Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába mennék "szerencsét...

Amerikába mennék "szerencsét próbálni", munkát vállalni. Zöld kártya igénylésének a menetét, árát valaki?!

Figyelt kérdés

Amerikába szeretnék menni a közeljövőben (1-2 hónapon belül) van egy amerikai-magyar kettős állampolgár jó barátom, aki jelenleg Oregonba lakik. Ha jól tudom 90 napig lehetek kint zöld kártya nélkül és nem vállalhatok munkát ez idő alatt. Hol és hogyan érdemes zöld kártyát igényelnem? Ez mennyi idő körülbelül és mennyibe kerül?


Köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 10. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Nem fogod megkapni.
2014. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Munkavállalói vízum kell hozzá. Nem egyszerű, de megoldható
2014. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Gondolod hogy a zöld kártyát csak úgy osztogatják. Az első tömören összefoglalta az esélyed.
2014. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem egyszerű, sajnos.

Kifejtenéd a menetét, idejét, költségét?

2014. júl. 10. 21:03
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Sok gondod lesz még. Semmi konkrétat nem írtál, mit dolgoznál? Milyen diplomáid vannak? Szakmai tapasztalattal, kutatómunkával, publikációkkal rendelkezel-e? Angol nyelvtudásod magas szintű-e? Ha ezek birtokában vagy, akkor van esélyed zöldkártyára munkavállalás útján! Nehogy azt gondold hogy takarítóként, mosogatóként, pincérként, stb majd bárki is intéz neked munkavállalási engedélyt! Ha egy egyszerű ember ki akar jutni, akkor neki ott a zöldkártyalottó, közvetlen rokon általi vagy házastárs általi kijutás.
2014. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha orvos, ápoló, kutató, elismert művész vagy van esélyed, ha egyik sem akkor egyedül (pl házasság nélkül) nincs esélyed. Zöldkártya még a fenti foglalkozásokhoz sem jár automatikusan.
2014. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 fGhw39-84th ***** válasza:
A zöldkártya applikáció sok különböző nyomtatvány beadásával történik, de ezek különböznek attól függően, hogy milyen jogon igényelsz. Illetve az elbírásál ideje is változó. Ha EB1 vagy EB2 waiver igénylést adsz be, akkor az elbírálás pár hónap-fél év európai polgároknak (indiai és kínai igényléseknél több éves backlog van). Ezenkívül a leadás nagyon bonyorult folyamat, érdemes bevándorlási jogásszal intéztetni. Jogász nélkül is le lehet adni, van olyan ismerősöm, aki saját magának intézte, de neki kb. fél éven keresztül minden szabadideje arra ment rá, hogy pontosan átrágja magát a szabályozáson, és felépítse az applikációt. Amikor mi fontolgattuk, hogy applikálunk (EB2 waiver-re), akkor beszéltünk a jogásszal és kértünk árajánlatot, a dokumentumok és az ügyvédi költség 4ooo dolcsira jött ki (ebben egy sikertelenség esetén fellebbezés is benne volt). Végül az iszonyatosan nagy macera, és az ár miatt nem indítottuk el az eljárást (továbbá a rezidens vízumra való applikációval veszélybe került volna a státuszunk amennyiben a kérelmet elutasítják).
2014. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
o_O EB1? Hat Tomika91, a nickje alapjan 23 eves, azt megnezem hogy kap egy 23 eves EB1 kategoriaban zoldkartyat!
2014. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 fGhw39-84th ***** válasza:

"o_O EB1? Hat Tomika91, a nickje alapjan 23 eves, azt megnezem hogy kap egy 23 eves EB1 kategoriaban zoldkartyat!"

Ki tudja! Lehet, hogy amolyan autista csodagyerek, aki jobban fejt kódot, mint Alan Turing. :D (Én dolgoztam együtt egy olyan kinai gyerekkel, aki sikeresen kvalifikált EB1-re, semmi különös nem volt, csak épp olyan volt a munkája, hogy nagyon sokan használták az eredményeit, és ezért tűnt nagyon jónak )

2014. júl. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 sanyov válasza:
Hat ez az EB1 engem is erdekelne, marmint tobb infot szeretnek gyujteni . Kicsit nekem fustos a kep hogy "kulonleges tehetsegek"? Tudnatok tippeket sorolni mert nekem kicsit zavaros.Ha azt mondom macit tudod a cilinderembol varazsolni akkor tenyleg megkapnank az EB1?!
2014. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!