Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ban ha 18/21 éven felüliek...

USA-ban ha 18/21 éven felülieknek való dolgot akarok venni akkor útlevelet kérnek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 6. 23:23
 1/6 A kérdező kommentje:
pl kocsibérlésnél vagy alkohol
2013. nov. 6. 23:40
 2/6 anonim válasza:
100%
Én tavaly kint voltam és útlevelet csak a reptereken kértek. Persze ha rendőr igazoltatott volna, az tuti elkérte volna. Amúgy motelekben és egyéb helyeken a magyar jogosítványommal igazoltam magam és ha kérdezték, akkor mondtam hogy ez a jogsim. Ők mondták, hogy lehet jogsi is.
2013. nov. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérnek. Alapvetően jogosítványt. De az útleveled is megfelel - ezzel többet fognak bajlódni, mert ők ezt nem ismerik - de alapvetően ne próbálkozz, ha nem érted el minimum korhatárt.

Ez egy jó tanács volt.

2013. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
elértem a korhatárt :) és köszi
2013. nov. 7. 10:45
 5/6 anonim ***** válasza:

ezzel többet fognak bajlódni, mert ők ezt nem ismerik - hol elsz???

Az utlevel egy olyan nemzetkozileg elismert dokumentum, amivel meg a vilag hata mogott is tudod magad igazolni, es az igazoltato szerveknek azt kotelesseguk elfogadni.

Ha valami, akkor az utlevel az jo!

De! kocsit berelni utlevellel nem tudsz, de gondolom ezt tudod:) Ahhoz jogositvany kell. Lehetoleg a kartyas magyar. De ha kivaltod a nemzetkozit, az nem art. A baratnom tavaly volt itt es tole a Hertz-nel elkertek a nemzetkozit. Inkabb legyen nalad es ne kerjek, mint ne legyen es kerjek, es akkor mehetsz keresni masik kolcsonzot, ahol nem kerik.


18/21 éven felülieknek való dolgot - az mi egyebkent? 18 ev folott az USAban az ember nagykoru, mehet szavazni, alairhat szerzodest, hazasodhat (2 allam kivetelevel)


21 ev alatt senki nem vasarolhat alkoholt, illetve nem engedik be olyan szorakozo helyre, ahol alkoholt arulnak.


Az autokolcsonzok 25 ev alatt nem szeretnek kocsit kolcson adni. Nemelyik tesz kivetelet, ha 21 elmultal, de felarat szamolnak fel.

2013. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mi úgy mentünk, hogy bejártuk az usa-t. Semmilyen terv nem volt, odamentünk, kocsit béreltünk, és minden éjszaka másik motelben aludtunk.

Kivétel nélkül mindenhol a jogsit adtam oda, hogy ha a szobát/autót/egyéb dolgokat intéztük.

És valóban 25év alatt nem adnak autót, se kp-ra, se debit carea, csak ha credit card-od, van.

2013. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!