Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy fajtatiszta? Te...

Keverék vagy fajtatiszta? Te melyiket választottad/választanád?

Figyelt kérdés

Menhelyről vagy tenyésztőtől? Fajtatiszta esetén fajtamentőktől?

Van itt bőven kérdés, érdekelne mindenki véleménye erről a dologról. ;)


2008. nov. 1. 00:04
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ja, és ha már itt tartunk: miért?
2008. nov. 1. 00:04
 2/33 anonim ***** válasza:
51%

Nekem yorkim van,és fajtatiszta.

Mi tenyésztőtől vettük,mert a tenyésztőtől vett kuytusok jobban szocializáltak,és a menhelyről hozottak pedig,ki tudja milyen betegséget hordoznak magukon,esetleg min mentek keresztül(verés stb..)És nemritka a bolhás,rühes stb,mert arra már nem igazán van pénz h ennyire rendben tudják őket tartani.De a keverék kutyusnak is van előnye,pl.:ritkább az öröklött betegsége.

2008. nov. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Én tuti menhelyről választanék. Egyrészt olcsóbb, mint tenyésztőtől venni egy kutyát. Másrészt pedig maga az érzés, hogy legalább egy kutyus életét jobbá tettem, ha már szegénykém oda került. (A világ egyik legnagyobb barbárságának tartom állatok adás-vételét (peace), mintha tárgyak lennének vagy rabszolgák, pedig ha belegondolunk, több joguk van ehhez nyomorult golyóhoz, mint nekünk)
2008. nov. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
95%
menhely. mert ilyen vagyok, jo a tudat,h legalabb ennyivel jobba tettem a vilagot, nem olik meg, es az a kutya sokkal halasabb lesz, barki barmit mond, mert mindig erezni fogja, hogy otthon van, szeretik.. es igen, sokat kell vele dolgozni, hogy ujra megtanuljon bizni, szeretni, de utana ezerszer jobb lesz, mint barmelyik pedigrés eb
2008. nov. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
41%
mind1 a lényeg hogy kölyök kutya legyen
2008. nov. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Megválaszolom a kérdéseidet:

-Keverék vagy fajtiszta?

Nekem 2 keverék kutyám van és 1 fajtiszta pulim.Én Inkább a keverékkutyát választom mert szerintem sokkal jobbak mint a fajtiszták.Eddig voltak fajtiszta kutyáim és volt nekik ezer féle betegségük az egyiknek aranyere,a másik egy betegségben igen fiatalon elpusztult.A keverék kutyáimmal nem volt semmi probléma.Jobban bírják minden nem betegszenek meg annyira mint fajtiszta társaik.És két különfajta kutya tulajdonságát öröklik.De az te döntöd el hogy melyiket szeretnéd.


-Menhelyről vagy tenyészetből?

Inkább menhely.Miért?Mert az emberek hobbyból vagy pénzkeresetből állandóan pároztatják a kutyáikat hogy drágán eladják.Aztán a végén a legtöbbjük utcán vagy menhelyen végzi.Ha kutyát szeretnél inkább menhelyen nézz szét.Rengeteg gazdátlan aranyos kedves kutyusok várják hogy kiszabaduljanak onnan.És menhelyen nemcsak keverék kutyák vannak szoktak ott is lenni fajtiszták.Meg szerintem menhelyről azért is kéne örökbefogadni kutyát mert sok helyen a helyhiány miatt csomó kutyát altatnak el.

Nekem ez a véleményem.De ezek is a felelőtlen emberek miatt van.

Ha a kedves gazdiknak lenne annyi eszük hogy egy kis pénzt beleöltsenek az ivartalanításba nem lenne annyi kóborkutya és a menhelyek sem lennének dugig kutyákkal.

2008. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Jah és az első hozzászólónak:

Attól hogy teked fajtiszta a kutyád ugyanugy lehet rühös koszos bolhás.Miből gondolod hogy a menhelyen ilyen kutyák vannak?Attól hogy keverékkutya még nem koszos meg bolhás.Ez nem a fajtától függ hogy mennyire koszos meg bolhás.Ha a gazdi rendesen foglalkozik az állatával akor nem lesz se koszos se rühös meg tetves.

2008. nov. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom öszintén én semejiket sem választanám én a kutyámat neten találtam egy hirdetésben és nekem ö az igazi vagyis én nem tenyésztötöl és nem is menhelyröl.

Ö keverék és én azért inkább keverék mert egy az hogy nincs annyi betegsékük meg ök egyediek és nekem azért lesz az életemben csak keverék. Amugy a tenyésztö és a menhely is jó de én inkább a hirdetésekben találom a kutyákat. mert ha nem jutnak a azok kutyák gazdihoz vagy menhely vagy altatás várja öket.

2008. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Igazából szerintem mindegy. Ha te is tenyészteni akarod, akkor tenyésztőtől, törzskönyvvel ellátva. Ha csak házikedvencnek kell akkor szerintem mindegy milyen a kutya.

Nekünk van egy németjuhászunk, aki végülis fajtatsizta abból a szempontból, hogy az anya a sima fekete németjuhász, az apa meg ónémetjuhász, de ingyen elvihető volt a szomszédból, nem az volt a fontos, hogy milyen a vérvonala, hanem, hogy nagyon jó házörző az anyakutya is és nagyon cuki volt :)

Van egy pulink is, ő is fajtatiszta, de nincs törzskönyvezve. Ott az apuka volt törzskönyves, de az anyuka nem és így ha mi akartuk volna a törzskönyvet át kellett volna vállalunk az anyakutya törzskönyvének a költségeit, de itt sem a vérvonal volt a lényeg. Apu az egyik ügyfelénél találta a kispulikat, és egy 5000forintos jelképes összegért hozta el az egyik kislányt :)

2008. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk volt egy skótjuhászunk,fajtiszta,és semmilyen betegsége nem volt,13 évet élt. Volt törzskönyve,és látszott abból is,hogy a felmenői között voltak rokonok is,de ez rajta szerencsére nem jött ki.


Most keverék kutyánk van,és nincs benne az a 'tartás',mint a fajtisztában,meg sokkal felszabadultabban örül nekünk. Nem menhelyről hoztuk el,de egy anyakutyának születtek kölykei,és ha nem hozzák el nekünk,és nem lett volna kinek adni,akkor sajnos megfojtották volna.


Szóval szerintem mindegy,milyen,de menhelyről hoznám el,mert én is érezném,hogy legalább egy kis élőlényről tudok majd gondot viselni,és jó sorsa lesz. Az természetes,hogy elvisszük egy állatorvoshoz,hogy megnézze van-e baja. Az meg,hogy milyen a természete,könnyen meg lehet állapítani,ha odajön hozzád,meg csóválja a farkát,akkor nem valószínű,hogy meg fog támadni,de amelyik mogorva,meg ugat rád állandóan,az sajnos általában nem jó háziállatnak.

2008. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!