Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illeték részletfizetésre...

Illeték részletfizetésre kérelmet adtam be. Fél év után válaszoltak, hogy elutasítják, de a fél évre kiszámlázták a késedelmi kamatot, majd 100e ft. Ez törvényes?

Figyelt kérdés
Komolyan be kell fizetnem? Hisz ők húzták az időt, nem én? El vagyok keseredve, duplán..
2009. okt. 6. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a mentesség kérelme halasztó hatályú a kamatokra nézve, nem éppen korrekt intézés, ha erre az időre is kértek. Különösen, ha az indoklásban nem említették, hogy miért.
2009. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ÉN évekkel ezelőtt amikor vettem egy házat,én is kértem részletfizetést az illeték miatt.Én bele írtam a kérelembe,hogy az anyagi helyzetem miatt havonta X.összeget tudnék fizetni.De én is megvártam míg döntenek.. Szerencsére nálam csak 2 hónapig tartott,és annak a kamatját kellett rendeznem....Már nem emlékszem ,de a 2 havi késedelmi pótlékot kifizetették velem,és amikor reklamáltam,hogy én írtam időben(bizonyítani tudom a levéllel),Ők ültek rajta 2 hónapot.A válasz az volt,hogy addig amíg nem zárul le az ügy,és teljesen mindegy,hogy milyen határozatot kap az ember,addig is fizetni kellett volna havonta.Eleve,hogy részletfizetést kértem így az összeget fizetni kellett volna.Erre mondtam nekik,hogy de mi van ha nem fogadják el a kérelmemet.A válasz: A pénz akkor sem veszett volna el,mert levonták volna a teljes összegből.Szóval olyan indokkal jöttek amivel nem volt érdemes vitáznom..Én kifizettem..

De te kedves kérdező,írj nekik egy gyors választ,hogy nem tartod elfogadhatónak,és szabályosnak az eljárásukat,mert fél évig ők nem reagáltak a leveledre,mert te tudod bizonyítani,hogy melyik nap adtad fel nekik a kérelmedet.(gondolom tértivevényesen küldted el a levelet)Talán ezt figyelembe veszik,és eltörlik a késedelmi kamatot.

De mindenképpen reagálj erre is,mert ha nem írsz vissza nekik,akkor úgy veszik,hogy tudomásul vetted!

2009. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy mit ír nekik a kérdező. Az eljárás jogos és törvényes.

Ugyanis a késedelmi kamatot az illeték fizetési határidejétől számítva vetik ki. A részletfizetési kérelmed elutasították, így az első fizetési határidőd az érvényes. Te addig nem teljesítettél, ezért onnan ketyeg az a bizonyos óra.


Egy dolgot tehetsz: méltányosságit kérsz a plusz összegre, és jelzed, hogy minden további nélkül, egy összegben befizeted a pénzt.

2009. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :( én is azért félek attól, hogy újabb levelet, kérelmet adjak be, mert ha azt is visszadobják, akkor a kamat iszonyúan felduzzad, mire hajlandóak válaszolni :(
2009. okt. 7. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!