Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Te melyiket választanád/válasz...

Te melyiket választanád/választottad és miért?

Figyelt kérdés

Külföldre szeretnék majd kimenni dolgozni pár év múlva, de nem tudom melyik várost vagy egyáltalán, hogy melyik országot válasszam. Van olyan esetleg, aki kint él valamelyik városban és tudna mesélni róla? pl milyenek az emberek, város melyik kerületében él, szépen ki jön e pénzből (átlag, normál bérekre értem)kb mekkora költségei vannak

Kanada: Toronto, Montreal, Ottawa

Amerika: Boston, New York, Philadelphia, Washington, Baltimore, Cleveland

Ausztrália: Sydney, Melbourne, Adelaide, Canberra

De más javaslatok is érdekelnek

Előre is köszönöm annak, aki válaszol :)



2013. szept. 19. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Aki ilyen kérdéseket tesz fel az általában az országok bevándorlási politikájával sincs tisztában.


USA-ba, Ausztráliába nem mehetsz ki puszira, egy nagyon szigorú szűrésen kell átjutnod, hogy munkavállalói vízumot kaphass, ami ált. akkor történhet, ha a minimum mesterdiplomát, de inkább PhD-t igénylő munkakörödben a világ legjobbjai között vagy (USA) vagy pedig a felsorolt hiányszakmák egyikét végeznéd (Ausztrália).


Persze turistavízummal feketén maradni lehet, de az cigányélet, nem normál létezés.

2013. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakmával szeretnél nekivágni a Világnak?
2013. szept. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kanadába sem olyan egyszerű kijutni.Mert most volt valami botrány hogy a munkanélküliség 14%-os Kanadában.De a külföldi munkavállalok csak úgy áramlanak az országba.

Ezért valami szigorítást emlegetek a cégekkel kapcsolatban.

Szóval most a cégeknek nagyon jól meg kell indokolnia miért rád van szüksége.Szóval hasonló szabályozás lesz mint az USA-ban.

2013. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként én Montreal-ba vagy Melbourne-be laknék szívesen.

(harmadik válaszoló vagyok)

2013. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

direkt bele akartam írni, hogy a kijutást most hagyjuk, mert tudom, hogy nem egyszerű egyik esetben sem, de hihetetlen, hogy csak mindig az oltások jönnek a kérdésekre a válaszok helyett, hiába keresgélek vissza a legtöbb válasz ugyanez

csak tapasztalatok érdekeltek volna beszélgetési szinten, majd ha végre eldöntöm hová szeretnék menni elkezdem, amit el kell

2013. szept. 19. 14:50
 6/10 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva Ausztrália valamelyik metropoliszába költöznék (Canberrával nem érnél sokat), leginkább az időjárás, élővilág, gazdasági fejlettsége miatt
2013. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól írják a többiek. Nagyon nehéz kijutni, és még nehezebb boldogulni ha nincs segítséged..

Kár azt hinni hogy mindenkit tárt karokkal várnak..


Bár nem írtad de én Louisiana államban élek New Orleans-ban. Én nagyon szeretem, mert bár még mindig látni nyomát a Katrina hurrikánnak, még mindig vannak területek amiket nem hoztak helyre, de ennek ellenére az itt élők optimisták, kreatívak. Nagyon sok színes ember él itt, főleg feketék.. Mondjuk ez érthető is hiszen a rabszolgaság elől sok fekete rabszolga ide menekült.. Nagyon sokan félvérek.. Köztudott hogy a feketéknek született ritmusérzékük van, és bizony én tanúsíthatom. Sok bár, pub található, és hihetetlen tehetsége emberek zenélnek, énekelnek..Amióta kint élek szerettem meg a blues és jazz zenéket.. Barátságosak, de hiába a kedvesség, barátság a nagy város velejárója hogy bűnözés is van. Sajnos napi szinten vannak erőszakolások, gyilkosságok.. (csak hogy tud, míg New Orleansban 1 hét megölnek 1-3 embert addig New Yorkban akár 5-10 embert is..) Mondjuk a közbiztonság még mindig jobb itt mint New Yorkban vagy Washingtonban..

A költségekről azért nem írok, mert ahogy a világon mindenütt itt is emelkednek az árak, itt is van infláció.. Mire te pár év múlva ha egyáltalán kijutsz bármelyik városba a mostani árak messze nem olyanok lesznek..

üdv 38/N

2013. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha meglenne a lehetőségem választani ezek közül, akkor Bostont választanám, nagyon szeretem. Csak hát egyik országba sem lesz egyszerű beköltözni.
2013. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem van pár ismerősöm, akik külföldön dolgoznak, de ők is úgy mentek ki, hogy már volt ott nekik ismeretségük, akik tudtak nekik segíteni elhelyezkedni. Nem tudom, hogy ez hogy működik, de én inkább először munkát keresnék, és ha már megtudtam egyezni a munkaadóval, csak akkor költöznék ki. Persze kilehet költözni kapcsolatok nélkül is. Kanada a legtoleránsabb ez esetben. Rengeteg magyar érkezik az országba, főként Torontóba, így az ott élő magyar közösségek támogatására is volna lehetőséged. Ha menedékkérelmet adsz be, akkor állami támogatásokban részesülhetsz. Hogy döntés szülessen az ügyedről, arra akár 3 évet is várnod kellhet. Ez idő alatt kell neked beilleszkedned.
2013. okt. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, de menekültként nem mehetek, automatikusan elutasítják a kérelmeket Magyaro-ból. De legalább végre döntöttem, hogy hova szeretnék menni, és minden tőlem telhetőt megteszek ^^ (persze csak legálisan)
2013. okt. 8. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!