Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikaba akarok koltozni....

Amerikaba akarok koltozni. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Most 14/l vagyok. Gimnazium 6 osztalyosba jarok. 18-19 evesen vegzek a gimnaziumba. Miutan vegeztem el akarok koltozni amerikaba 2 osztalytarsammal. Erdemes gimi utan egybol menni? Es ha igen melyik reszre? Mi Atlantaba szeretnenk menni. Az jo hely? Es ha mennenk akkor ott keressunk valami munkat? Vagy mit csinaljunk? Segitetek?
2014. jún. 11. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért ez nem így működik, hogy fogom magam, és kiköltözök. Legálisan nem olyan egyszerű.
2014. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fGhw39-84th ***** válasza:

"Mi Atlantaba szeretnenk menni. Az jo hely?"

Egyik ismerősöm Atlantában lakott egy hosszú ideig, és azok alapján, amiket mondott, nem tűnik túl jó helynek, mert nyáron nagyon meleg és rettenetesen párás az idő.

2014. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

> Mit csinaljunk?


Ebredj fel! Az USA-ba (legalisan) bevandorolni szinte lehetetlen. Altalaban azt szoktam beirni ide hogy csak nepessegre tekintve Indiaban is, Kinaban is van tobb mint szaz ember aki pont olyan mint Te. Na, miben tunsz ki kozuluk hogy neked addjanak bevandorlovizumot? Segitek: 18 evesen semmiben! Ha rettenetesen sok penzed van akkor mehet amerikai egyetemre vagy ha olyan jol tanulsz hogy megcsipsz egy osztondijat (de lasd a 100-100 indiat meg kinait feljebb). Majd ha mar van diplomad, szaktudasod, tapasztalatod (ami a fenti hordanak nincs...) akkor lesz egy hangyanyi eselyed.

2014. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fGhw39-84th ***** válasza:
90%

"Na, miben tunsz ki kozuluk hogy neked addjanak bevandorlovizumot?"

Ez egy teljesen hibás gondolatmenet. pl. mit csinálna itt magyarországon? Azt nem tudná jobban csinálni 1o-1oo millió kínai/indiai? Dehogynem. Mégis ő fogja azt a munkát elvégezni és nem egy kínai. A munkák elosztása sosem csak a szaktudás alapján történik.

2014. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Singham ***** válasza:
Kérdező: mink most hiába mondunk neked majd bármit is, ha 4 év múlva már teljesen más dolgok lesznek érvényben. Ki tudja, lehet nem kell már majd zöldkártya, vagy lehet pont szigorítani fognak mindent. Annyit tehetsz, hogy gőzerővel tanulsz és elvégzel egy egyetemet, amivel talán ki tudsz majd menni (ergo az alibi szakok kilőve). Vagy, ha nagyon türelmetlenek vagytok és beszéltek nagyon-nagyon jól angolul, akkor megpályáztok egy középiskolai ösztöndíjat.
2014. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valóban nem olyan egyszerű oda kijutni. Ahhoz vízum kell és és amerikai állampolgárságot kell szerezned, hogy kint maradhass. Az nem elég, hogy csak felszállsz a gépre és irány Amerika mert hiába szálltál fel a repülőgépre ha megérkezel nem engednek be az országba. Főleg ha azt mondod oda akarsz költözni.
2014. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem lehetetlen legálisan. Én is ott vagyok. :) Mondjuk nekem a szüleim intézik a dolgokat, nem pedig én magamnak, úgyhogy nem tudom pontosan elmondani, hogy mit hogyan kell csinálni.


Mindenesetre, ha ott akarsz élni legálisan, akkor azt szerezned kell tartózkodási engedélyt és munkaengedélyt. De az nem tudom, hogy mennyibe kerül és hogyan kell csinálni, mivel nálam az állampolgárságot csináljuk, és el kell mondanom előre, hogy NAGYON sok pénzbe kerül és rengeteg papírmunkát kell elvégezni. És nekem ez mindez úgy van meg, hogy az egyik szülőm az amerikai állampolgár, szóval neked valószínűleg még nehezebb lesz és még többet kell érte megdolgoznod. Szóval ajánlom, hogy előbb keresd meg a pénzt hozzá, hogy ki tudd fizetni ezeket és, hogy ki tudj utazni.

És sajnos egyet kell értenem a többiekkel, mert amit mondtál, tényleg úgy hangzott, mintha azt hinnéd, hogy elég csak felszállni egy repülőgépre és odaköltözni, még ha nem is úgy gondoltad. :/ Amúgy meg szerintem beszéld meg ezt előbb a szüleiddel, hátha ők tudnak neked, majd segíteni és jobban tájékoztatni ebben a témában.

2015. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!