Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Te gondoltad volna ezt Ameriká...

Te gondoltad volna ezt Amerikáról?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve élek itt.

Mielőtt kiköltőztem mindenki azt mondta, hogy minden amerikai ember bunkó, kövér, lusta és buta. Ráadásul az amerikai kaja ehetetlen nincs más csak hamburger meg ehhez hasonló gyors-kaják. És a közbiztonság borzalmas úgyhogy nehogy egyedül menyek a sötét utcán, mert még bajom eshet.


Na most amit én megfigyeltem az más.

Az emberek kedvesek, nagyon érdeklődök és szeretnek velem beszélgetni, mert még soha nem halottak ehhez hasonló akcentust, mint nekem van. Egy két amerikai még azt is tudta hogy Budapest a főváros.

Még soha nem éreztem este olyant az utcákon hogy veszélyben lennék.

Az ételek sokkal finomabbak mint az Egyesült Királyságban, sőt ízletesek és sokfélék. Csak a levesek hiányát sajnálom, plusz néhány olyan magyar ételt amihez hozzá szoktam.

Természetesen vannak kövér emberek és láttam egy pár nagyon csúnya példát is, de láttam nagyon sok olyan embert aki törődik az egészségével és minden reggel korán felkel hogy mozogjon.

Az itt létem alatt nagyon pozitívan megváltozott a véleményem Amerikáról, és az itt élő emberekről. persze találkoztam egy pár bunkó emberrel, de a többségük szerintem rendes.


Köszönöm, hogy elolvastad.


2013. okt. 23. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amerika nagy. Baromira.
2013. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Én összesen egy hónapot éltem kint, de kb én is ugyanezt tapasztaltam. Nekem mondjuk nem ilyeneket mondtak erről, bár tudni kell hogy elég nagy országról van szó, ahol ugye több olyan rész van ahol teljesen más emberek élnek, teljesen más a gondolkodásuk, modoruk, stílusuk stb...

Gondolom idehaza te is biztos tapasztaltad már hogy más emberek élnek mondjuk Győrben, és más emberek Debrecenbe, ahol igazából a nyelvjárásukon veszed észre a dolgot, meg a gondolkodásukon.

Mert én például győrben a Győri ismerőseimtől amiket hallottam valamelyest máshogy gondolkodtak dolgokról, és más kifejezéseket használtak majdnem minden mondatnál, amit idehaza Esztergomban megint máshogy hallok vissza ahogyan én megszoktam. És ha belegondolsz a külföldön élő magyarokra pontosabban azokra akik már ott születtek például Szlovákia, Románia, ott az akcentusuk is, más teljesen más szavakkal beszélnek pedig ugyanúgy megérted őket mert magyarul beszélnek de máshogy. Mert nekem rengeteg Szlovák ismerősöm van sőt én javarészt a 16-18 éves korom közti időket ott töltöttem el és észrevettem már hogy sokan beszélnek úgy hogy a szlovák és a magyar nyelvet keverik ahol egy mondatban fele magyar fele szlovák szavakból áll. Igaz azt nem annyira lehet megérteni, de tudnak ők normálisan is beszélni magyarul csak szlovák akcentussal. Sőt egyik haverom ő kettős állampolgár Cseh és Szlovák még pár éve kapta meg a Szlovák állampolgárságot mert igaz hogy amikor született még Csehszlovákia volt de ő Csehország részéhez tartozott, és semmiféle magyar származása nincs, és ő most itt él nem messze a magyar határtól és folyékonyan beszéli a magyar és a szlovák nyelvet, a magyar nyelvet is úgy hogy szinte akcentus nélkül, pedig ő életében 2 napot ha eltöltött volna itt és sosem dolgozott, de magyarok közt nőtt fel mert iskolás korában egy magyar nyelvű suliba járt és megtanulta azt.

De most félretéve a dolgokat én voltam már Floridában egy rokonomnál 1 hónapig és ott is tényleg nagyon kedvesek voltak az emberek, sőt még olyan magyarokkal is találkoztam akik ott éltek már évek óta és a rokonom sem ismerte őket, elején angolul beszélgettünk csak, csak nekem nagyon nagy az akcentusom és oké hogy megy a nyelv de néhányszor annyira összefolynak a gondolataim hogy 1-1 magyar szó is elhagyja a számat és ugye akkor mondták hogy jó látják hogy tudok magyarul.

Ugyanakkor voltam már pár napot Los Angelesben is mert a rokonom amolyan utazó féle volt és vitt el egyes helyekre és Los Angelesben a külvárosi részen is eltöltöttem pár napot, na ott tényleg voltak igazán bunkó emberek főleg a gettó térségében, bár az ottani kisebbséggel nem volt baj, még volt egy kisebb banda akikkel össze is futottam ott napközbe persze a gatyám rohadtul tele volt mert jobban féltem mint itthon egy 20 fős cigánybandától, de ott érdekes módon nagyon kedvesek voltak, persze beszóltak nekem hogy mit keresek az övezetükbe fehérként vagy valami ilyesmit mondhattak én meg vissza szóltam kedvesen hogy csak körül nézek meg turista vagyok, odajöttek persze már tele volt a gatyám de fapofát vágtam hozzájuk és kérdezték hogy honnan jöttem, mondtam hogy Magyarországról jöttem, és erre kérdezték hogy milyen hely, meg volt ott egy csávó akinek ez volt a hobbija hogy különböző országokról ismerjen meg dolgokat és nagy vonalakba elmondtam neki azt ami eszembe jutott, és érdekelte őket, sőt olyan szinten megkedveltek hogy még egy sörre is meghívtak és mondták azt is hogy figyeljek oda kikkel futok össze mert ha csak rosszul nézek rá valakire már agyon vernek vagy lőnek. Persze egyből elporoltam a környékről mert kb fogalmam sem volt hol vagyok és merre megyek de szerencsére megjegyeztem az utat így visszamentem a rokonomhoz, de voltak arrafelé olyan emberek akik valóban kövérek voltak, néhány olyan kisebb büfé féle ahol még ránézni is rossz volt a kajára, sőt egy olyan kisbolt félében is voltam ahol gyakorlatilag disznó ól volt és visszapofáztak hogy mit fintorgok az árúra és sokan mondják hogy egyes kövérek annyira dagadtak már hogy mindenhová ilyen négykerekes, elektromos micsodával járnak mindenhová még a wc-re is és ez tényleg igaz mert voltak ilyenek. Egy dagadt 50 év körüli nem túl igényes nő is a járdán közlekedett ezzel a járgánnyal ami már majdnem füstölt annyira túl volt terhelve és persze tele volt szalámival meg minden ehetetlen moslékkal ami nálunk is a hűtőnk tartalmának a 3 szorosa, és nekünk is 3 heti bevásárlásunk volt abban, ami nem is túl kicsi mert a barátnőmmel együtt 4 en lakunk itt a szüleimmel és mi nem vásárolunk annyit pedig mi is tudunk ám enni.

Szóval vannak, ilyenek is meg olyanok is, mindenki azt mond amit vagy a médiában lát és hall és életében nem járt még arrafelé, vagy olyanok akik pont olyan helyen jártak ahol tényleg ez van. Egyik ismerősöm New Yorkban volt nyaralni ő azt mondta hogy elég igényes egy város pedig elég népszerű helyeken is járt és mondta hogy csak az épületek formája az ami hasonlít arra amiket a filmekben lát, persze mondta hogy ugyanúgy vannak lerobbant gettó helyek de azok sem olyan veszélyesek ugyanannyi szemét van ott is mint amennyi idehaza a legtöbb utcában de mégis tisztaság van arra felé. Viszont egy másik ismerősöm ő pont a majdnem legigénytelenebb környékén volt és mondta hogy ott olyan körülmények voltak mint idehaza egy nagyon régi lerobbant önkormányzati társasházban na ilyen is volt, meg ő a közbiztonsággal sem volt ám meg elégedve, persze minden sarkon volt rendőr autó de még így is be volt fosva amikor naplemente után már sötétben sétáltak haza. Meg mondta hogy valóban megesik az hogy időnként lövöldöznek, de nem sorozat lövésre kell gondolni hanem 1-2 durranásra amit pisztolyokkal lehet csinálni. Meg mesélte azt is hogy eltévedtek valahol a barátnőjével és egy lepusztult részre kerültek ami kb egy cigány tanyának felel meg persze nem volt ott senki csak néhány részeg csöves akik azt sem tudták hol vannak de volt amikor egy kis tasakot láttak a földön tele tablettával, találtak szétszórva kb 10 dollárt és egy elkerített részre is benéztek ahol egy pisztolyhoz hasonló tárgyat láttak kivillanni néhány újságpapír alól plusz töltényhüvelyket.

Szóval sokan mondhatnak bármit erről, neked az a tapasztalatod bár ha bekerülsz egy olyan környékre ahol teljesen más körülmények vannak szerintem te is észre fogod venni hogy ott valami nem kerek.

Bár én engem nem nagyon varázsolt el a hely egyik sem, én valahogy jobban ragaszkodom Európához független attól hogy az USA-ban jobban járnék ha sikerülne zöldkártyát intézni, de nem is erőltetem jó nekem idehaza is, mert szerencsére tartós és nem túl rosszul fizető munkám van de az USA-ba maximum 1-2 hétre mennék, legyen az bármilyen környék.

2013. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy az UK-nál jobbak a kajáik nem teljesítmény, borzalmas az angol konyha.
2013. okt. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ha szabad kérdeznem, te hogy jutottál ki?
2013. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen városfüggő azért. Egy Maine-i kis halászfaluban vagy a préri közepén egészen (nagyon) más a helyzet, mint New Yorkban. De még New York sem annyira hasonlít egy kisebb városra, pl. Bostonra. Az ételek ugyan hasonlóak, de egy átlag New York-i polgár szerintem nem kifejezetten kedves, egy falusi amerikai viszont nagyon. Merre laksz?
2013. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sausalito-ban lakom ami kb 30 percre van San Fransisco belvárosától egy kedves családnál.

CSU San Fransisco-ban tanulok, tanuló vízummal.

2013. okt. 25. 21:26
 7/8 Makoscsiga ***** válasza:
100%

"Köszönöm a válaszokat. Sausalito-ban lakom ami kb 30 percre van San Fransisco"

Huh, az nagyon menő hely! :D A Bay Area rózsadombja. Tudtad, hogy a sausalitoban eladott házak árának mediánja(!!) 2 millió dollár körül van? Ott (illetve a Marin régióban) élnek legtovább az egész USAban. Mind a férfiak, mind a nők körében 8o felett van jóval a várható élettartam. Mindenki sportol, bio élelmiszereket eszik, és szabadidejükben jazz estekre járnak és 15o dolcsis bort kóstolnak, bio kecskesajttal. Ezt csak azért mondtam, hogy az amit itt tapasztaltál, és az USA enyhén szólva két külön világ. :)


BTW, Mi is közel, az öböl túloldalán lakunk, az egyetem mellett!

2013. okt. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen amiket leírtál negatív dolgokat puszta sztereotípiák...

Az oroszokról én láttam rengeteg hülye videót amiken jót nevettem de szerintem azok is csak sztereotípiák hogy az oroszok ilyen mókásak és bulisak:D németekről is csak ilyen sztereotípia hogy ilyen nehéz a nyelvük:D az amerikaiakkal is ez a helyzet... de ha csak belehallgatsz néhány Eminem vagy 2pac számba rá is jössz hogy ez a kamu Amerikáról nem igaz:D

2013. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!