra kell figyelni, mint az USA-ban.
2013. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az ilyen visszaforditasos dolgokat, azok talaltak ki es azok terjesztik akik meg nem voltak itt. :) ilyenen ne aggodj, ezek csak urban legends
2013. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Visszafordításnak mindig oka van! Ok nélkül senkit nem fordítanak vissza!


Néhány ok lehet:


- ESTA kérelemben valótlan adatok megadása

- Korábbi vízum kérelem elutasítása

- Korábbi túltartózkodás, illetve egyéb, bevándorlási szabályok

megsértése

- nem turista célból való érkezés(pl. Diplomát vagy egyéb,

végzettséget igazoló papírt találnak a bőröndödben)

-nincs visszafelé szoló repülőjegy, szállásfoglalás és anyagi fedezet

-tiltott, esetleg csempészáru birtoklása


A magyar turisták 99.7 %-a gond nélkül bebocsátást nyer az Egyesült

Államokba! Akit visszafordítanak, azt a fenti okok valamelyike miatt teszij

2013. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
javítás: akit visszafordítanak, azt a fenti okok valamelyike miatt teszik!
2013. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

-nincs visszafelé szoló repülőjegy, szállásfoglalás és anyagi fedezet


Én a rent.com-on találtam apartmant LA-be viszont azt nem tudom lefoglalni csak akkor amikor már LAben vagyok. Szóval kell foglalnom hotelben szállást hogy beengedjenek? Az anyagi fedezet az mit takar? Ha nincs szállásom akkor be sem engednek?értem ez alatt ezt a rent.comos dolgot

2013. aug. 20. 22:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Szállásfoglalás mindenképp kell! Vagy rokontól/baráttól meghívólevél, mely igazolja hogy ott laksz. Szálloda foglalás visszaigazolás az mindenképp kell. A megfelelő anyagi fedezet azt jelenti hogy a szállás kifizetése után kell pénz ahhoz hogy fenn tartsd magad. (azt hiszem olyan 60-80 USD kell naponta).
2013. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A rent.com oldalon bérelni lehet!!! Annak aki már az USA-ban él! Nem turistanak való!
2013. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

A [link] oldalon tudsz szállást foglalni.

Szerintem Kanadából nehezebb bejutni nem kanadai állampolgárnak.

2013. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én is a booking.com-ot javaslom. Foglalás után kapsz egy visszaigazolás, amit kinyomtatsz angolul, és szállásfoglalás letudva. a rent.com oldal nem turistának való! Már az USA-ban élők keresnek kiadó lakást, házat!
2013. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, viszont 3 hónapra egy hotel ha egyáltalán lehet addig maradni kibaaaaaaaa..drága.. A rent.comon kijövök 1500dollárból 3 hónapra és szállás letudva
2013. aug. 21. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!