Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi az esélyem ha elutasíto...

Melinda1980 kérdése:

Mennyi az esélyem ha elutasított tanuló vízum után újra Esta engedélyt kérek?

Figyelt kérdés
Augusztusban tanulóvízumot igényeltem, amit kb 3 perc alatt elutasítottak! Meg sem nézték szinte a papírokat. Pedig minden rendben volt, rengeteg igazolást, banki papírok, tulajdoni lap, szponzor által leigazolt bankszámlák, iskola által leigazolt papírok, pénz stb. Ami ezzel jár. Van érvényes Estám, idén már voltam is kint. Viszont most elvileg, mivel változás van újat kell kérni. Na itt a baj. Nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok. A vízumot nationality 214/b alatt utasították el. Tehát hogy nem tudtam kellően bizonyítani hogy Magyarországhoz erős szálak fűznek. Az Esta oldalán viszont az van, hogy csak az nem utazhat ennek a programnak a keretében, akit a nationality 212 alatt utasítottak el. Tehát ha újra megkérem most mennyi az esélyem?
2013. nov. 11. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Idén már voltál az USA-ban? Mennyi időt töltöttél ott? Mennyi időt töltöttél el Magyarországon azóta? Egyébként miért kérsz új estat? 2 évig érvényes egy kérelem.
2013. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Makoscsiga ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy olyan kérdés, amivel érdemes lenne megkeresni a követséget. Sok információ van, viszonylag speciális a probléma, nagyon kevés az esély, hogy valós, hiteles információt kapj. Viszont pontatlanságból fakadóan súlyos problémák adódhatnak a belépésnél, vagy új engedély igénylésekor.


BTW, nem tudom, hogy az 198o a nick-edben a születési időpontodat jelöli-e, mert ha igen, akkor nyilvánvalóan ez állt az elutasító határozat hátterében. Harmicévesen nők már nem szoktak külföldön tanulmányokat folytatni. Nyilván biztosan tanulni mentél volna, de ez (gondolom belátod) hogy nem tipikus. Mindnen bizonnyal arra gondoltak, hogy a tanulás csak egy ürügy arra, hogy fogj kint egy faszit magadnak. Nekem volt olyan ismerősöm, aki korban hozzád hasonló, nő, neki is minden papír rendben volt, de ő sem kapott vízumot.

2013. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fel hívtam a konzulátust, megkérdeztem mi tévő legyek, azt mondták, hogy turista vízumot kell kérni (B1/B2). Viszont ez a hivatalos veboldalon, a WWP szabályzatban nincs benne.Csak az, ha bármi változás áll fent, akkor új Esta igénylése kell.A családi állapotom házas,van lakásom, autóm, és persze hitelem is :)Idén februárban mentünk és május elején jöttünk haza a férjemmel.Minden évben, valamikor kétszer is utazok, a nagyszüleim barátaihoz, aki egyben a szponzorom is.
2013. nov. 12. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!