Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki össze jön egy meló New Yorkban.

Nagyon tetszik nekem az a város.A fizetés is nagyon jó.

Mindig is vonzott az USA.Viszont gyerekkori álmom,hogy a Magyar honvédségnél szolgáljak.Mindig is felnéztem a katonákra.Jó érzés lenne viselni az egyenruhájukat és szolgálni a hazámat.Egy ismerősöm tudna segíteni,hogy felvegyenek ha minden vizsgán átmegyek.(túljelentkezés van minden évben)


Ha kimegyek NY-ba akkor kb 4-5 év alatt össze tudok szedni annyi pénzt,hogy itthon felújítsam teljesen a szüleim házát amit megöröklök.De akkor valószínűleg már nem lesz sok esélyem arra,hogy katona legyek.


Nem tudok dönteni.Ti mit lépnétek?


21/F



2014. máj. 1. 03:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Elmennék NYC-ba, megtanulnék tisztességesen angolul bármi áron, összespórolnék egy csomó pénzt, és ha a honvágy marad hazajönnék katonának, legalább is 2020 június 4-én hadrendbe állnék.
2014. máj. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért pont akkor?
2014. máj. 1. 03:43
 3/14 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele, múltba ragadt fióknáci, majd megtanulja... Trianon századik évfordulója amúgy.
2014. máj. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint lesz munkavallaloi vizumod, legalis tartozkodasi engedelyed az Egyesult Allamokban.

Igy ez a jo megoldasnak tunik, meg akkor is ha figyelembe vesszuk a magas megelhetesi koltsegeket (lakber, rezsi, adok) New Yorkban. Kesobb az amerikai hadseregbe is belephetsz ha annyira ragaszkodsz a fegyveres erokhoz.

2014. máj. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A magyar hadseregnel nem fogsz kapni magasabb poziciot azok utan,hogy amerikaban eltel. Amerikaba nem olyan egyszeru kijutni,mint tunik. Nem kaphatsz letelepedesi jogot csak hazassag vagy szulok altal,ahoz is min 5 ev kell es egy vizsga,hogy megkapd. Munkavallaloi vizum is 1evre szol utana haza kell jonnod es 2evig nem mehetsz vissza.
2014. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2. válaszoló! Szerintem attól,hogy valakinek fáj trianon attól még nem lesz náci.Magyar vagyok.Nekem is fáj trianon mégsem vagyok náci.
2014. máj. 1. 11:33
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz ez így.Az eszem azt mondja,hogy menjek amint meglesz a pénz a repülőjegyre és az induló tőke(első fizetésig amiből megélek)


Viszont a szívem azt mondja,hogy maradjak,mert"Jó időben, rossz ínségben ezt a hazát szolgálom!"

2014. máj. 1. 11:36
 8/14 anonim ***** válasza:

Tisztelt 4. válaszadó! Nem kell ahhoz állampolgárnak lennie, vagy zöldkártya birtokosa, hogy az amerikai hadsereghez csatlakozzon. Sok fiatal úgy legalizálja magát, hogy egy toborzó irodában jelentkezik a hadseregbe, ott x év szolgálat után (persze, ha még egyben van ...) megkapja a zöldkártyát.


Mielőtt egyesek abban kezdenének reménykedni, hogy Ranger, Navy, USMC, Delta Force-ban (ami ugye nem is létezik, legalábbis nem ilyen formában) fog szolgálni azt kiábrándítom... Csak golyófogók lesztek..

2014. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

És mi a feltétele annak,hogy kint katonának jelentkezzek?

Gondolom perfekt angol nyelvtudás a minimum.

2014. máj. 1. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Valoban jelentkezhetnek azok is akik nem allampolgarok vagy nincs zold kartyajuk, viszont legalis dokumentumokkal, tartozkodassal es tiszta hatter a feltetel. Mindezek ellenere meg igy is a lehetosegeik korlatozottak.

Itt talalsz bovebb informaciot:

[link]

2014. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!