Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha valaki munkát kínál az...

Ha valaki munkát kínál az USA-ba, akkor abban lehet valami átverés vagy buktató?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni az Egyesült Államokba-ba dolgozni. Találtam egy hirdetést az egyik álláskereső oldalon amelyben egy magyar közvetítő cég szállodai és egyéb fizikai munkákat kínál. Van saját weblapjuk is amelyben nagyon részletesen kifejtenek minden részletet. Szerintem információban nincs hiány, mert szinte minden kérdés ami ilyenkor felmerülhet egy munkavállalóban, arra ott a válasz a weblapjukon. Kell hozzá egy kis indulótőke, amit nem rég össze is szedtem, tehát bele tudnék vágni a dologba. Átolvastam az egész weboldalukat és nem tűnik csalásnak. Pénzt nem kérnek előre és bejelentenek állandó munkaerőnek. Az utazást magamnak kell állnom saját költségből. Sokat töprengtem rajta, hogy lehet-e benne valami átverés, - mert ugye a mai világban roppant körültekintőnk kell lenni - de nem találtam semmi buktatót. A közvetítői díj 1000$ amit 3 hónapon keresztül 3 részletben arányosan vonnak le a fizetésemből.

(Nyilván ingyen senki nem visz ki embereket dolgozni.)


Miután mindent részletesen átolvastam, jelentkeztem a weblapjukon lévő e-mail címen. Pár nappal később a következőket írták:


"Munkánk van, akár azonnali indulással!

Kétféle képen tud kijutni. Ezek között ön választ, lehetőségei szerint:


1,Ha munkavállalási engedéllyel szeretne kimenni, annak vannak feltételei.. Minimum közép szintű angol nyelvtudás, szállodai, turisztikai végzettség, és az ügyintézési díj finanszírozása. Ez 1500-2000$. Nem nekünk fizetendő! Az ügyintézési idő 1.5-6 hónap, és kimenetele nem biztos. 40 év felett kevés esélye van!


2, Ha valaki ezeknek nem tud, vagy nem akar megfelelni, akkor turista vízummal, vagy ESTA beutazási engedéllyel tud kimenni, és dolgozni. ( Mindkettőben segítünk ) Itt nincs komolyabb várakozási idő. Akár 2 nap múlva is utazhat. Költsége az ESTA-nak 14$. A magyarok 98%-a így utazik ki, és így dolgozik! Ebben az esetben sem nyelvtudás, sem szakmai végzettség nem szükséges."


Szóval ezek után szerintetek lehet benne valami buktató vagy átverés?

Esetleg valaki volt már kapcsolatban ezzel a közvetítő céggel?

Minél több ember véleménye érdekelne.

Ha van olyan aki DOLGOZOTT már az USA-ban az legyen kedves - ha nem fáradság akkor - írjon rám privátban!


A cég weblapja: [link]



2013. nov. 25. 19:27
1 2
 11/12 anonim válasza:

Ez sajnos egyértelműen fekete munka lenne, ha egyáltalán adnak munkát, azért pedig ki is toloncolhatnak. Ha Amerikában max 1-2 évig au pair-ként lehet dolgozni, illetve diákoknak kínál legális (vízummal) nyári munkát néhány cég: campleaders, ccusa, usadventure.

A többi felejtős.

2013. dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Van 2 csaj ismerösöm.Ök nem ezzel a ceggel, de kijutottak 3 honapra.Nekik sem kellett nyelvtudäs. Zsido csalädoknäl takaritottak. A repülöjegyet maguknak kellett kifizetni oda vissza.Plusz az itteni közvetitö csävonak, meg a kintinek 30-30 ezret.Ahogy szämolgattäk, egyältalän nem erte meg nekik ez a 3 honap.Havonta kb 1500 dollärt kaptak. Szerintem az semmi.En nemetben ugyanennyit megkeresem.Es nem kell 3 honap utän hazamennem meg repjegyeket fizetgetni.
2013. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!