Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szeretnék Kaliforniában...

Szeretnék Kaliforniában letelepedni. Milyen papírokat kell beszereznem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 16:36
1 2
 11/18 anonim válasza:
Rendszergazdáskodni lehet kint? Abban nem tudsz segíteni? Egyből mennék, az tuti....
2009. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a megfelelo utat mindenkinek onmaganak kell megtalalnia.A komoly munkaltatok kivancsiak a jelentkezo egyen termeszetere,erdeklodesi korere,jovobeni terveire.Ezeket mind figyelembe veszik es csak akkor lehetsz nyero egy allas megpalyazasanal,ha az adott munkakorre tenylegesen ratermett vagy.Valoszinuleg ez az egyik apro titka a stabil joleti allamnak. :-) En mar hatodik eve dolgozom egy cegnel.Nem vagyok kikozositve a magyarsagom miatt,nem tartanak alien-nek.Magyarorszagon sajnos meg a magyar anyanyelvu,onhibajukon kivul kulhonba szakdt szekelyeket,felvidekieket is le romanozzak,szlovakozzak.Sajnos a magyar nemzetnek van egy-ket nagyon rossz tulajdonsaga.Kapzsisag,irigyseg,nagykepuseg.Ezert tart ott az orszag,ahol van.Ha neha haza megyek mint turista,doszt eleg belole 10 nap.Elnezest kerek mindenkitol ha a szavaim egy kisse erosre sikeredtek.Csak a szemelyes velemenyem irtam le.
2009. dec. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Rendszergazdaskodni? Ugy mondod, mintha ez valami nagy vegzettseget igenyelne, ez OKJ-s szakma.
2009. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Nos teljesen mindegy, hogy OKJ-s vagy sem, mint (nagyjából) minden másba is bele kell tanulni, azt meg máshol nem fogod tudni, csak az adott munkahelyen, mivel ahány hely, annyi féle dolog.


A másik: lehet, hogy sz@r nép, de hiszem, hogy ha itt is az átlagbér meghaladná a 200 nettot (ez csak úgy kb, de azt hiszem, hogy ennyi minimum kell ahhoz, hogy normálisan tudj élni. Mindjárt más lenne ez emberek hozzáállása a dolgokhoz itthon is. Nem jó úgy (élni) vegetálni, hogy egész nap a gondjaiddal kell küzdeni....sajnos ez van itthon.

2009. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem nagy dolog a rendszergazda szakma...ne érts félre, én értelek, de a munkaadónak mondd, hogy úgyis csak gyakorlat kell hozzá. Egyébként az OKJ Országos Képzési Jegyzéket jelent, amiből következik, hogy azt a papírt nem lehet használni külföldön csak úgy, tehát amikor jelentkezel, akkor azt látják, hogy van 1 érettségid...nem letörni akarlak, de az az igazság, hogy az pedig szinte mindenkinek van.
2009. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A munkaltatok altalaban csak azert kivancsiak az eddig szerzett bizonyitvanyokra,hogy tudjak,a jelentkezo alkalmas a tovabbi kepzesekre.Senki sem szeret lyukas fejet taplalni.En evente atlag 30-40 napot toltok company training-el.Egy rendszergazda alptudassal lehet talalni igen jo lehetosegeket.Ne add fel.Egyebkent minden magyarorszagon elo honfitarsamnak csak a legjobbakat kivanom es drukkolok az orszagnak,hogy vegre egyszer kikeruljon a sz.rbol.Nem tudom elkepzelni,hogyan lehet 3-400 eurobol megelni.Szerintem muveszet.
2009. dec. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat:) ! Amúgy az egyik okom tényleg az, hogy szeretnék könnyebben és jobban élni.Nem szeretnék panaszkodni, mert a családom mindenben támogat és nincs rossz sorsom, de szeretnék végre a saját lábamra állni és szerencsét próbálni.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek:)

2009. dec. 10. 16:18
 18/18 anonim válasza:
Na? Már amerikai vagy?
2020. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!