Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehet gondom USA-ba való...

Lehet gondom USA-ba való belépésnél?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok.

12 éve voltam 1 évet NY-ban túrista vízummal, 1 éves tartozkodásival. Vagy is hivatalosan. Aztán mikor haza mentem, kértem megint vízumot(1x belépésre jogosított), de nem adták meg.

Közben eltelt jó sok idö(szeptember 11 is).

Németországban élek, a férjem német, vannak gyerekeink, de nincsen ingatlan semmi a nevemen, és nem is dolgozom(még kicsik a gyerekek). Szerinténk a férjemmel NY-ba menni kettesben egy hétre csak úgy túristaként. Lehet gondom a belépésnél? Van olyan lehetöség, hogy biztosra menni pl konzulátuson elöre megkérni a tartozkodási engedélyt?



#tartozkodásiengedély
2013. szept. 10. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
biztosra nem mehet senki, de ha egyszer már volt elutasított vízum kérelmed, akkor a rizikós kategóriába tartozol, de mivel nem vagy bűnöző, illetve nem volt még túltartózkodásod, nagy eséllyel beengednek. Követségre hiába mész, ha vízumot kapsz, attól még visszafordíthatnak a reptéren. Amióta vízummentesség van, a magyar utazók 99,7 %-a bebocsátást nyer az Egyesült Államok területére. Akiket visszafordítanak, az már elkövetett valami komolyat.
2013. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ilyenkor kérnek esetleg banki igazolást is, számla kivonatot vagy ilyesmit?

Mit kérnek, hogy kell ott bizonyítani? Vagy csa kérdeznek aztán arra válaszolni?

2013. szept. 10. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy beengedjenek kell oda-vissza szóló repülőjegy, szállás foglalásról igazolás, megfelelő anyagi fedezet.(bár ettől el szoktak tekinteni, ha 1-2 hétre megy az ember.)
2013. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, természetesen csak 1 hétre akarunk menni, lesz od vissza repjegy, és hotel is méghozzá bent manhattenbe mert sokat nem akarok utazgatni ha márcsak ilyen rövid idöt töltünk ott.

Amire én kiváncsi voltam, hogy kell-e az anyagiakat igazoló papirt vinni.

2013. szept. 11. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!