Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nah szoval! Nővérem kanadaban...

Dezső1030 kérdése:

Nah szoval! Nővérem kanadaban él 5 éve! Azt mondták van 2 lehetősége! Vagy hazajön vagy kéri a menekült státuszt! ő a menekültet kéri! és fél éven belül elbirálják! Na szoval!?

Figyelt kérdés
Mit fognak nézni valószinűleg? és ezek szerint mégse törölték el ezt a szart! Mennyi esélyem van akkor nekem is ha kimegyek és kimehetek e mint menekült?

2014. febr. 4. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Áruld mar el, hogy mi a pitsatol lennel te vagy a nővéredre magyar állampolgárként menekült???
2014. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem tudom! pont ezért kérdezem hogy hogy lehetne ez lehetséges? vagy hogy mit néznek ezen a vizsgán?
2014. febr. 4. 14:15
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
pont ugy haza fogjak zsuppolni, mint a tobbi hozza hasonlo, segelyen elo allastalan, eloskodo romat. menekultstatuszt magyarkent soha az eletben nem fog Kanadaban kapni, semmi ok nincs ra hogy megkapja. ki fogjak utasitani es jopar evre kitiltjak az orszagbol.
2014. febr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Huh kerdezo, moderáld mar magad egy kicsit!

Szerinted ha menekültként akar valaki ott maradni, az nem eloskodes? Amúgy a menekült státusának ez a feltétele: A menekült olyan személy, akik származási vagy szokásos lakhelyének országán kívül van, mert faji, vallási, nemzetiségi vagy politilai üldözés éri, vagy mert egy üldözött 'társadalmi csoport' tagja. E személy menedékkérő, míg el nem ismeri az állam, amelyhez fordul.

Ebből mi az, ami illene a nővéredre?

2014. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem is olyan régen volt egy téma arról hogy Kanada melyik országoknak adja meg a menekült státusz lehetőséget. Minden ország be volt rangsorolva. Elkeserítelek. Magyarország nem tartozott a "veszélyes országok" közé. Aki Magyarországról menekült státuszt igényel, mindent elutasítanak. Valahol érthető is, hiszen nincs olyan helyzet Magyarországon ami miatt az életedet félteni kéne, és menekülnöd kellene.
2014. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Te, miért egy magyar fórumon kérdezősködsz? Az egész sztori amúgyis másodkézből való, pontatlan, nem tudunk segíteni. Én mondjuk kanadai PR vagyok, amit leírtál az értelmetlen, ha kell segítség, fordulj ügyvédhez, nekem [link] ez a cég segít az állampolgárság megszerzésében.
2014. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 fGhw39-84th ***** válasza:
10%

Nem reménytelen a helyzet!!!! Ne hallgass az itteni pupákokra! Ha kellően híres főállású rettegők vagytok, akkor kaphattok menekült státuszt!

[link]

2014. febr. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, én csak annyit mondtam hogy a sztori értelmetlen...


Amúgy azt már leírtam ezen az oldalon korábban hogy minden menedékkérelmet elbírálnak (ami [link] ennek a listának megfelel) még akkor is ha Designated Country of Origin a hazája az itt leírt megszorításokkal [link]


Kedves #7, ha zsidózni próbáltál, azzal maradj Magyarországon, Kanadában ezért szétrúgják a seggedet. Mi itt mindenkivel békében élünk, legalábbis irtóra igyekszünk :) aki pedig nem igyekszik azt kiutálják mindenhonnan, ha nyilvánosan sikerült neki, akkor a bíróság is elmondja neki hogy ezt mégsem kéne. Ld. David Ahenakew esetét.


A kérdező sztorija ott nem stimmel hogy mi ez a kanadában élt öt éve -- hogyan élt ott öt évig...? Ki mondta hogy van két lehetősége? Egyszerűen nem értem, a CIC nem tartja nyilván a jónépet, amikor felhívtam őket hogy költözöm és megadom az új címemet, nem is értették mit akarok. Ha turistaként túltartózkodott, akkor úgy rúgják ki ennyi idő után hogy nocsak. Szóval... ez a sztori nem kerek.

2014. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
turistaként ment ki! de a férje megkapta a vizumot és ezáltal a nővérem is! mindig sikerült hosszabítgatni fél évenként de most nem kapja meg valami macera van! ez nagyon bonyolult! így van kint 5 éve! volt hogy ottmaradást kapott x időre, de viszont munkavállalóit nem! képelheted...
2014. febr. 5. 12:48
 10/16 fGhw39-84th ***** válasza:

"Kedves #7, ha zsidózni próbáltál, azzal maradj Magyarországon, Kanadában ezért szétrúgják a seggedet."

Igazam volt, vagy igazam volt. Akkor meg?

2014. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!