Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi az esélye hogy elutasit...

Mennyi az esélye hogy elutasitják a kérelmet?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és szeretnék a barátnőmhöz kiutazni pár hétre Amerikába. Utána olvastam hogy milyen macerás a kijutás. Ès legjobban attól félek hogy elutasitják a kérelmemet a vizumra (a korom miatt vagy ilyesmi).
2013. aug. 29. 02:53
 1/8 A kérdező kommentje:
És zöld-kártya feltétlenül szükséges vagy azt is külön kérvényezni kell?
2013. aug. 29. 02:58
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Mégis milyen vízumot akarsz pár hétre??

Vízummentesség van érvényben, ha turistaként mész - pláne hetekre. 90 napig tartózkodhatsz ott így. Azért persze vannak követelmények: biometrikus útlevél ( a piros) és egy ESTA-regisztráció az amerikai követség honlapjáról - ez kb 14-15 dollár. Szüleiddel nézzétek meg, vagy valakivel, aki tud angolul.

2013. aug. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Te mégis, hol olvastál utána? :D

Ekkora ökörségeket is rég hallottam, ne haragudj. Zöldkártya és vízum... Ezek a huzamosabb kinn tartózkodás kellékei!


Látogatóba pár hétre neked útlevél kell (újfajta) és ESTA. Ennyi.

Persze visszafordíthatnak a határon bármikor - mint, ahogy ez igaz mindenkire. De nem szoktak.

2013. aug. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem fognak visszafordítani és vízum sem kell, zöldkártya meg végképp nem.


ESTA kell, aminek a feltétele a biometrikus útlevél, de ha 16 éves vagy, akkor neked már nem is lehet más.

2013. aug. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És mennyire biztos hogy nem fognak visszaforditani?

Egyébként a nagyutazas.hu-n írták hogy vizumot kell igényelni ahhozhogy beléphessek az országba.

2013. aug. 29. 16:18
 6/8 Makoscsiga ***** válasza:
Még szerencse, hogy utánaolvastál... :-)
2013. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván, ha jól sejtem a szüleid fizetik az utat. Esetleg ők is utánajárhatnának, hogy ne innen-onnan kapj információt.
2013. aug. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Leírtuk: turistának nem kell vízum. Ha tanulni mész, akkor kell.


Bármikor bárkit visszafordíthatnak, indoklás nélkül. De én ilyennel még nem találkoztam.

2013. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!