Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit kell tennem az utazáskor?

Mit kell tennem az utazáskor?

Figyelt kérdés
Tudom "hülye" kérdés, de mit kell tudnom, ha repülővel utazom, ráadásul egyszer tuti át kell szállnom? Még soha nem repültem, de még csak repülőteret sem láttam, csak filmen. Ráadásul egyedül utazom, szóval kellőképpen félek, főleg attól, hogy eltévedek külföldön a reptéren az átszállás alatt.
2013. nov. 3. 20:03
 1/7 anonim válasza:
100%
Ne parrazz. A repülötèren minden szèpen ki van irva/tàblàzva.több helyen tèrkèp is van ki rakva emellet rengeteg biztonsági ör van akik tudnak utba igazitàst adni. A közvetlen átszállàsnàl nem tudom h a csomagjaidat neked kell e àt vinni mert nekem 7 orat kellet várnom anno a csatlakozasomra es nekem felkellet venni a borondot. :) de mondom semmi panik segitenek ott is neked. Ès ne feledd 2 oràval csekkolàs elött legy ott a reptéren ;) jo utat.
2013. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnyugtató soraidat :)



Azért még várom a további válaszokat is. Érdekelnek a tapasztalatok.

2013. nov. 3. 20:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem kell felvenni a csomagot, de amikor majd leadod úgyis megmondják/megkérdezed.

Egyet viszont hallottam, JFK-n MINDEN esetben fel kell venni a csomagot, átszálláskor is (ott folyamatosan mondták be hangosbemondóba). De ha Európában szállsz át akkor valszeg nem.


Eltévedni tényleg nem fogsz, átszálláskor majd a "Transfer" jelzést kell keresni, esetleg a másik terminál számát. De tényleg, nem tudod merre kell menni, megkérdezel egy biztonsági őrt és megmondja, megmutatja.


Látom Észak-Amerikai kategóriába írtad, akkor valószínűleg USA. Oda kell ESTA engedély remélem tudod.


Jó utat!

2013. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk az átszálláskori csomag ügyet. Ha egy repülőjeggyel repülsz akkor a csomagod a célállomásig utazik. Az egyetlen kivétel az amerikai vámhatár: amikor vámhatárt lépsz át, akkor fel kell venned a csomagod, átvinni a vámon majd újra feladni. Tehát, ha Európában szállsz át akkor nem kell szórakozni vele, viszont az USÁ-ban igen! Szerencsére ez ott pompásan meg van szervezve és van transzfer desk ahol le lehet adni, nem kell átballagni a checkin-hez.


Egy jótanács az USÁ-hoz: ne próbálj meg JFK-n belépni, könnyen lehet hogy több órát állsz sorba a határőrséghez. Utánaolvashatsz, nem kitalálom (és én most voltam egy hónapja ott, csak rám hál' Istennek más szabályok vonatkoznak, hát csak lestem mekkora böszme sor mellett bandukolok el).

2013. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy mondjak egy megnyugtató példát, a repülőgépes és vonatos átszállást alapvetően az különbözteti meg, hogy a repülőgép nem dudál indulás előtt.

Magyarán megérkezel, megkeresed a peront/beszállókaput (ami ki lesz írva) és mész tovább.

Annyit mindenképp érdemes tudnod, hogy a hagyományos légitársaságoknál a csomag valóban végig megy (kivéve usa belépéskor), viszont a fapadosoknál neked kell fölvenned, és újra föladnod. Bár fapadosra meg nem illik csomagot vinni, tehát tárgytalan.

2013. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Haha, a JFK tenyleg borzalmas, en akarhanyszor utazok (vagy utaztatom a szuloket) inkabb fizetek extrat, csak ne a JFK-n kelljen atszallni ;)


Mar Magyarorszagon baratkozhatsz a sorban allokkal, mert tutti hogy lesz legalabb egy, aki arra megy amerre te. Nincs abban semmi ciki ha kerdezoskodsz a repteren, elnezest megy valaki xy-ba? Lehet hogy ok is paraznak, csak nem mernek kerdezni. Ha mar ketten vagytok, kisebb az esely az eltevedesre.


Ha nem beszelsz angolul, irass kartyat a rokonokkal, amire magyarul/angolul le van irva egy ket hasznos kifejezes: pl. segitesen, eltevedtem, vagy legyen szives megmutatni merre kell menni es a beszallo kartyaval/repjeggyel a kezedben segitseget kersz, ok latni fogjak a kartyan, hogy hova utazol es majd segitenek. Persze ne turistakat kerdezz hanem lehetoleg valami egyenruhas embert.


Ha tudod hova utazol a gugli kep megmutatja a repter terkepet, igy ismerkedhetsz a repter felepitesevel, a kapuk kialakitasaval stb.

2013. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm a megnyugtató válaszaitokat :)

Megpróbálom a JFK-t elkerülni.

2013. nov. 5. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!