Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikai állampolgár leszek?

Amerikai állampolgár leszek?

Figyelt kérdés
Ha a szüleim kimennek és anyukám terhes és ott szül meg akkor én amerikai állampolgár leszek? És ha igen akkor a szüleim is? Vagy az ilyen h működik akkor meg a magyart kéne nekem kérvényezni ha visszajövünk?

2014. júl. 5. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha a gyermek ott születik akkor a gyermek amerikai lesz, de a szülei nem. a gyerek 21 éves kora után maga után hozhatja az országba szüleit, majd 5 év után nekik is jár az állampolgárság.
2014. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy csak az lesz automatikusan amerikai állampolgár, aki odakint születik. A rokonok nem, még a szülei sem. Hogy aztán mi lesz, az -- GONDOLOM -- a szüleinek a jogállásán múlik: Ha ők legálisan vannak kint, és dolgoznak, akkor maradhatnak. Ha haza kell jönniük, akkor persze az (amerikai állampolgárságot kapott) babát hazahozhatják, legfeljebb majd felnőtt korára bármikor szabadon kimehet újra.
2014. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat
2014. júl. 5. 22:30
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

"Ha a szüleim kimennek és anyukám terhes és ott szül meg akkor én amerikai állampolgár leszek?"


Te most akkor a mamád hasából írtad ki a kérdést??

Csuda, hogy hová fejlődött már ez a mai technika...

:)

2014. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Az alkotmany szerint, aki amerikai foldon szuletik, az amerikai allampolgar lesz.


Ha a szuleid magyarok, akkor a szuletesed utan ok nem kapnak allampolgarsagot. Csak ugy, ahogy fentebb irtak, amikor elmulsz 21, kervenyezheted nekik a zoldkartyat, es csak 3 evi zoldkartyasag utan kaphatjak meg az allampolgarsagot.


Ha amerikaban szuletsz es magyarok a szuleid, akkor kervenyezhetik neked a magyar allampolgarsagot. Ket magyar baratunk most kervenyeztek a los angelesi konzulatuson az itt szuletett gyermekuknek a magyar allampolgarsagot. Bevittek a szul.a.kivonatokat (a sajatjukat, ami igazolja, hogy ok magyarok) meg a gyereket (hogy amerikai) es kapott a gyerek magyar allampolgarsagot (magyar utlevelet).


Sem az USA sem Magyarorszag nem tiltja a kettos allampolgarsagot (Ausztriaval egy egyeb orszagokkal ellentetben) igy ha jogod van hozza, akkor siman lehetsz kettos allampolgar, ami kesobb az eletben meg hasznodra valhat.... (pl. ha olyan orszagba utazol, ahol az USA utleveled kevesbe szeretik, akkor hasznalhatod a magyart...)

2014. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ :)
2014. júl. 7. 21:16
 7/12 fGhw39-84th ***** válasza:
0%

"Bevittek a szul.a.kivonatokat (a sajatjukat, ami igazolja, hogy ok magyarok)"

Náluk volt amerikában a saját szül.anyakönyvi kivonatuk? :D

2014. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Náluk volt amerikában a saját szül.anyakönyvi kivonatuk? :D - persze, mi ezen a vicces?

Az apa amerikai-magyar allampolgar, az anya zoldkartyas magyar, a papirok intezesehez mar reges reg beszereztek a kivonatokat.

De ha jol csalodom te is itt elsz A!merikaban es ha valaha szereztel zoldkartyat, akkor tudnad, hogy kell a kivonat a papirok intezesehez...

2014. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 fGhw39-84th ***** válasza:
0%
Szerintem a legtöbb amerikában tartózkodó ember nem viszi magával a szül.anyakönyvi kivonatát. Ezt tartottam viccesnek. Szerintem az érvényes útlevélben is benne van az állampolgárság. BTW még nem intéztem el a gyerekemnek a magyar állampolgárságot, szóval még nem tudom, hogy hogy is megy ez pontosan. :)
2014. júl. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
fg ahogy itt szokas mondani: bullshit
2014. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!