Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kiutazhatok az USA-ba ESTA-val...

Kiutazhatok az USA-ba ESTA-val ha mellette érvényes jelentkezésem van a zöld kártya lottóra?

Figyelt kérdés

2014 januárjában szeretnék az USA-ba utazni rokonlátogatásra. Az ESTA-t szeretném igénybe venni mert az a legegyszerűbb megoldás. Maximum 1-1,5 hónapot töltenék kint. Az utazásom szempontjából van valami jelentősége annak, hogy idén érvényes jelentkezést adtam be az amerikai zöld kártya lottóra?

Egy másik fórumon valami olyasmit olvastam, hogy ha jelentkeztem a zöld kártya lottóra, akkor nem igazán adnak ESTA-t sem... Illetve ha adnak is, akkor az USA-ba nem engednek be akkor amikor már leszálltam a repülőről. Visszafordíthatnak akkor amikor már tulajdonképpen ott vagyok Amerikában?



2013. dec. 7. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A bevándorlási tiszt annak a beléptetését tagadja meg tulajdonképpen, akinek csak akarja. Tehát igen, fennállhat az a lehetőség, hogy a reptérről fordítanak vissza, és közlik, hogy nem léphetsz be az USA területére.

A zöldkártya-lottóra való érvényes jelentkezésed jelezheti azt a bevándorlási tiszt felé, hogy neked letelepedési szándékod van az USA-ban, így akár azt is mondhatja, hogy turistaként nem "biztonságos" a beléptetésed, azonban véleményem szerint ha megvan az oda-vissza repjegyed, igazolva van a szállásod, akkor nem lesz ebből probléma.

2013. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 3-szor jelentkeztem zk lottóra, 12 alkalommal utaztam az USA-ba, soha nem volt gond a belépésnél. Bár én mindig Dublinból megyek, ott van US Immigration Pre-Clearence,(Kihelyezett amerikai határ) így már abban a tudatban repülök, hogy biztosan beengednek.
2013. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméleti akadálya nincsen, de biztos hogy alaposan át fognak vizsgálni, és sajnos nem kizárt, hogy visszafordítanak, úgyhogy készülj fel alaposan minden erre utaló kérdésre, hogy ne legyél gyanús.
2013. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb.senki nem fog foglalkozni vele . En evek ota nyomom a zk.lottot es soha nem volt gond a beutazassal . Esta nem fugg a lottotol , a kerdesekre ha nem-mel valaszolsz,akkor megadjak, az elbiralas automatikus
2013. dec. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!