Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha valaki munkát kínál az...

Ha valaki munkát kínál az USA-ba, akkor abban lehet valami átverés vagy buktató?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni az Egyesült Államokba-ba dolgozni. Találtam egy hirdetést az egyik álláskereső oldalon amelyben egy magyar közvetítő cég szállodai és egyéb fizikai munkákat kínál. Van saját weblapjuk is amelyben nagyon részletesen kifejtenek minden részletet. Szerintem információban nincs hiány, mert szinte minden kérdés ami ilyenkor felmerülhet egy munkavállalóban, arra ott a válasz a weblapjukon. Kell hozzá egy kis indulótőke, amit nem rég össze is szedtem, tehát bele tudnék vágni a dologba. Átolvastam az egész weboldalukat és nem tűnik csalásnak. Pénzt nem kérnek előre és bejelentenek állandó munkaerőnek. Az utazást magamnak kell állnom saját költségből. Sokat töprengtem rajta, hogy lehet-e benne valami átverés, - mert ugye a mai világban roppant körültekintőnk kell lenni - de nem találtam semmi buktatót. A közvetítői díj 1000$ amit 3 hónapon keresztül 3 részletben arányosan vonnak le a fizetésemből.

(Nyilván ingyen senki nem visz ki embereket dolgozni.)


Miután mindent részletesen átolvastam, jelentkeztem a weblapjukon lévő e-mail címen. Pár nappal később a következőket írták:


"Munkánk van, akár azonnali indulással!

Kétféle képen tud kijutni. Ezek között ön választ, lehetőségei szerint:


1,Ha munkavállalási engedéllyel szeretne kimenni, annak vannak feltételei.. Minimum közép szintű angol nyelvtudás, szállodai, turisztikai végzettség, és az ügyintézési díj finanszírozása. Ez 1500-2000$. Nem nekünk fizetendő! Az ügyintézési idő 1.5-6 hónap, és kimenetele nem biztos. 40 év felett kevés esélye van!


2, Ha valaki ezeknek nem tud, vagy nem akar megfelelni, akkor turista vízummal, vagy ESTA beutazási engedéllyel tud kimenni, és dolgozni. ( Mindkettőben segítünk ) Itt nincs komolyabb várakozási idő. Akár 2 nap múlva is utazhat. Költsége az ESTA-nak 14$. A magyarok 98%-a így utazik ki, és így dolgozik! Ebben az esetben sem nyelvtudás, sem szakmai végzettség nem szükséges."


Szóval ezek után szerintetek lehet benne valami buktató vagy átverés?

Esetleg valaki volt már kapcsolatban ezzel a közvetítő céggel?

Minél több ember véleménye érdekelne.

Ha van olyan aki DOLGOZOTT már az USA-ban az legyen kedves - ha nem fáradság akkor - írjon rám privátban!


A cég weblapja: [link]



2013. nov. 25. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek.

Elolvastam a weboldalukat és erre mondják, hogy túl szép hogy igaz legyen.

Nekem sok nem tetszett benne. PL: a helyesírási hibák. Ha már hirdetek valamit, ügyelek a helyesírásra.

Vagy nem tetszett, hogy bár van telefonszámuk, de nem teszik ki mert szerintük jönnek a sok idétlen kérdések. Minden munkahelynél felteszik azokat a kérdéseket ami ennek az oldalnak "idétlen", pedig érthető ha valakinek ezer kérdése van..

Vagy az is furcsa mint írják van weblapjuk, de ezt adják mert ezt frissítik.. Miért nem a weblapjukat???


Ami nálam nem nyerő: "nem kell nyelvtudás."


Sokszor hallottam tévében, rádióban, sőt magam is tapasztalom (külföldön élek, dolgozom) hogy ma már nyelvtudás nélkül senki nem boldogul. Még a takarítónőnek is kell a nyelvtudás.

Azért én elgondolkodnék, hogy milyen cég lehet az aki nem vár el minimális nyelvtudást egy olyan országban ahol ezrével mennek a legális, és illegális bevándorlók tökéletes angolsággal, vagy spanyol nyelvtudással ( lehet nem tudod, de vannak olyan államok Amerikában ahol lassan már többen beszélnek spanyolul mint angolul)


Szóval én mielőtt kimennék, utánajárnék, keresnék olyan magyarokat akik ezzel a céggel mentek ki.. Ők tőlük kérdezősködnék..


Valahogy nem nagyon hiszem el, hogy minden ilyen tökéletes ahogy le van írva..

2013. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

> ESTA beutazási engedéllyel tud kimenni, és dolgozni.


No, ez illegális munka. Szerinted az USÁ-ban nincs elég ember aki feketén dolgozna, főleg olyan munkakörben amihez nem kell nyelvtudás és szakmai tudás? Tudod hogy minden hetedik amerikai élelmiszersegélyre szorul és ebben az illegális bevándorlók nincsenek benne?


Munkavállalói vízumot nem osztanak puszira vagy életkorra, az is biztos...

2013. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a céget, aki közvetít! A munka valós, azonban munkavállalási engedélyt nem intéznek, és mint ők is írták az emailben, gyere ki ESTA-val, és dolgozz úgy! Ezt hívják ILLEGÁLIS munkának! Egy szállodai takarítónak nem adnak ki munkavállalási engedélyt, mert van erre megfelelő számú helyi zöldkártyás és állampolgár is!


ESTA-val kiutazni és dolgozni nem lehet!ESTA kizárólag turista célból van, maximum 90 napra! Ez benne a legnagyobb átverés, a többi idiotizmus mellett. Egy gyengén szerkesztett weboldal, tele helyesírási hibákkal, és emellett kioktató hangnemű írások. Az USA-ba munkavállalás útján kijutni a jelen torz bevándorlási rendszer miatt csak a legképzettebbeknek van, mint kutatók, orvosok, elismert szakemberek. Takarítókra nem vár egy cég sem hónapokat és nem fizet ki dollár ezreket.

2013. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
CSAK OVATOSAN. Kamu az egesz
2013. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Kedves 4. válaszoló!

A leírtak alapján mi benne a kamu? Esetleg kifejtenéd?

Mert ha így van ahogy a kérdező leírta, akkor mi a csalás? Milyen módon húznak le? Ha van tapasztalatod, akkor az érdekelne engem is!

2013. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

"A leírtak alapján mi benne a kamu? Esetleg kifejtenéd?"


Nem olvastad el? Kicsit sem burkolt fekete munkát adnak! Ugyanis munkavállalói vízumot egy hotel, cég sem intéz takarítóknak, mikor több ezer helyi és más illegális, főként közép és dél amerikai van a munkára. Ez pedig abszolút nem éri meg, ki leszel szolgáltatva, egy egyszerű igazoltatásnál is lebukhat az ember.

2013. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A leirtak alapjan..


"sem nyelvtudás, sem szakmai végzettség nem szükséges."


En itt elek nehany evtizede es van nemi tapasztalatom az ilyen atvagasi kiserletekben...............ha megis belevagsz sok szerencset.

2013. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Vagyis, ha belevágok, akkor maximum a kiutazási költséget bukhatom. Mivel a cégnek nem kell fizetnem előre semmit, így más veszteni valóm nincs.

Innentől kezdve felmerül a kérdés:

MIÉRT ÉRDEKE ENNEK A CÉGNEK AZ, HOGY KIMENJEK RAJTA KERESZTÜL DOLGOZNI AZ USA-BA?

Máshogy fogalmazva:

MIÉRT VERNÉNEK ÁT ÉS CSALNÁNAK KI, HA SEMMI HASZNUK NINCS BELŐLE?

2013. nov. 28. 18:28
 9/12 kutya222 válasza:
KAMU az anyum hamgburgba ment magyar céghez tesojával átverték és egy napot kint voltak a hidegben !!!!!100 euroval szomjan haltak már és akkor egy utolso busz indult aznap nem fértek volna fel ha a pasi nem lett volna kedves és valahogy csinált nekik helyet nahmost még 15 euroval logtak neki ne fogad el!!!!!!!!!!!!
2013. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

"Fontos figyelmeztetés!

Sokan jönnek az irodánkba és mesélik el, hogy hogyan verték át őket USA, vagy külföldi munkával kapcsolatosan. Sajnos elég rossz híre van ennek a "szakmának". Sok a "szerencse vadász", akik gátlástalanul hazudoznak anyagi haszont remélve. Viszont azt kell mondanunk, hogy erről kicsit az ügyfél is tehet. Figyeljen oda ha ilyennel találkozik, és "ne dőljön be" nekik:

- Hirdet valaki USA telefonszámmal, vagy "Skype" elérhetőséggel, és mindent megígér. Konkréten azt, amit hallani akar. Kint, a repülőtéren azzal kezdi, hogy a közvetítési díjat adja oda. Persze erről előzőleg szó sem volt! Ha nem adja, akkor nem viszi el. Ha oda adja, elviszi egy motelba, és ott hagyja. Többé nem látja! Ne bízzon meg olyanban, akit sosem látott személyesen!

- "Találkozzunk "plázában", presszóban, stb."

- "Fizessen most ennyit, és majd ................."

-"Nem is kell találkoznunk! Csak küldje el önéletrajzát, és kap egy kinti telefonszámot."

-"Elintézek önnek mindent. Vízumot, beutazási engedélyt, rep.jegyet. Munkát viszont önnek kell lebeszélnie. Itt a telefonszám." Ez esetben az a gond, hogy a szervező sok-sok pénzért szervezi a dolgot. Mikor meg munkáról van szó, beszélje le ön. Ha gond van mit mond?! "Én munkát nem is intéztem. Kapott egy telefonszámot, és ön beszélte le." Ami igaz is, de neki már haszna van azáltal, hogy pénzért intézte önnek PL. az ESTA-t, ami 14$ csak. Hallottuk, hogy volt akinek 50.000 Ft-ért csinálták meg. Mi ingyen! Önnek csak a 14$-t kell befizetnie.

Kérjük figyeljen oda ezekre, és ne szaporítsa az "átvertek" számát!" Szerintem ez az egész átverés!!pont ők írják hogy óvakodjunk az átverésektől?!!Amit ide bemásoltam az egy hatásvadász szöveg,hogy őket válasszuk...szánalom!

2013. dec. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!