Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Magyarok akik kanadában...

Magyarok akik kanadában élnek, milyen kint az élet?

Figyelt kérdés

sziasztok, 17 éves vagyok de szeptemberben leszek 18 és szeretnék kiköltözni Kanadába és ott kitanulni egy szakmát iskolában, (mivel szerintem itt lehetetlen bármivel elhelyezkedni, ha diplomám is lenne akkor is max. felvennének egy gyárba és ott minimálbérért dolgoztatnának, de ez mondjuk nem ide tartozik) szóval szeretnék egy új életet kezdeni kint, tudom hogy fiatalnak tűnök még, de már most egyedül lakom mivel szüleim is kint dolgoznak Németországban.. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy kint szerintetek el lehet helyezkedni? Mi kell ahhoz, hogy kint maradhassak? Ha elkezdenék ott suliba járni akkor gondolom ott maradhatok, de ahhoz nem kell ottani lakcím vagy valami? Ha igen akkor esetleg albérletek mennyiért vannak ott? Szerintem támogatást kapnék szüleimtől + mivel alap fokon programozó vagyok én is tudok valamennyi pénzt keresni, de most gondolom nem ez a lényeg. Az angol 10-es skálán kb. 6-7-esen megy, de mivel még nem beszéltem szemtől szembe egy amerikaival(nem angliai angollal) így nem tudom letesztelni magam, de az alap szükséges dolgok természetesen megvannak.. Aki kiköltözött leírná hogy jól e tette, meg e bánta meg ilyesmik, hallottam hogy a kint élő magyarok eléggé bunkók, igaz ez?:D


Előre is köszi!:)


2014. júl. 7. 09:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

az angolod 10-bol 11 legyen.


masfelol, 18 evesen, szakma nelkul, tapasztalat nelkul nem fogsz munkat kapni kint, anelkul meg gyorsan hazazsuppolnak. kulfoldikent Kanada nem fog teged kitanittatni 'valami szakmara'.

2014. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezért gondolok ugye kinti sulin, vagy lehetetlen hogy ott találnék egy sulit ahová felvennének? vagy mire célzol?
2014. júl. 7. 09:48
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
erős magyar közösség van kint, vedd fel velük a kapcsolatot, segíteni fognak
2014. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
az az erős magyar közöség elég erősen sznob.(kb a felével találkoztam,azért merem ezt állítani) én inkább azt tanácsolnám minden külföldre készülő magyarnak,hogy ha csak teheti akkor ne magyar barátokat válasszon magának külföldön. ha magyarokkal leszel körbe véve akkor sohasem fogod megtanúlni a nyelvet, és mindíg lessz jó sok irígy magyar aki rosszhíredet kelti ha már előrébb vagy mint ők.
2014. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, te honnan vagy? Egyébként picit utána olvastam és ami nekem kéne az a tanuló vízum ugye.. De ez annyira változott (2 éve totál máshogy volt mint most meg stb.) esetleg ha valaki tud a tanuló vízumról picit több infót megosztaná velem? Hogyan lehet megszerezni? Mi szükséges hozzá meg ilyenekre lennék kíváncsi
2014. júl. 7. 13:17
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
én floridában vagyok,de voltam kanadában dolgozni. azt nem tudom,hogy neked mi kell mert kanadába nem kell vizum. én jartam ott iskolába mikor ott laktam,bár nem egyetemre hanem csak angolt tanulni. ahoz nem kellett semmi csak beiratkozni egy iskolába.(egyébként ilyen van floridában is.mindegy,hogy illegális vagy e vagy sem. mielőtt irja valaki az okos hozzászólást)
2014. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tényleg nem kéne?:O Hát igazából valami iskolát szeretnék ott elvégezni de gondolom nem mehetek csak úgy be(legalábbis régebbi kérdéseket olvastam még itt és írták, hogy nem mehetek csak úgy be max turistaként) mert elkérik a repjegyem meg, hogy mit akarok csinálni meg mindent kikérdeznek, de akkor ezek szerint ez már megszűnt volna? szóval simán kiutazok Kanadába keresek ott egy albérletet és egy sulit és legálisan vagyok kint?:O
2014. júl. 7. 13:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
én nem ezt mondtam. addig vagy legális amíg a fehérkártyád érvényes. ez álltalában 6 hónap. nem jellemző,hogy megállítanak és kikérdeznek. megkérdezik van e hová menned, esetleg kihez, mennyi időre és eltudsz e majd jutni oda vagy vár e valaki? ezt megkérdezhetik mindenkitől. (bár tény,hogy kanadát elb....ák a roma menekültek,de azért beengendek) viszont azt megkéne érteni mindenkinek,hogy ha valaki illegálisan van egy orszzágban az nem azt jelenti,hogy neki bújkálni kell. semmi külöbséget nem lehet észrevenni,hogy tegnap még legális voltam ma meg már illegális. egyes ügyeket nem tudsz elintézni és ennyi. viszont pontosan nem tudom hogy a nyelv iskolákon kívűl mik azok amik ingyenesek és te mint külföldi csinálhatod. viszont kanada nem olcsó. legalább is torontó. [link] itt keresgélhetsz lakást,munkát stb...
2014. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem hogy amíg érvényes a fehérkártya addig nyugodt szívvel lehetek ott és el tudok mindent intézni, de mondtad hogy megkérdezik van e hová mennem meg vár e valaki meg stb, nos ha én neten kinézek egy sulit és egy albérletet és azt felmutatom nekik az megteszi? És amíg ott vagyok 6 hónapig és felvesznek rendesen egy suliba ott akkor addig maradhatok ott amíg suliban vagyok (Mármint legálisan addig)? Bocsi a sok kérdésért csak tényleg nagyon érdekel engem ez és szeretnék kimenni hosszabb távra is akár kiköltözni!:)
2014. júl. 7. 14:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
otthonról nem tudsz kivenni albérletet. kanadában ez úgy működik,hogy mikor kiveszed a lakást,kikell fizetned az első és utolsó havi díjat.erről kapsz papírt minden esetben. ezt nyílván nem tudod megmutatni amikor belépsz az országba. viszont foglalhatsz le szállodát amiről essz papírod és azt megtudod mutatni. ha meg már kint vagy akkor tudsz nézni lakást. bár nem lessz egyszerű mert csak magán személytől fogsz tudni bérelni.az aprtmanokhoz álltalában kanadai papírok kellenek. és van,hogy két fényképes kanadai kérnek. (én a helyedben kezdésnek közelebbi helyre mennék,oda ahol van ismerős,mert csak úgy kimenni nagyon sokba fog kerűlni)
2014. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!