Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénzre lenne szükségem...

ChrisStone kérdése:

Mennyi pénzre lenne szükségem ahhoz hogy 3 hetet Los Angelesben töltsek?

Figyelt kérdés
Jól beszélem az angolt, ha kint leszek és közben munka után is érdeklődök lehet akármilyen esélyem is arra hogy egy bejelentett munkát szerezzek magamnak?
2014. febr. 22. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

kb. 200.000 ft a repjegy 1 irányban. Azon kívül, el kell intézned a turistavízumot. Ami ugyan úgy pénz. 20 ezret számolok, mert a repjegy csak egy kb összeg.

Számolok még 10 ropit a repülőtérről való kikecmergésre, aznapi mászkálásra. Szállás 3 hétre. Los Angelesről beszélünk, ha nem egy gettóközepén szeretnél hostel szobát bérelni, akkor eléggé borsosan számítják fel a szoba bérléseket.

[link]


Gyors keresést folytattam, ez volt a legolcsóbb 500.000 ft 21 napra.


Számíts fel még hááát ha taxizol minimum egy 100-ast, a tömegközlekedési árakat nem ismerem.


És sehogy se tudsz kint maradni.

Ha munkát is találsz, akkor is haza kell jönnöd. Úgy megoldható, hogy találsz egy munkahelyet, ami biztosít szállást, szerződést írtok, és azt hiszem az is feltétel, hogy a tulajdonodban kell lennie nem tudom hány dollárnak.

De természetesen az Amerikai külügyminisztérium weboldalán tudsz tájékozódni, sőt fel is hívhatod őket (nagy drága a percdíj, és még direkt lassan is beszélnek benne).

Ja és hivatalosan a turistavízummal nem dolgozhatsz, szóval abban a 3 hétben is maximum csak fekete munkát végezhetsz.


És akkor még enned is kell, valószínűleg elmész majd mindenféle turistalátványossághoz, ami lehet pénzbe kerül. Venned kell tisztálkodási szereket, türcsit, lehet plusz ruhákat. (Felesleges a bőröndödet telenyomni mindenféle tisztálkodási eszközzel, mivel azt tudsz kint is venni.)

A kajára se tudom mennyit számoljak, mert LA-ről beszélünk, persze vannak tacco bárok, meg mekik és hasonló gyorséttermek, tipikus amerikai kávézók. Így a 3 hét folyamán csak étteremben ennél, mivel egy hostelben nem tudsz főzni magadra. Lehet irreleváns, de számoljunk 200.000 ft-ot..


És akkor haza is kell jönni, még 200 a repjegyre.

1,2-1,5 M forintból kényelmesen, biztonságban kint tölthetsz 3 hetet, és még tudsz haza hozni pénzt.

2014. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
amúgy google a barátod. Az én angol tudásom a béka feneke alatt van. Szóval én csak magyar oldalakról tudtam tájékozódni. Mivel te tudsz angolul azt hiszem ez nem okozhat gondot. Előcsapod a térképet + egy kereső oldalt. rá keresel éttermek,re hostelekre, csinálsz útvonaltervet. Kikeresed a legjobb fapados repjegyet. Gyorsan elintézed a vízumot. (De nézz utána, mert az is lehet, hogy az már nem is kell 1 hónapos kiutazás esetén.) nézz utána a látványosságoknak, mi mennyibe kerül. Ott is tartanak ilyen városnéző túrákat, gyalog meg busszal. arra is rá kereshetsz. Ha tudsz angolul akkor megnyílik előtted a világháló. 1 nap alatt utána tudsz nézni mindennek. 1 hónap alatt meg minden papírt amit csak kell be tudsz szerezni, mindent le tudsz foglalni szóval itt csak a pénz szab határokat.
2014. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 22. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:

"Kikeresed a legjobb fapados repjegyet."



Az USA- ba ugytudom,hogy nem jar fapados...

2014. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez így van, de Mo-ról sincs közvetlen járat USA-ba. És sokkal olcsóbban ki jön SZERINTEM úgy, ha a legolcsóbb fapadossal kimegy pl.: Londonba, és onnan már közvetlen járattal megy LA-be.
2014. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem art ha nehany szot spanyolul is megtanulsz..
2014. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

legolcsóbb fapadossal kimegy pl.: Londonba, és onnan már közvetlen járattal megy LA-be. - ezzel csak az santit, hogy ha jol tudom fapadosokon a borond dija irto sok. Lehet hogy kifele nem viszel csak egy bugyit, de visszafele tutti lesz egy borondod es annak dija is van a fapadoson.

Tovabba, es ez a legfontosabb, ugy kell idozitened a fapados erkezeset, hogy a nemzetkozi jaratot idoben elerd. Ha a fapados idojaras/muszaki hiba miatt kesik, akkor uszott a London-LA jegyed es ha nem vagy rajta az odafele utra szolo jaraton, akkor automatikusan torlik a visszafele szolo jegyed, szoval venned kell egy uj retur jegyet.

Kenyelmesebb, fejfajas mentesebb, ha BUD - LAX jegyet veszel es ha keses miatt le is kesel egy csatlakozast, a legitarsasag a felelos az utaztatasodert es a sikeres celba erkezesedert, meg ugy is, ha egy ejszakara elszallasolnak egy hotelben. A borondnek sincs dija.


En az expedia-t tanacsolom, lehet egybe venni a jegyet/szallast, ugy olcsobb es olvashatsz velemenyeket az egyes szallodakrol amik szerintem sokat segitenek.


Ha ESTAval jossz, 90 napig maradhtasz. Nem modosithatsz statuszt, vagyis "turistabol" nem lehetsz munkas. Mindenkepp el kell hagynod az orszagot, hogy munka vizumot intezz. Munkat csak feketen tudsz vallalni.


Ha vizumot kersz, mert van olyan is (es az nem az ESTA) ahhoz be kell menni a kovetsegre es azt csak olyanok kernek, akik nem csak turistaskodni mennek.

2014. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csak olyanok kernek, akik nem csak turistaskodni mennek. - javitok, nemcsak olyanok...

Turistak is kerhetnek vizumot, mert pl. az ESTA valamiert nem jon ossze nekik, illetve tovabb akarnak maradni mint 90 nap es erre nagyon jo indokuk van. Marmint a maradasra van hiheto/elfogadhato indokuk. Mi a hiheto es elfogadhato? Azt majd a kovetsegen az okosok eldontik ;)

2014. febr. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!