Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A párom amerikai állampolgár....

A párom amerikai állampolgár. Kitujda hívatni a szüleimet?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2013. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "kutujda hívatni" ?
2013. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem.
2013. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazd meg ujra a kerdest legyszives.


Ha te pl. illegalisan tartozkodsz az orszagban, de szeretned, hogy a szuleid kijojjenek latogatoba max 90 napra, akkor egy sima ESTA engedelyt kell kerniuk es mar johetnek is.


Mivel nem hotelben fognak lakni es nem szervezett uttal jonnek, igy nem art, ha a parod, aki amerikai, ir egy "meghivo" levelet, amiben leirja, hgoy kedves Jancsi es Juliska, gyertek latogassatok meg, nalam fogtok lakni es en majd gondoskodom rolatok. Nev, cim, telefonszam


Amikor a bevandorlasi megkerdezi a szuleidtol a repteren, hogy ki az illeto aki a levelet irta, akkor termeszetesen azt mondjak, hogy egy csaladi barat (es nem azt, hogy az orszagban illegalisan tartozkodo lanyunknak a pasija... ugye?!)

2013. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tervezzük a házasságunk. Mire megkapnám az állampolgárságot az 2-3 év lenne, így gondoltam, hogy addig is ha lehet, egy meghívó levelet tudna írni a párom, hogy jöhessenek ki és lakjanak itt ők is. Ezt nem tudom, hogy ő megtudná ezt csinálni vagy majd csak én, 2-3 év múlva. Mert sajnos az a procedúra 5-6 év is lehet, ha jól tudom. így időt tudnánk nyerni.
2013. dec. 27. 20:45
 6/14 A kérdező kommentje:
jaj, most vettem észre, hogy hogyan írtam le a kérdést... elnézést. :)
2013. dec. 27. 20:46
 7/14 anonim ***** válasza:

hogy jöhessenek ki és lakjanak itt ők is - ahhoz h valaki az USAban lakjon huzamosabb ideig (es nem allampolgar) ahhoz zoldkartya kell. Zoldkartyat nem adnak 2 szep szemre. Valami alapnak kell lennie, hogy a zoldkartyat megkerjek. A te esetedben peldaul a ferjed (miutan osszehazasodtok) megkeri a zoldkartyat, ami allamtol fuggoen 6-8 honap mire megkapod. Amikor a zoldkartyad 3 eves lesz, akkor kerheted csak majd meg az allampolgarsagot (de ez most reszletkerdes).


Hogy a szuleid itt eljenek, ahhoz zoldkartyat kell szerezniuk. Te csak mint allampolgar tudod ezt nekik elintezni es sokba kerul es hosszu ideig tart. A ferjednek mint olyan semmi koze nem lesz a te szuleid zoldkartya kerelmehez.


Estaval johetnek mehetnek es max 90 napig itt tartozkodhatnak. Ha azt akarod,hogy itt is eljenek, zoldkartyara van szukseguk. De azt ugye tudod, hogy ebben az esetben ajanlatos a magyarorszagi eletuket feladni, ugyanis a zoldkaryta megtartasanak egyik alap feltetele, hogy az ember az USAban el, es ha nem vagytok tele, akkor nem erdemes hazat/kocsit stb. fenntartani Mo-n amig ok az USAban eldegelnek...

2013. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha osszehazasodtal a pasiddal, es mar megkaptad az ideiglenes zoldkartyadat, akkor mar te is tudsz meghivo levelet irni, es a szuleid max. 3 honapig tartozkodhatnak itt legalisan. Allando tartozkodasi engedelyt az allampolgarsag megszerzese utan kerhetsz nekik.

Allampolgarsagot a VEGLEGES zoldkartyadon szereplo datumtol szamitott 33 honap mulva kerhetsz, kb 3 honap, mire leteszed az eskut, es az esku masnapjan beadhatod a papirokat a szuleidert. De meghivo levelet mar az IDEIGLENES zoldkartyaval is irhatsz, barkinek.

Amit merlegelj, hogy a meghivottakert felelosse is valsz, ha tehat pl. szivinfarktussal korhazba kerul apukad, a korhaz behajtja rajtad a koltsegeket, hazassag eseten pl. akar a teljes vagyonat is elveszitheti a ferjed egy ilyen egeszsegugyi koltseg eseten.


Amugy:

Gondolod, hogy a pasid boldog lenne eltartani nem csak teged, hanem a szuleidet is???? En legalabbis ugy kivagnalak titeket, mint macskat szarni. A sajat szuleivel nem lakik egyutt, majd pont a tieiddel akar?

2013. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :D a lényeg benne volt, ami érdekelt engem. A folyamatot tudom, hogy zöldkártya meg hogy hogyan zajlik meg ilyenek, csak ez az egyetlen kérdésem volt. Amúgy: utolsónak. Nem jönnének a szüleim senki nyakára. Hálistennek azért jól keresnek ők is meg nekem is jó munkalehetőségem van itt, jó fizetéssel. Külön házban lennének. :)
2013. dec. 27. 22:18
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom hány éves lehetsz, de nem nagyon gondolkodsz. Floridát, ahol élünk, 'paradise'-ként emlegetik főként az idősek, északról mindenki ide jön 'utolsó út'-ként. És az élet sem áll le, ha öreg vagy. Ha látnád a lényeget a leírtakban, észrevennéd, hogy itt nem egy házban lakásról van szó, hanem arról, hogy 6-8 évi várásra ne legyen rátéve még 2 év, merthogy én még meg kell kapnom az állampolgárságot és utána adhatom be a papírokat. És egyszerűbb, ha nem kell utazgatni idősen 13-18 órákat (egy út alatt), és újra rá 3 hónapra, és nem vagy időhöz kötve, hanem annyit maradsz az USA-ba, amennyit akarsz, sőt, ha tetszik itt is élhetsz. És tudod mit, nem tudom te mennyire tiszteled a szüleid, de engem ők neveltek fel és mellettem voltak és segítettek bármiben, még most is. Ha olyan hideg és neveletlen lennék, mint egyesek, valószínűleg tényleg eszembe se jutna egy ilyen jóindulat, hogy próbáljam ezt minél hamarabb elintézni, mert sose tudhatod kit mikor visz el a sors. Említésképp, a Testvérem 2012-ben hunyt el 33 évesen. És még tudod mit, Te is és én is egyszer megöregszünk, s ha majd ilyen példát fogsz adni a gyerekeidnek, hogy még egy városban se akarsz igazán lenni velük, majd mikor eljön a Te időd, lehet nagyon megfogod bánni azt, ahogy viselkedtél és gondolkodtál, de ezt mást érdekelni se fogja.
2014. jan. 13. 02:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!